4,6 kg levrek 3 ispendek at-çek hür-aykut-turgay...

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında modena tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. modena

modena

bu avda yakalanan tüm ispendekler zarar verilmeden suya geri iade edilmiştir...levrekleri korumak için lütfen sizlerde 35 cm nin altında ki tüm ispendekleri suya geri iade edip doğa için en önemlisi kendiniz için iyi bir olaya vesile olun...:)

tamam tamam sakin olun...bir bardak su alın önce için...bu kadar heyecan yapmayın...gerçi sizi anlıyorum...şu an belkide en çok beklenen o an olmalı...

evet hemen söyleyeyim bende levrek familyasından at-çek yaparak en sonunda bir ispendek yakaladım...güzel de bir video çektik bununla ilgili...hatıra olacak...ama bir video var ki belkide ülkemizde bu ana kadar çekilmiş en güzel levrek videosu...tam 4634 gram bir levreğin sahteye ilk vurduğu andan kıyıya alındığı ana kadar çekilmiş ve at-çek sevdalılarını izlerken heyecana bürüyecek ve de bu işe yeni gönül vermiş yada verecek olanların aklını başından alıp zehirleyecek bir video...

neyse olaylar zincirinden başlamak istiyorum...

çok uzunca zamandır içinde uhtedir levrek yakalamak...neredeyse bütün forum üyelerimiz ve foruma üye olmayan günü birlikçi ziyaretçilerimiz bilir bu sevdamı...sağolsunlar hepsi çokta destek olmuşlardır...iyi dileklerde bulunmuşlardır...

neyse çok uzatmadan devam edeyim öncesini büyük küçük herkes biliyor...gelelim bilinmeyenlere...izmir de ilk ava gittiğim gün ve sonrasın da sürekli olarak görüştüğümüz ve forumumuza da üye olup çok güzel raporlar yazan koxfort(aykut aytış) kardeşimle tanıştım avlakta...bir birimizi forumlardan bile iki amatör avcı olarak dolayısı ile hiç yabancılık çekmedik...çok çabuk kaynaştık...balık vesilesi ile bir dost daha kazanmış olduk...

oda biliyor bende ki bu sevdayı...sağolsun işini gücünü erteleyip bir gün ayırmış benim için...bende ki bu yangını söndürmek için...:D :D :D ...başardı da hani...:D

buluştuk sevgili ve çok değerli eşi mine hanımın da katılımı ile çaylar eşliğinde başladık yapacağımız avdan konuşmaya...aykut av programı yapıyor ben malzemeleri hazırlıyorum ve levrek yakalama uzmanı olan mine hanımda taktikler veriyor...saat git gide yaklaşırken bende pik yapan heyecan ve sabırsızlık...bir an önce koşarak adeta yıllardır görmediğim hasretle beklediğim sevgilime kavuşmak kadar bir his yaşatan tuzlu su ile buluşmak...katılımcı diğer avcılarla telefon trafiği...çatlıyorum artık...:)

evet yola çıktık gidiyoruz...bu sefer kararlıyım..mutlaka yakalayacağım...sahteye gelmezse bile önemli değil suya girip elimle tutacağım...ama balığı tutacağım...

avlak yerine vardığımızda değerli büyüğümüz hür ağabeyi aradık...oda gelmişti...bizi bekliyordu...hür ağabeyde forumumuza yeni üye olan ve amatör balıkçılık konusunda idealleri ve belli bir av formatı sahip çok değerli ve bilgili bir büyüğümüz dünyalar tatlısı bir ağabey...avlak yerine vardık hür ağabeyle tokalaştık biraz muhabbet biraz anılar biraz teknikler derken avımız başladı...

hava son derece müsait güzel ve çok sert olmayan bir rüzgar levreğin çok sevdiği çırpıntılı bir su...avımız en nihayetin de başladı...içinden çok şeyler geçiyor...acaba ilk nasıl sahteye biniyor...ilk hareketi nasıl oluyor...o anda ilk ne yapmam lazım...sadece bunlar geçiyor aklımdan...kofana yada ıskarmoz yada akya yada lambuka falan değil ki ayıptır söylemesi...onlar olsa biliyorum ne yapmam gerektiğini...:D :D

derken aykut ve hür ağabeyle muhabbet devam ederken aniden kamış gerildi misine gerildi...sanki dipten taşa takıldı çıktı gibi bir şey oldu...bunu hepimiz biliriz...bu durum biraz zıplatır insanı...aynı böyle bir şey oldu...sonra bir baktım misine titriyor kamış titriyor...e dedim bende titreyeyim bari...(ölüyorum heyecandan)...hür ağabey dedim ben bir şey tuttum aykut bu arada arkamızda ki bölgeyi tarıyor...sonra su üstünde bir çırpınma oldu...aman allahım yakaladım sonunda yakaladım...aykut kamera diye bağırdım...hür ağabey mutlu çünkü oda biliyor durumumu...aykut geldi hemen kayda girdi...balık sudan çıktı...evet bir ispendek yakaladım...en sonunda bende yakaladım...hani bir atasözü vardır KARGAYA BİLE YAVRUSU ŞAHİN GİBİDİR...evet o bir ispendek değil o bir dünya rekoru...benim balığım en güzel balık en büyük balık...

ya vallahi billahi şuraya ne yazacağımı bilmiyorum...yemin ederim bilmiyorum...yüzümde şu an çok salak bir gülümseme var...ekrana bakıp hep o anı düşünüyorum...kusura bakmayın ama lafı çok fazla uzatmayacağım...ama şunu bilin tüm samimiyetim söylüyorum HEPİNİZİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM İYİ Kİ VARSINIZ...

resim ve video linki ekleyeceğim...

videolardan biri sevgili aykut aytış(koxford) arkadaşımız gecenin yada günün diyelim en büyük balığını çekerken bende kameramla onu çektim...iddia ediyorum bu türünün belki ülkemizde ki ilk videosu...keyifle seyredeceğinizi umuyorum...

avda bulunan diğer kardeşlerimiz sevgili haldun ve sevgili ibrahime kucak dolusu sevgiler...kısa zaman da tekrar buluşmak üzere...

tekrar ediyorum...anlayışınıza sığınıyorum...bir an önce raporu açmak istiyorum...dayanamıyorum artık...

bunlar video linkleri

ilk video benim...:)

http://www.youtube.com/watch?v=j23K2cwgtFo

ikinci video aykutun ispendeği...:)

http://www.youtube.com/watch?v=esXKVAIa8mc

bu da aykutun levreği...olay video...keyifli seyirler...:D

http://www.youtube.com/watch?v=-4j7vhPTNhM

ve resimlerimiz...

2. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Abi sana çok teşekkür ediyorum, çünkü varsın ve bize seni tanıma fırsatı verdin. At-çek ile levrek tutma hayalini gerçekleştirdiğin için de çok mutluyum.

Bizim için çok yorucu (zira az uğraşmadık; aradaki bir iki dakikalık dinlenmeler hariç 12 saat at-çek yaptık) ama bir o kadar da keyifli bir av idi bu. Umuyorum beraberce gönlümüze göre ve çok daha güzel zamanlar geçireceğiz.

Abi, sana ve bütün balıkavı.net ailesine bir kez daha teşekkür ediyorum - iyi ki varsınız.

Bol spinli günlere, herkese sağlıcakla ve rast gele:)

Son düzenleme: 15 Eylül 2010
  3. duyar

duyar İsa

Favori Kamış:
    65lik okuma makine+lineaeefe Turnafresh 3.90 kamış
    En İyi Avı:
    600 gr.Kefal
    Çok harika bir av olmuş.Coşkulu anlatımdan belli zaten.Tebrikler.Devamını dilerim..

4. fish founder

fish founder Özgür

Tebrik etmeye nereden başlasam,

bu forum sayesinde kurulmuş dostlukların sağlamlığını mı,15 saat at-çek yapmanızı mı,böyle bir trofe yakalamanızı mı yoksa bize bu güzel trofe paşa avını birebir görüntülemenizi mi ?

canı gönülden tebrik ediyorum,ama tebrik az kalır,
    kıyıdan at-çek ile,kofana ve ıskarmoz fatihi Turgay ve trofe levrek üstadı Aykut....

okudum,okudum defalarca izledim videoları,
    herşey var içinde,dostluk,tecrübe,sportmenlik ve ava yaşam hakkı tanıma,

iyiki varsınız dostlar,iyiki varsınız ve böyle güzellikleri bizlerle paylaşıyorsunuz,
    yeni yeni yepyeni trofe avlarınızın görüntülerini sabırsızlıkla bekliyorum,

ayrıca artık sırada sahtenin üzerine takılmış casus kamera ile balığın sahteye olan saldırısını görüntülemek kaldı galiba sevgili Turgay :D

5. menopiko

menopiko İbrahim GÜÇLÜ

Harika, harika, harika her üçünüzüde tebrik ederim, daha güzel avlarınız olması dileğiyle...

6. İzmirli51

İzmirli51 Fikret ALAYLIOĞLU

Favori Kamış:
    2,59 cm Shakespeare UglyStik Lite, 2,40cm Dam EMotion 25 IM6X ,
    Favori Makine:
    Sahara 3000FD ve Sonora 2500FB - 4000FB
    En İyi Avı:
    Levrek 1,950 kg
    Hepinizi tebrik ederim. Turgay arkadaşımız levrekle böylece tanışmış oldu, artık devamını getirir ve raporlarını en kısa zamanda paylaşır. Aykut arkadaşımız klasiğini tekrarlamış. Hür arkadaşımızdan da güzel raporlar bekliyoruz.
    Avınız daim olsun.. Sevgilerle..

7. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    Turgay abi tebrikler maşallah . Allah daha irilerini nasip etsin :)

8. murat kayadelen

murat kayadelen Murat Kayadelen

Sevgili turgay, aykut ve hür abi, ekibi bütün kalbimle tebrik ediyorum. Çok güzel bir av , mükemmel videolar (o kalamanın cırrrr sesi rüyalarıma girecek kesin..). Turgayın levrek konusundaki bahtsızlığı ne zaman kırılacak diye bekleyip duruyorduk zaten, bu da ayrı bir güzellik oldu. İzmir benim içimde uktedir, üniversite ile beraber 7 sene bornovada yaşadım ve hep bir gün oralara dönmeyi düşledim, bu gidişle beni de getirteceksiniz oralara :).. Nice güzel bol trofeli avlara rastgele..

9. cografyacı

cografyacı İrfan Taner UÇAN

Favori Kamış:
    AlbaStar Nature 2780/350 kamış
    Favori Makine:
    Remikson Cardinal 60 makina
    En İyi Avı:
    Aslında çok düşününce anladım ki en büyük balığı yakalayamadım.
    Tebrikler.Çok güzel bir av olmuş.;) Yalnız you tube ile ilgili ...Ankara 1. sulh ceza.... diye başlayan yazı,:( o güzel olduğuna inandığım videoları izlememi engelliyor. Mümkünse başka bir site üzerinden gönderirseniz benim gibi sorun yaşayan veya bu siteye giriş hilelerini bilmeyen biri için de izleme fırsatı olur. :) :) Bu arada gayet güzel bir anlatımınız var. (Bir an önce resimlere bakayım diye merak içindeyim, anlatım yüzünden de sayfanın alt sıralarına inip reimlere bakamıyorum.:D :D ) Kısmet olursa ben de levrek adı verilen saygıdeğer balıktan bir tane yakalayacağım.:confused: :confused: :confused: Böyle mesajlar atmaya devam ederseniz isteğimiz hep taze kalacak.:D :D Bereketli avlar dileğiyle, rastgele.:)

10. Taytai

Taytai Mustafa

Favori Makine:
    Okuma
    Hoh sanki ordaymış gibi hissettim yahu :) 12 saat at-çek dile kolay :) Tebrikler.. ve bu güzel rapor için teşekkürler. Güzel avlarınızın devamını dilerim.

11. focaiano

focaiano Selahattin

Turgay Abi kendim tutmuş gibi sevindim inan ki :) O şanslı gün bugünmüş demekki. Aykut Abi'nin de kısmeti herzaman ki gibi açıkmış:) , Hepinizi tebrik ederim. Levreğe kocaman bir maşallah diyorum:). Videolar da ders niteliğinde olmuş sadece onun için bile ayrıca kutluyorum hepinizi. Raporun içindeki balıklardan çok okuyucuya ne verebildiği önemlidir bence. Sen de değerli bilgileri ve tecrübelerini herzaman vermekten yanasın ve bu yüzden hep kazanacaksın.. Daha iyi ve daha büyük avların da olacak belki de bazılarını beraber yapacağız kısmet olursa. Tekrar tebrikler sağlıcakla kalın:)

12. JOHNY GUITAR

JOHNY GUITAR Deniz Erdeniz

güzel anlatım için tşk. okuyan kişiye günü yaşatıyor.
    Koxford (Aykut Aytış) arkadaşıma sormak isterim hb 06 ile mi av yaptın acaba? :)

13. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Turgay Abicim ne yaptiniz siz oyle ya :S
    Abicim Cruiser tarzi motosiklet,guzel baliklar,guzel ortam....Ne yaptiniz siz oyleee.
    Harika bir paylasim.Umarim devam eder sansin.Rastgele...

14. bahaberk

bahaberk muhammed

En İyi Avı:
    3,5 kilo kofana
    Tüm ekibi kutlarım harika bir av olmuş tebrikler.

15. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Ben de şu an için videoları izleyemesem de Turgay helal olsun demek sonunda kırdın şeytanın bacağını ha kardeşim? :D

Sevgili Aykut'un yanında harika bir avla bu isteğine kavuşmana çok sevindim. Yürekten tebrikler, bundan sonra levrek kılçığı yutanların arasında sende varsın.

Darısı bir tatlısucu olarak başta bana ve tutmayı dileyen her arkadaşıma olsun inşallah.

Gerçekten resimdeki balık çok gösterişli ve yakışıklı, emeği geçen herkese teşekkürler.

Hayırlı uğurlu olsun :)

16. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..
    Offffff diyorum offfffff ki ne offffffffffff :) O nedir öyle abi ya tebrik ederim Aykut ve Turgay abi süpersiniz............... Atçekte profesörlük ünvanını almanıza az kaldı bence :D Gene adrenalin yüklendim, gelde şimdi çalış :eek:

17. enis59

enis59 enis

Favori Kamış:
    shimano catana 2.70 mh, shimano catana ax te surf 400 mormora
    Favori Makine:
    okuma avanger av 30, okuma avanger av 45, shimano alivio 4000 fb
    Tebrikler harika levrek

18. ahmet10

ahmet10 Ahmet

Favori Kamış:
    Olta ve Sabır
    En İyi Avı:
    Henüz denizde geziyor
    Tüm ekibe tebrikler... Muhteşem azim ve süper bir gün.

19. tanbays

tanbays Tanbay S.

En İyi Avı:
    henüz yapmadığı...
    Tüm ekibe tebrikler Turgay seni ayrıca tebrik ederim Videolar gerçekten tadından yenmiyor.

Bu işin peşine düşen için, büyük bir handikaptır gece avı belgelemek, benim ayağım geri geri gider çoğu zaman gece, ama bunu da başarıyla gerçekleştirmişsiniz kutlarım.

Bu işi et için değil sizler gibi hem belgelemek hem keyif için yapanlar çoğaldıkça daha da güzel raporlar okuyacağız ilerde umarım.

Hal böyle olunca bu keyfi yaşatana da yaşam hakkını geri vermek ayrı bir haz ayrı bir keyif.
    Balığı giderken seyretmek avuçlarınızdan kayarken verdiği haz gerçekten anlatılmaz yaşanır, örnek davranışınız ve mesajlarınız için ayrıca tebrik etmek istiyorum sizleri.

Bu keyfi bizim gibi yaşayan arkadaşlara da bir tavsiyem olacak, Bu aralar ve önümüzdeki zaman dilimini düşünürsek balığın boyu kadar, yumurta döktüğü zamanıda dikkate almamız, bunun için kıyılamış paşalarada dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum...

En kötü avınız böyle olsun arkadaşlar rastgele.

20. AKİF ÖZKAN

AKİF ÖZKAN AKİF ÖZKAN

Favori Kamış:
    Okuma salina spin2.40 ve bilumum kamış
    Favori Makine:
    yeteri kadarı
    En İyi Avı:
    Yeşil ırmak nehrinden bir torba dolusu tırıvırı
    Şu an çok işim var ondan kısa yazacağım ama raporu da, videoları da seyrederken büyük keyif aldım. Aykut gene konuşturmuş. Bir adam böyle bir trofeyi bu kadar mı rahat çeker, tebrikler. Sizi kutluyor ve öpüyorum :)
    Haydi turgay! Devam abicim:D :D :D

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.