BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Denizde Balık Avı > Bölgeler
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

İzmir/balık tutulacak yerler

14-08-2011, 09:14   #1
Small hunter
özgür sungurtekin / izmir

Small hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Silver star horizon
Favori Makinası: Remixon sunny 5000
En İyi Avı: Yarım midye kabuğu
Exclamation İzmir/balık tutulacak yerler

Değerli abilerim ben izmir buca'da oturuyorum.İzmir bucaya yakın tatlısu veya tuzlusu avcılığı yapılacak yerler nerelerdir.(kordon dışında)yer bulammasam kordon'dan tutcam galiba.Birde kordondaki balık türlerini bilenler söyleyebilirmi ne tür balıklar var.Ben aslında bir kaçını biliyorumda bazılarından emin değilim bulunup bulunmadığından veya olup olmadığından.Zaten kimse hepsini biliyorum diyemez diyen yalan söyler.Daha bilmediğimiz neleri yaratmış Allah
Small hunter çevrimdışı  
22-10-2011, 19:58   #2
fztyasin
yasin özkan / izmir

fztyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

öncelikle merhabalar bende aynı konunun takipçisiyim bucada oturuyorum arasıra foçadan tekneyle falan açılıyoruz ama sanırım bende kıyı balıkçılığına başlayacağım her seferinde foçaya kadar gitmek zor oluyor. umarım bol verim alabileceğimiz yerler önerilir şimdiden rastgele
fztyasin çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
26-10-2011, 23:53   #3
greenpiiz
ibrahim / izmir

greenpiiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Mitchell Premier
Favori Makinası: Okuma Marshall
En İyi Avı: 15.460KG Trança
Selamlar bende foruma yeni üye oldum adım ibrahim 26 yaşındayım.İzmirliyim sorunuza şöyle cevap verebilirim gitme imkanınız var ise izmir bölgesinde Çeşme , Karaburun ve Foça balık avında en verimli yerlerdir bu bölgelerde olan onlarca verimli avlak biliyorum . Şehir içinde ise körfezin iç tarafları yani kordon taraflarında balık avı yasak.Sağlık açısından pek tavsiye etmem . Uçkuyular vapur ıskelesı tarafında ise sahte sılıkon yemle havanın bozuk olduğu günlerde Levrek avlamak mümkün . Yakalayanda 2 kilodan aşşağı çekmiyor . dip olta diyorsan izmir icinde pek cazip bir yer yok açıkcası .
greenpiiz çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
28-10-2011, 20:00   #4
fztyasin
yasin özkan / izmir

fztyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

greenpiiz
Selamlar bende foruma yeni üye oldum adım ibrahim 26 yaşındayım.İzmirliyim sorunuza şöyle cevap verebilirim gitme imkanınız var ise izmir bölgesinde Çeşme , Karaburun ve Foça balık avında en verimli yerlerdir bu bölgelerde olan onlarca verimli avlak biliyorum . Şehir içinde ise körfezin iç tarafları yani kordon taraflarında balık avı yasak.Sağlık açısından pek tavsiye etmem . Uçkuyular vapur ıskelesı tarafında ise sahte sılıkon yemle havanın bozuk olduğu günlerde Levrek avlamak mümkün . Yakalayanda 2 kilodan aşşağı çekmiyor . dip olta diyorsan izmir icinde pek cazip bir yer yok açıkcası .
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim vapur iskelesini deneyeceğim ne tarz bir takım tavsiye edersniz? bende sadece tekne avına yönelik takımlar var.
fztyasin çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
07-11-2011, 23:13   #5
greenpiiz
ibrahim / izmir

greenpiiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Mitchell Premier
Favori Makinası: Okuma Marshall
En İyi Avı: 15.460KG Trança
Klasik dip olta ile genelde mırmır seyrekte olsa lidaki ve cupra yakalamışlığım var . Özel mesaj yollayamıyorum ozelden gelen soruları o yuzden cevaplayamadım
greenpiiz çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları