Trabucco misina nasıldır negatif yönleri nelerdir ?

Konu, 'Misinalar' kısmında kerempek tarafından paylaşıldı.

1. kerempek

kerempek kerem

Merhaba arkadaşlar,

Misina almayı düşünüyorum. Uzak atış için avantajlı olan bir misina lazım. Şoklama yapabilirim de yapmayabilirim de.(Şimdilik uzaktan istavrit tutacağım ama ilerde rapala ile çino ve saro'da düşünebilirim.)

Trabucco,Pelikan,Asso,Powerline gibi markalar duydum ama trabucco biraz daha önce çıktı. Fiyatı da öyle aşırı değil.

Kullanan kişilerden yorum bekliyorum. Hangi Modellerini tavsiye edersiniz.

Teşekkürler.

2. Dejavu

Dejavu volkan

Favori Kamış:
    Shimano Nexave 4.50 200
    Favori Makine:
    Shimano Super Aero Surf Leader CI4+ 35
    Ben Tevfik abinin tavsiyesi üzerine almıştım. 0.28 ini kopartamadım. Harika bir misina.

3. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Makinaya saracaksaniz soft olanlarin esnemesi çok diye duymustum. Çakmalarina dikkat edin. Lazim gelen dogru misinaya denk gelirseniz utandirmaz trabucco

4. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
  5. kerempek

kerempek kerem

Teşekkürler bunu düşüneceğim.

avmarketi.com'dan almayı düşünüyorum orda sahte olmaz diye düşünüyorum. Soft iyi midir kötü müdür ?

hangi modelini aldın ?

6. tigger

tigger tayfun..

Favori Kamış:
    lineaeffe avventura 4.20 okuma v-system 2.40
    Favori Makine:
    Daiwa emcast sport 5000 shimano catana 2500fb
    En İyi Avı:
    suya iade ettiklerim
    Tevfik abi merhaba, 030 super soft misinaya 0,36 viking ile 175grama kadar şok yapılabilir mi? düğüm mukavemeti ve kopmaya karşı dayanıklılık açısından soruyorum. yada şok için kullandığınız tavsiye edebileceğiniz başka misina varmıdır?
    saygılarımla..

7. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    7.000 sazan - 2.785 Sudak - 1.370 Akbalık - 3.100 Turna
    Kesinlikle trabuccu al derim. Ben 0,325 carp modelini aldım. Çok memnunum. Geçen yıllardada almıştım ama çakma çıkmıştı. Yanılmıyorsan Özkurtav türkiye disbiratörü, oradan al.

8. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Tayfun kardeşim, olmaz diye bir şey yok. Elbette olur ama, Viking kullanmadığım için, o ürün hakkında bir şey diyemem. Trabucconun 0.30 u ile 0.35 ini şoklarsan olur. Baştan aşağı 0.35 kullanırsan da, hiç uğraşmazsın şokla. Seçenekler 200 m. ve 500 m. Her düğüm demek , misinaya vurulmuş bir darbe demektir bence. Ne kadar az düğüm,o kadar üstün mukavemet.

9. cemil sarihan

cemil sarihan cemil sarihan

Ben de kullanmıştım,sağlam ve uzun ömürlü,piyasada ki en kaliteli misinalardan bir tanesi...

10. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Av marketimde çakma olmaz zannetmem. Tevfik abiyi dinle bence, iyi taniyor trabucco çesitlerini. 0.30 0.35 sok yapmaya gerek yok bence. Yedek kafa varsa hesapli orta karar misina kullanmak bogaz için daha uygun. Dibe takma, tekne pervanesi kapma bol oluyor 3-5 avda eksiliyor misina malumunuz. Cidden uzak atis gerektigi an kaliteliye geçmek hesapli oluyor bi nebze :) 15 gün içinde 6 avda 2kez pervane kaptigi oldu :)

11. kerempek

kerempek kerem

12. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Kerem kardeşim,

O kadar çeşidi olan bir platformda sadece kullandığım ürünlerin kefiliyim.

İstoç da ÖZKURTAV var. TR.Distrübütörüdür. Gidebilirsen, bilgilendirme konusunda yardımcı olurlar. Amacına uygun olan ürünüde, aklında soru işareti kalmadan alabilirsin.

Beden ve köstek kullanırsanda COMPTETION serisinden almayı unutma.:p :p

13. Dejavu

Dejavu volkan

Favori Kamış:
    Shimano Nexave 4.50 200
    Favori Makine:
    Shimano Super Aero Surf Leader CI4+ 35
  14. kerempek

kerempek kerem

Tevfik abi,

Trabucco 0,30mm super soft misina aldım. 200 metrelikten iki tane aldım. Ölçmem gerekiyor o nedenle 500 metre almadım :)

Bir de competition demişsin ama ben kösteği hazır alıyorum o nedenle onu almadım. Onun yerine 0,28mm trabucco %100 fluerocarbon iso aldım istavrit çaparisi için beden yapacağım. Hem sağlam olur hem de derinlerde görünmez.

Trabucco'nun sitesine girip kataloğundan misinalarına baktım. Gerçekten de katalogda ingilizce olarak competititon'ın köstek için uygun olduğu yazıyordu.

Çok memnun kalacağımı hissediyorum.

Değerli yorumların için teşekkürler.

15. sermat

sermat serkan

Favori Kamış:
    cormoran bull fighter 10-30, okuma compressa 100-200,shimano nexave
    Favori Makine:
    shimano aceration hg okuma raw2,shimano nexave daiwa tournament entoh
    En İyi Avı:
    minakop şu kadar
    bu yaz trabucco misinalarını deneme fırsatımoldu.soft modeli yumuşak olduğundan dolayı gam yapmıyo fakat handikapı balığın vuruşlarını çok net alamıyosunuz ama güzelmisinadır.ayrıca ben şiddetle super elite comocast modelini öneririm.köstekleriçinde tevfik abini dediği competition serisi güzeldir.trabucco misinalarda dikkatimi çeken şey ise diğer misinaların aynı ölçüsüne göre daha kalın duruyo.yani ben tümmakaralarıma 035 sardırdım bu arada şakada gerek kalmadı diğer markaların 035 lerine göre daha kalın duruyo.ayrıca asso demişsin makaraya sarmak için sakın ha hayatımda onun kadar gam yapann misina görmedim ama çok sağlamdır.ben köstekleri ve bedenleri assoyla yapıyorum makaradada trabucco ve okuma misinalar sarılı süper valla