BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Güncel > Genel Konular
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Ay Haritası

09-10-2006, 22:05   #1
remorg
Tuncer / Ankara

remorg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilmiyorum belki daha önce verilmiş olabilir.
Fakat ayın; aylık günlük durumunu çok güzel gösteriyor.
2015 e kadar günlük olarak ayın durumunu görebilirsiniz.
İnşallah işinize yarar.
Rasgele

http://www.stardate.org/nightsky/moo...ss&Submit=G o

Konu remorg tarafından (09-10-2006 Saat 22:18 ) değiştirilmiştir..
remorg çevrimdışı  
09-10-2006, 23:36   #2
DR_BLOoD

DR_BLOoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yarar abi yaramazmı hiç paylaşım için teşekürler hemde benim çook işime yarar dolun ayda pek balık çıkmazda ...
DR_BLOoD çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
10-10-2006, 08:25   #3
sailor499

sailor499 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Olta,Zıpkın,Baragat
En İyi Avı: 14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
Tuncer abi, emeğine ve paylaşımına çok teşekkürler. fakat bu bilgiler bizim hiçbir işimize yaramaz. çünkü ayın bu durumları ABD için geçerli. Lunar phase times are listed for the U.S. Central Time Zone. Moon rise and set times are available from the U.S. Naval Observatoryay sanırım bu yazıyı görmediniz. ay dünyanın her yerinden farklı şekillerde görünür. yani değil ABD ile Türkiye'den aynı gözükmesi, Türkiye içinde farklı illerden bile aynı gözükmeyebilir. ay gökyüzündeki hareket karakteri ve pozisyon bakımından çok değişkendir. bu yüzden bulunduğunuz il için ayın durumunu, en azından ortalama olarak Türkiye genelinde nasıl görüneceğini bulursanız sizin için en doğru bilgi olur. görüşmek üzere...
sailor499 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
10-10-2006, 09:36   #4
Numan

Numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: 10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
En İyi Avı: Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
sailor499
Tuncer abi, emeğine ve paylaşımına çok teşekkürler. fakat bu bilgiler bizim hiçbir işimize yaramaz. çünkü ayın bu durumları ABD için geçerli. Lunar phase times are listed for the U.S. Central Time Zone. Moon rise and set times are available from the U.S. Naval Observatoryay sanırım bu yazıyı görmediniz. ay dünyanın her yerinden farklı şekillerde görünür. yani değil ABD ile Türkiye'den aynı gözükmesi, Türkiye içinde farklı illerden bile aynı gözükmeyebilir. ay gökyüzündeki hareket karakteri ve pozisyon bakımından çok değişkendir. bu yüzden bulunduğunuz il için ayın durumunu, en azından ortalama olarak Türkiye genelinde nasıl görüneceğini bulursanız sizin için en doğru bilgi olur. görüşmek üzere...

Yanlış bilgi vermişsin. Bu Birleşik Devlet için ama çok ufak dakika farkları dışında Türkiye ile arasında bir fark yoktur. Zaten O dakika farklarıda balıkçılar için önemli değildir. Sonuçta görmek istediğimiz Dolunay, Yarım Ay, Yeni Ay.
Numan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
10-10-2006, 21:28   #5
remorg
Tuncer / Ankara

remorg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sevgili Ömer;
Bende senin gibi düşündüm ama Türkiyedeki ay durumlarına baktığım zaman aynı olduğunu gördüm.Bazı aylarda biraz kaymalar olabilir fakat Numan kardeşimizin belirttiği gibi önemli olan dolunay, yarım ay , yeni ay.
Rasgele iyi avlar
remorg çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
10-10-2006, 22:29   #6
sailor499

sailor499 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Olta,Zıpkın,Baragat
En İyi Avı: 14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
anladım peki...ben biraz daha teknik yaklaştım sanırım olaya. ben bu konunun eğitimini ( İTÜ Denizcilik M.Y.O. Güverte Bölümü ) aldım ve benim aldığım eğitime göre çok büyük farklar var ama bu sizin için önemli değilse problem yok. ben yardımcı olmak istemiştim. o zaman haydi ava devam...herkese rasgelsin...
sailor499 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları