Karagöz - Mercan Boğaz 2011

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ALİCO tarafından paylaşıldı.

1. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Boğazda dip balıkları kalmadımı?

Kalmazmı hiç ağ atılamayan çevrilemeyen güzel meralarda halen bu balıklar mevcut.
    17 Metreler Yatırma takım 4,5 Kg Maçula. 8 İğneli takım uzun köstekler. Midye tam takılmış, karides canlı.

dahada diretilirse aynı merada Sinarit, Levrek, ispari gibi balıklar mevcut. her zaman tutulabilir.
    Kovada kırmızı mercan ve karagözler var....

Karagöz 5 kg. çalışılacak alan kötü kısacası her şey balıkları tutmak için kabus gibi. havası denizi. akıntısı, gemisi, motoru, maçulayı kaldırması bile başlı başına dert....

Sevgiler.

Uploaded with ImageShack.us

Burdada Boğazın bazı güzellikleri mevcut........

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=25897

2. beyaz martı

beyaz martı Serbulent Bay

Favori Kamış:
    balığın cinsi ve mevsime göre
    Favori Makine:
    balığın cinsi ve mevsime göre
    En İyi Avı:
    Yayın 10 kg
    Üstad tebrikler,
    İstanbulda bu balıkları yakalayabilmek hakikatten hayal oldu artık.
    Düne kadar en kötüsünden İspari yakalardık, şimdi onu dahi mumla ara olduk malesef.
    Sizin karagöz maşallah tam bir azman.
    Bundan sonraki avlarınızında en az bu avda olduğu kadar keyifli ve bereketli geçmesini dilerim.

3. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Sağolasın dostum.

Balıklar varda tutması epey zahmetli kanala takım yatırmak başlı başına dert oynatmadan beklemek motor üstünde 20-25 dakika epey sorun. hele hele o sularda balıkla beraber takım basması hepsinden eziyet. sorma

4. Atilla Ö.

Atilla Ö. Atilla

En İyi Avı:
    Kırmızı Benekli Alabalık
    Tebrikler balıklar cok güzel.Boğazda böyle balıklarda varmış demek.Birdahaki avınızda bahsettiğiniz diğer türleride görmek isteriz.Karagöze bayıldım diyebilirim.Nicelerini tutmanız dileğiyle afiyet olsun :)

5. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Sağol atilla diline sağlık baba burnu arkasında çok balıklar yakaladım zamanında akçakoca platform önünde bile balık tuttum. güzel günlermiş hatırladım şimdi sağolasın.

6. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Ali abi karagözü gören herkesin gözleri faltaşı gibi açılmıştır. Benim de aynen öyle oldu, bu balıkları kanaldan çeken takımları hayal bile edemiyorum. Ben bu balıkları yakalayabiliyor olsam lüferin filan yüzüne bakmazdım :)

7. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Sen hala gelmedin balığa cezalısın bu hafta serdar gelecek gel sende. bakalım görelim. yatırırız bir takım meraya ne olacak aret ya...evet takımlarım takımcık sorma....

8. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..
    Bu karagöz bence olta balıkçılığı forumlarında bir rekor...

Jig konusunu gündeme getirmekle ne kadar haklı olduğunu şimdi daha iyi anladım abi.. eline, koluna sağlık...

Bu balıklar elinin altındayken bence Lüferi hiç mi hiç aramazsın... :)

9. denizzzci

denizzzci burak

En İyi Avı:
    bugüne kadar 3 ton:):)
    resimdeki balık ve boğaz,karagöz olduğunu biliyordum da iskatarozu görünce şaşırdım...şimdi 4 tane suyun gerçekten karıştığı tam net anlaşılıyor işte..Maaşallah abim... İnşallah babamların zamanındaki mercan karagöz bolluğu zamanla geri döner....tekneden hemde gündüz karagözler,birden bire livarları pespembe yapan mercan akınları geri gelir....istavritler kolyozlarla beraber denize geri atılır uskumrunun yerini tutmuyor diye....İnşallah eskisi gibi yeşilköyden de sinarit alınır.....Ah be ah...

10. EMRE FISHING

EMRE FISHING Emre Üsel

Favori Kamış:
    MICHELL Privilege
    Favori Makine:
    MITCHELL Armada Pro 6500
    En İyi Avı:
    BERNA'm
    Ellerine sağlık abi, bakalım bizim de bir kaç yer var aklımızda. En kısa sürede denemelerini yapacağız inşallah.

11. Mercan

Mercan Hakan GÜVENİR

Favori Kamış:
    D.A.M EVEOLUTION TELE-X 300
    Favori Makine:
    muhtelif makinalar
    En İyi Avı:
    Kofana,Tartmadım
    Üstad tebrikler,ellerinize sağlık.Aslında bu türleri Marmarada tutmak için öncelikle var olduklarını hayal etmek,sonra doğru zaman,doğru mera,doğru yem ve tabiiki ustalık gerek..O'da sizde fazlasıyla mevcut.Tekrar tebrikler.

12. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Aliço reis

Gemi yolunda yatan batıklarda belki dipten asla kopartılamayacak türünün rekor boyunda ne balıklar vardır. Düşünmesi bile insana heyecan veriyor. Yıllardır dipte yatan onca batıkta, trol, gırgır, uzatma, zıpkın değil olta yüzü bile görmemiş, boğazın akıntısıyla sürekli beslenmiş balıklar... Sanmıyorum ki Türkiye sularında bu nitelikte başka bir mera olsun. Karagöz, maviş bir yana boğaz sularıda görmeyi hayal bile edemeyeceğimiz balıkların orada yattığına eminim.

Tabi bu meralara olta indirmek ustalıktan da fazlasını istiyor, o da anca sizin işiniz...

13. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Sevgili Ali çok güzel balık..tebrikler ..

geçmişi hatırlattın bana...

bogazda dediğin gibi ne balıklar ama kıyıda köşedebir yerlerde .. bulmak zor . tutmak eziyet.akıntısı - gemisi -rüzgarı - bogazda derinsuya kurşun indirdiğin zaman misina S olur.. aykırı akıntılar bazen akıntı tabakası 4 farklı tabakada olur.. misinan bir öyle gider bir böyle gider.. sen tekneyi rölantide veya üstünde sabitlersin ama bakarsın misina başa gitti ordan kıça döndü.. ama tarabya koyu gibi bazı daha bir sakin yerlerde geçmişte çok baba balıkların alındıgını biliyorum arkadşımın beşiktaşta teknesi vardı 82-83 te köprü altında kofanaya beklerdik..kış.. kar..karadenizden deli esiyor motor yarım yoldan fazla gaz veriyorsun anca yerinde sabitleniyor..bir yandan akan suyada dümen tutmak zorundasın sol el dümende sag el o 80 misinada daha incesi olamazdı o ama en iyi misina tortue idi fransız..başka krokodildi onuda gabaylar getiridi normal misina Bayer perlon.. çile misina..idi..

500 grama yakın agrırlık hırsızlı uzun olta ya canlı istavrit ya zargana.. dipte balık asılılır eller donmuş hissetmezsin.., bir tıkırtı gibi gelir.. derken tamam dersin çekersin bir 30 m kadar ,,,ondan sonra anlaşılır lüferdi kofanaydı..kafa atmasından...balık 40-50 metrelerde

şimdide lüferde kaç santim hesabı .. çok yazık.. çok...

14. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
  15. bortacina

bortacina Şerif

Favori Kamış:
    Remixon
    En İyi Avı:
    Kefal 800gr
    diğer balıkların resimlerini de net görmek isterdik.
    bu arada o karagözü parayla almaya çalışsan alamassın vallahi tebrikler

16. İstinyeli

İstinyeli Uğraş

Tebrikler Ali abi. Şahane balıklar.

17. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    o ne bee... o ne beee... hey maşşallah boğazda böyle balık da varmıymış. çok büyük tebrik ettim alico abi. boğazda böyle balıklar varsa lüfer boğaza giripde rahatsızlık vermesin bu kuzulara zaten :)

18. tyana

tyana serkan

tebrikler maşallah inanamıyorum bu nasıl karagöz böyle.böyle balıkları yakalamak o kadar zorki artık.çok büyük bir şans.yanlız bu balığı kaçlık misina ile çektiniz merak ettim

19. emreozdemir

emreozdemir Emre

Maşallah abi allah sana daha büyüklerini,bizlerede böylelerini nasip etsin RASTGELE..reeling

20. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    karagöz (1,500gr)Kırlangıç (2kg) Minekop(3kg) Levrek (2kg)
    aliçom ne yaptın sen öyle:eek: heyyy maşallah be:)

bu balıkları tutması çekmesi en az lüfer kadar zevklidir ellerine sağlık ustam:)