Ağır metal zehirlenmesi

Konu, 'Genel Konular' kısmında denizleri aşta gel tarafından paylaşıldı.

1. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Arkadaşlar abiler,bugün balıkçıya gidip 2 tane çiftlik levreği aldım eve gelip afiyetle yiyeceğimi düşünürken balıktan gelen acayip koku dikkatimi çekti fakat pişirirken sorun yoktu yerken ağır bir koku ve ağzımda iğrenç bir tat oluştu.Balıktan yüksek oranda metal kokusu geliyordu kurşun olabileceğini düşündüm haksız da değilim galiba :( yemeyi bıraktım ama akşam yemeğine büyük bir iştahla oturduğum için yarısı gitmişti bile şuan mide bulantısı hat safhada ve ağzım nikelajlanmış gibi.

Şuan oturduğumuz yer İzmir Yenifoça ve Aliağa sanayiye çok yakın bir bölge daha önce eskifoça yolu üzerinde bir balık çiftliği olduğunu biliyorum fakat kapanmış yakınlarda başka çiftlik var mı bilmiyorum sabaha çıkarsam bir daha kimse bana çiftlik balığı yediremez :D :D

Bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirler mi? hemen şimdi evdeki malzemelerle ne gibi önlemler alınabilir çünkü burada hastane yok ve en yakın hastane 22 km ileride şuan oraya gitme imkanım yok ne gibi sonuçlar doğurabilir bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

2. ersin ekici

ersin ekici ersin

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve 4.20cm cormoran bullfighter x 2.10 cm okuma v-system 2.40 cm 10-40 gr
    Favori Makine:
    ryobi ecusima 3000vi,okuma raw 1155,kumyang zion 20,captain bd 30
    En İyi Avı:
    3.5 kg çatalkuyruk
    gecmiş olsun

kusman faydalı olur oncelikle yinede hastaneye gitmeni ve midenin ykanmasını aktif komur verilmesini onerırım ayrıca alo 114 acil zehirlenme hattında 24 saat doktor hizmeti var yonlendireceklerdir sizi doğru şekilde

3. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Bol sarımsaklı yogurt ve hemen hastahane. Hadi tembellik yok. Sabahda mesajla sonucu bildir.

4. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Teşekkür ederim Ersin abi,durum iyiye gitmezse son çare onu yapıcam artık.

Tevfik abim evde yalnızım bi kaç gün, burada pek çevremde yok yani hastaneye ulaşma imkanım yok çok kötü hissetmiyorum ama iyi de sayılmaz iyi hissetmezsem eğer Ersin abinin dediği gibi arayacağım o hattı sabah hastaneye geçerim artık ama ilk önce balıkçıya uğramam gerekecek :D

5. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Bak şimdi merak sardı bu saatte.. okudum mesajı.. bizi habersiz bırakma..Onur..

6. Balky

Balky Murat

Bende merak ettim bak.:(

7. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    mesajı şimdi okudum, nasıl oldunuz, iyimisiniz, keşke bir yakınınıza haber verseydiniz. öğrencilik yıllarımda bizimde başımıza gelmişti. ilk iş hastane.
    acil zehirlenme hattını da öğrendiğimiz iyi oldu. iyi haberlerinizi bekliyoruz.

8. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Ağır metal zehirlenmesi genelde birikimle oluşur. Bir günde meydana gelecek bir durum olması pek mümkün değil. Tahminimce balık bozulmuştur.

9. OMMG

OMMG OKAN

Onur,merakta bırakma bizi.Ses ver...

10. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Gecenin bi kısmını istifra ederek geçirmeme rağmen şuan gayet iyiyim hepinize teşekkür ederim abilerim. :)

Hastaneye gitmemi gerektirecek bi durum oluşmadı ama balıkçıya bi uğramayı düşünüyorum :D adamıda suçlu tutamam şimdi sonuçta oda çiftlikten alıyor ama hangi çiftlikten gelmiş balık onu araştıracağım zaten tüm balıklarda sorun varsa benden başka kişilerinde orda olabileceğini düşünüyorum ama o kokuyu unutamam bizim levrek sanayici çıktı :) bozulduğunu düşünmüyorum o koku metalden başka hiç birşeyi çağrıştırmadı bana Aliağa sanayisi karşımızda denize kimyasallarını boşaltmış olabilir diye tahmin ettim ve genel olarak metal ve petro -kimya üzerine kurulu bi sanayi, o bölgeye yakın çiftlik varsa böyle bir ihtimal var eğer balıkçıda bana yardımcı olursa bunun sebebini araştırmak isterim balıklarda sorun varsa başkalarınında böyle bi durumla karşılaşmasını istemem.

11. yolcu42

yolcu42 Yakup IŞIK

En İyi Avı:
    11,5 kg aynalı sazan
    Geçmiş olsun.
    Hastaneye gitseniz sizin içinde başkaları içinde iyi olurdu. Tabir ettiğiniz gibi bir zehirlenme ise hastahane olayı savcılığa intikal ettirilir gereği yapılırdı.

12. OMMG

OMMG OKAN

İyi olduğuna sevindim,gelmiş geçmiş olsun abisi...

13. 29519

29519

En çabuk şekilde hastaneye gidin bence hatta yanınıza yediğiniz balığın arkan kısımlarınıda alın. Sağlık bu şakaya gelmez.

14. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    geçmiş olsun. iyi olduğunuza sevindim. balık alırken dikkatli olmalıyız ama nasıl balık seçeceğimi hala bilmiyorum.

15. 29519

29519

Gözleri parlak olmalı, solungaçları kırmızı olmalı ve elinizle bastırdığınızda pelte gibi olmamalı.

16. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    neyse.. tekrar geçmiş olsun genç adam.. aman dikkat..düzeldiğine sevindim..

17. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Bugun saat 10.55 itibarıyla mesajını gorunce rahatladım kardesim. Gecmis olsun.
    Sen balıkcı degilmisin ? gidip balıkcıdan balık alıyorsun. hihi hihi Bu hareketin, senin gibi ustaya yakısmadı.:p :p

18. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Gecmis olsun Onur kardes. Iyi olduguna sevindim. Yalniz hatali davrandigini soylemeliyim. Kendi canini nasil boyle riske atabiliyorsun? Yani sen doktor musun ki hastaneye gitmeni gerektirecek bir durum olusmadigina karar verebiliyorsun? Ustelik evde tek basina oldugunu soyluyorsun. Ya gece fenalasip suurunu kaybetseydin, kimse mudahale edemeyecek, belki de cok daha kotu bir sonuc olacakti. Ayrica, bayilip duserken basini sert cisimlere vurarak hayatini kaybedenleri okuyoruz gazetelerde.

Kursun, vs. gibi metal zehirlenmeleri ciddi konudur, istifra edip zehiri tamamen attigini dusunme. Mutlaka doktora gorunmelisin.

19. 29519

29519

Pİşt oradamısın bir ses ver :)

20. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Hepinize teşekkür ederim abilerim sağolun.

Tevfik abi,4 gün arka arkaya balığa gidip sadece temiz hava alarak geri dönünce bari balıkçıdan güzel bir levrek alıp mideye indireyim dedim birde aç gözlülük yaparak 2 tane aldım öteki günüde idare etsin diye :D :D nerden bilebilirdim bizim levreklerin tornacı olduğunu :p

İbrahim abi,Yenifoça'da hastane olmadığı için kontrol amaçlı da olsa gidemedim eskifoça ya geçmem gerekecekti kendimi iyi hissettiğim için tembellik edip gitmedim haklısın ihmal ettiğimin farkındayım ama oy kullanmak için ikamet ettiğimiz diğer adrese Torbalı'ya gidicem pazartesi orada hallederim bu işleri diye düşündüm ilgin için teşekkürler tekrar.

Uluç abi,şimdi geldim balıkçıya uğradım dün bana o balıkları satan adam orada yoktu başka biri vardı tezgahlara baktığımda ne çupra nede levrek gözüküyordu ortada galiba kaçak avlanma sonucu:( (işin burası da ayrı boyut çevreden de bu konuda şikayet edenler var bende bu bi kaç kişiyle şikayette bulunmama rağmen açıkçası önemseyen olmadı ilgilenicez diyerek kapadılar telefonu) getirilen melina ve melanurlar vardı tezgahta durumu anlattığımda burada öyle balık olmaz senin miden bozuktur bak şunlara nasılda parlıyor falan diye hışımla girince konuya bende üslubumu ona göre ayarlayarak istediği türden cevabımı verdim buraya yazmasam daha doğru olur :) tezgahta çok balık vardı dün hepsi satılmış olabilir mi bilmiyorum satıldıysa sonuç vahim satılmadıysa bi yandan iyi ama durumu farkedip özür dileyecekleri ve yardımcı olacakları halde böyle davranan insanlara ne cevap verilir ki? Bu konu üzerinde duracak olduklarını bilsem jandarmayla irtibata geçip kaçak av neticesinde tutulan balıkları satıyorlar ve kendileride avlıyorlar diyerek dilekçe veririm ama sonuç belli zaten yine sonuçsuz kalacak.