BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Paylaşalım > Fotoğraflar
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

sargos ve lahoz avı(09.10.2011)

Closed Thread
10-11-2011, 06:20   #1
tolgabelice
Tolga Belice / Mersin

Amatör balık avlarımı paylasmak için paylasımımı kaldırıyorum

Konu tolgabelice tarafından (10-11-2011 Saat 16:32 ) değiştirilmiştir.. Sebep: silme
tolgabelice çevrimdışı  
10-11-2011, 06:32   #2
orhan kucukbicmen
Orhan Kucukbicmen / Sivrice/Çanakkale

orhan kucukbicmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
Favori Makinası: penn
En İyi Avı: 32 kilo Akdeniz kılıcı.
Sevgili Tolga ellerine sağlık güzel bir balık avı olmuş, bu avın güzel bir hikayesini senden dinlemek isterdik, birde nasıl tuttun hangi yemleri kullandın bu bilgileride açıklarsan hep beraber güzel bir paylaşım olur, senden bekliyoruz sevgiler hoşçakal.
orhan kucukbicmen çevrimdışı  
10-11-2011, 09:04   #3
orhan kucukbicmen
Orhan Kucukbicmen / Sivrice/Çanakkale

orhan kucukbicmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
Favori Makinası: penn
En İyi Avı: 32 kilo Akdeniz kılıcı.
tolgabelice
sevgili Orhan abi.öncelikle sitede yeniyim.Umarım daha birçok avı sitede paylaşacağım.Bu avda baragadi kullandık.480 tane iğne vardı.Yem olarak palamut kullandım.Gerçekten soguk bir geceydi av için.Balon balıklarından ancak bu kadarını kurtarabildik.Bir bu kadar sargosuda balon balığı parçaladı.Ama genelde sırtı çekerek avlanıyorum.Daha çok akya palamut ve lambuka için.Kullandıgım takım birçok takım denememe rağmen en iyisi Antalyalılar bilir Çaparici Hamza ustanın takımları.umarım daha bir çok deneyimimi burdan paylaşacagım.Siz gibi tecrübeli abilerimin yardımı ile daha bir çok basarılı av yapacagımı düşünüyorum.Tesekkür ederim.
http://imageshack.us/photo/my-images...511443871.jpg/
Sevgili Tolga kardeşim bizler burada amatör balıkçılar olarak bulunuyoroz sadece olta ile belirlenmiş avları yapıyoruz ve paylaşıyoruz sen pareketeden bahsediyorsun, bu av amatörler için yasaklanmış ve sirküler dışı bence bu paporunuburada yayınlama hemen kaldırsan iyi olur, sadece amatör balıkçılar için yazılmış sirküleri oku ve ona göre avlarını bizlerle paylaş sevgiler hoşçakal.
orhan kucukbicmen çevrimdışı  
10-11-2011, 12:58   #4
ZIPKINCI IBO
Zıpkıncı İbo / Ankara, Trabzon, Didim, Exeter, Torquay

ZIPKINCI IBO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Hepsi evladım gibi
Favori Makinası: İnsan hiç evladı arasında ayırım yapar mı?!
orhan kucukbicmen
Sevgili Tolga kardeşim bizler burada amatör balıkçılar olarak bulunuyoroz sadece olta ile belirlenmiş avları yapıyoruz ve paylaşıyoruz sen pareketeden bahsediyorsun, bu av amatörler için yasaklanmış ve sirküler dışı bence bu paporunuburada yayınlama hemen kaldırsan iyi olur, sadece amatör balıkçılar için yazılmış sirküleri oku ve ona göre avlarını bizlerle paylaş sevgiler hoşçakal.
Arkadas paraketa ile yaptigi avin raporunu buradan kaldirmasa bile birazdan forum yonetimi raporu kaldirir zaten. Raporun kaldirilmasi tabi ki gerekli ama esas mesele su; acaba arkadasimiz yasaklanmis bir av araci kullandiginin farkinda mi? Ayrica yavru boyda lahozlar, orfozlar, limiti asmis olabilecegi gorulen sargozlarla dolu bu facia raporu hakkinda ne dusunuyor?...

Umarim yeni oldugu icin bilmeden yapmistir ve hatasini anlayip bir daha yapmaz. Bir daha paraketa kullandigi avlarin raporunu burada yayinlamaz demiyorum, bir daha paraketa kullanmaz diyorum.
ZIPKINCI IBO çevrimdışı  
10-11-2011, 16:42   #5
tolgabelice
Tolga Belice / Mersin

orhan kucukbicmen
Orhan abi bu av amator bir av degildi.Ama sitede paylaşma konusuna gelince gerçekten üzgün oldugumu söyleyeyim sadece olta kullanılarak yapılan avların paylasılacagını bilmiyordum.Balıkların boylarına gelince ise arada bir kaç tane sınırı geçmiş olan varsade birçoğu av için müsait irilikte.Bu konuda da daha dikkatli olacagımı temin ederim.
simdilik elimde olan bir sarıkuyruk resmi yayınlayayım.Silikon yem kullandım.

http://imageshack.us/photo/my-images...511443871.jpg/
tolgabelice çevrimdışı  
11-11-2011, 07:00   #6
moderator

moderator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forumda sadece amatör amaçlı balık avı yöntemlerini ve paylaşımlarını tartıştığımızdan; Tolga arkadaşımız da bilgilendiğine göre, konuda bahsi geçen ticari avlanma yöntemiyle gerçekleştirilmiş bu av için yapılabilecek yorumlarda amatör bakış açısıyla olamayacağından, konunun yoruma kapalı olması; hem bu yönden hem de konu sahibi arkadaşımız gibi bilmeyenlerin bilgilenmesi düşünülerek, daha uygun görülmüştür.

Biz amatör ve sportif amaçlı balık avcılığı ile ilgilenen bireyler için oluşturulmuş Tebliğ 2/2 incelemek için: http://www.balikavi.net/dokuman/teblig.php
moderator çevrimdışı  
Closed Thread

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları