BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Malzemeler & Ekipmanlar > Tekne Donanımı ve Bakımı
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

4,50 marinboat nasıldır?

03-02-2011, 11:20   #1
anylife
tayfun

ustalarım 4,50 marin boat tekne almayı düşünüyorum, 4,50 marinboat tekne fiyat olarak en uygun tekne ama diğer emsali tekneler 230-250 kilo arası iken 190 kilo bir ağırlığı var dalgada ortadan ikiye ayrılmasın tekne konusunda fikirleriniz yorumlarınız ve tecrübeleriniz öğrenmek istiyorum. kullanım koşulları sırtı çok fazla olmayacak tekirdağ yeniçiftlik kıyılarında genelde istavrit avcılığında yazın ve uygun zamanlarda çapa atma veya akıntıya bırakarak tekneyi istavrite çıkılacak.
anylife çevrimdışı  
03-02-2011, 16:18   #2
esref surek
eşref sürek / tekirdağ

esref surek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: tekne ile olta balıkçılığı
En İyi Avı: 7 kiloluk sinarit
Tayfun bende aynı bölgeden dediğin tekne ile 5 yıldır avlanmaktayım hiç bir sorunum olmadı
hafifliğine aldanma oldukça oturaklı bir teknedir
bereketli avların olsun rastgele
esref surek çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
03-02-2011, 18:16   #3
anylife
tayfun

esref surek
Tayfun bende aynı bölgeden dediğin tekne ile 5 yıldır avlanmaktayım hiç bir sorunum olmadı
hafifliğine aldanma oldukça oturaklı bir teknedir
bereketli avların olsun rastgele
eşref abi çok sağol bilgilerinden faydalanıyorum 20 şubatta fuardan almayı düşünüyorum tekne ve motoru koç tekne ve marinboat epey uygun fiyat olarak motor olarakta 9,9 tohatsu veyamercury ya da artık benzeri bir motor düşünüyorum ama zaman konusunda karar veremedim 2 mi 4 mü alsam ikisininde birbirine göre avantajlı ve dez avantajlı yanları var son fikirleride bu konuda toplayıp son kararımı vereceğim abi
anylife çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
04-02-2011, 00:24   #4
İlkerMarmara
İlker Ergün / Marmara

İlkerMarmara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

anylife
eşref abi çok sağol bilgilerinden faydalanıyorum 20 şubatta fuardan almayı düşünüyorum tekne ve motoru koç tekne ve marinboat epey uygun fiyat olarak motor olarakta 9,9 tohatsu veyamercury ya da artık benzeri bir motor düşünüyorum ama zaman konusunda karar veremedim 2 mi 4 mü alsam ikisininde birbirine göre avantajlı ve dez avantajlı yanları var son fikirleride bu konuda toplayıp son kararımı vereceğim abi
fiyat olarak ne kadar tutuyor. bende niyetliyim de
İlkerMarmara çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
04-02-2011, 00:28   #5
spinnci
murat / antalya

Favori Kamışı: DAİVA
Favori Makinası: D:A:M
En İyi Avı: 21 kilo akya,vallahi nasıl yakaladım bende anlamadım.
anylife
tekneyi hazır al..sakın yaptırayım falan deme...bas parayı al tekneyi..
hafif teknelerde polyester ve camelyafından kısmışlardır,,teknen ağır olsun rahat edersin..220 kilo ce belgeliler olması gerekir..en az..yani şöle düşün..4.50 tekne en az dört kat elyaf olması gerekir..en çokta 5 kat..eğer tekne hafif ise bilki elyaftan polyesterden kısılmış ve fiyatıda rekabet edilir şekle getirilmiştir..yani ucuzdur..ancak tehlikesini unutmayın.size büyük bir ihtimal ile ce belgesi vereceklerdir..ancak belgedeki tekneyi vermiyeceklerdir..bilmem anlatabildimmi..iyi tekne ağır teknedir.ce belgesi şartlarını ilgili kurumlardan veya mühendislerden öğrenin,garanti olayını,.yazılı garanti almayı unutmayın,herhangi bir durumda haklarınızı savunabilmeniz açısından..
bakın tekne nasıl yapılır;jelkot+polyester+cam elyafı+polyester+camelyafı+polyester+camelyafı+örg ü cam elyafı=250 kilo 450 cm tekne bu durumda tekne boyuna göre normaldir ve agır bir teknedir.
birde bu tekne yapılışına bir bakın;jelkot+polyester+camelyafı+polyester+örgü camelyafı+polyester=190 kilo 450cm tekne bu tekne ce normlarına uygun olmayan bir teknedir.
1 metreye 1 kat
abi nasihatı..saygılar.

Konu spinnci tarafından (04-02-2011 Saat 00:33 ) değiştirilmiştir..
spinnci çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
04-02-2011, 02:48   #6
violinist41
Deniz / Kocaeli

violinist41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Lineaeffe extreme cast-Lineaeffe Scruve 4,50 surf-İtalcanna vertigo-shimanospeedmasterspn
Favori Makinası: Shimano Biomaster 4000, Twinpower 8000PG,Bull's eye XT9120,Saragosa 6000,Sustain 5000,Tica Dolphin
En İyi Avı: 14 kg Akya
Ben asla önermiyorum marinboat .Cidarlar çok ince ve malzeme olarak pek kaliteli değil.Aşağıdaki linki incelemenizi öneririm
farkı daha net anlayacaksınız.25HP Honda 4 zamanlı motorla kullanıyorum 2 yıldır 4-5 şiddetinde 15-20 mil mesafelerden defalarca gidip geldim

http://www.mursanmarin.com/?page=m455dolphin
violinist41 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
04-02-2011, 08:49   #7
Süheyl Başak
Süheyl Başak / İstanbul

Süheyl Başak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: Torik 3-4 kilo
Arkadaşım,
4,50 tekne bence idealdir. Ancak tekne ne kadar ağar olursa o kadar iyi olur. Ben 20 senedir 4,50 tekne kullanıyorum ve çok memnunum. Artık imalatçılarımız tekne yapmayı öğrendi. Mesela Safterin kalitesi hiç iyi değildi ama şu anda gayet iyi. Ağustos ayında teknemi yeniledim ve Safter aldım. Çok memnunum. Fuarda tekneleri dolaş, incele ve sonra karar ver. Fiyatıda bence uygun. Ancak Safterin yeni tipine bak . Yeni tipinde bilhassa iç bölme çok güzel dizayn edilmiş. Balığa 1 veya 2 kişi çıktığında orta oturma yerini kaldırınca tekne çok daha rahat oluyor.
Motora gelince 9,9 almamanı tavsiye ederim. teknede 3-4 kişi olunca sürat çok düşüyor. 4,50 lik teknenin ideal motoru 20 veya enaz 15 HP dir. Eğer denizde tekneyi çok kullanacaksan hiç tereddüt etme 4 zamanlı al. 4 zamanlı motorların fiatı daha pahalı ama benzin sarfiyatı çok az.
Motor markasını tercih ederken kullanacağın yerde resmi tamir servisi olup olmadığına bilhassa dikkat et.
Yardımcı olabildimse mutlu olurum.
Selamlar,
Süheyl Başak
Süheyl Başak çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
04-02-2011, 11:20   #8
anylife
tayfun

İlkerMarmara
fiyat olarak ne kadar tutuyor. bende niyetliyim de
5000-6000 TL arası bir maaliyet olacak dostum büyük ihtimal
04-02-2011, 11:20   #9
anylife
tayfun

spinnci
tekneyi hazır al..sakın yaptırayım falan deme...bas parayı al tekneyi..
hafif teknelerde polyester ve camelyafından kısmışlardır,,teknen ağır olsun rahat edersin..220 kilo ce belgeliler olması gerekir..en az..yani şöle düşün..4.50 tekne en az dört kat elyaf olması gerekir..en çokta 5 kat..eğer tekne hafif ise bilki elyaftan polyesterden kısılmış ve fiyatıda rekabet edilir şekle getirilmiştir..yani ucuzdur..ancak tehlikesini unutmayın.size büyük bir ihtimal ile ce belgesi vereceklerdir..ancak belgedeki tekneyi vermiyeceklerdir..bilmem anlatabildimmi..iyi tekne ağır teknedir.ce belgesi şartlarını ilgili kurumlardan veya mühendislerden öğrenin,garanti olayını,.yazılı garanti almayı unutmayın,herhangi bir durumda haklarınızı savunabilmeniz açısından..
bakın tekne nasıl yapılır;jelkot+polyester+cam elyafı+polyester+camelyafı+polyester+camelyafı+örg ü cam elyafı=250 kilo 450 cm tekne bu durumda tekne boyuna göre normaldir ve agır bir teknedir.
birde bu tekne yapılışına bir bakın;jelkot+polyester+camelyafı+polyester+örgü camelyafı+polyester=190 kilo 450cm tekne bu tekne ce normlarına uygun olmayan bir teknedir.
1 metreye 1 kat
abi nasihatı..saygılar.
koç tekne için nedersiniz
04-02-2011, 11:23   #10
Evren tamer
Evren tamer / Kocaeli - İzmit

Favori Kamışı: Alba star BospHorus-Dam steelPower
Favori Makinası: Okuma DİSTANCE surf-SPECTOR
En İyi Avı: Levrek 4.200 kg
violinist41
Ben asla önermiyorum marinboat .Cidarlar çok ince ve malzeme olarak pek kaliteli değil.Aşağıdaki linki incelemenizi öneririm
farkı daha net anlayacaksınız.25HP Honda 4 zamanlı motorla kullanıyorum 2 yıldır 4-5 şiddetinde 15-20 mil mesafelerden defalarca gidip geldim

http://www.mursanmarin.com/?page=m455dolphin
Evet abi bizde mursanmarinden aldık şükürler olsun iyi.güle güle kullan.rastgele
Evren tamer çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları