BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Malzemeler & Ekipmanlar > Sahte Yemler
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Gece avı için fosforlu sahte lazım!!!

29-07-2012, 14:31   #1
stanlyy
Fatih BAŞAR / Ankara

stanlyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
Favori Makinası: SHIMANO RARENIUM CI4 3000 SFA , SHIMANO Exage 1000 FD
En İyi Avı: Hamsi... :)
Dün akşam iftardan sonra semaver keyfi için gittiğimiz gölde, gece 24.00 sularında şansıma bagajdaki takım ve yanımdaki dandik sahteyle atış yapma fırsatı buldum. Gece sahteyle tatlı suda balık gelmeyeceğini düşündüğüm için atış pratiği yapıyordum ancak 15-20 dakikalık denememden sonra aşağıdaki küçük perch oltama takıldı. Balığı geri suya yolladıktan sonra düşündüm ve sizden ricam şu olacak; bu zamana kadar hiç görmedim ama üretildiğini ve işe yarayacağını düşündüğüm için soruyorum. Geceleyin karanlık suyun içinde parlayan fosforlu yada ışıltılı bir sahtenin daha iyi verimli olacağını düşünüyor ve tavsiye istiyorum. Üretimi varmıdır? Varsa tatlı su levreği, sudak, veya turnada en iyi verimi hangi marka ve modelden alabilirim?

Foruma bu tarz malzeme için ikinci yazışım, diğer ikisinde cevap alamamıştım umarım bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar çıkar...
stanlyy çevrimdışı  
29-07-2012, 14:47   #2
drasty41
Recep / Kocaeli

drasty41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: lineaeffe unicast, spro spin2,70 ve 2,40
Favori Makinası: shimano exage ryobi ekusima4000
Sevgili Fatih sanırım pelican'ın böyle bir sahtesi vardı ama adını hatırlıyamıyorum googleden bi araştırırsan bulabilirsin sanırım rastgele.
drasty41 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
29-07-2012, 17:16   #3
sencerveben
hakan / bartın

http://www.avmarketi.com/asp/product...NI-BALIK-7-5CM

' 696SL ' kodlu olanının fosforlu olması lazım
sencerveben şuan çevrimiçi   Alıntı ile Cevapla
29-07-2012, 19:19   #4
Senol_Temur
Senol / Астана-Казахстaн

Senol_Temur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Shimano Vengeance 240 MH
Favori Makinası: Cormaran Super Spin 4Pi
En İyi Avı: Sudak 59 cm - Turna 86 cm
Mepps marka döner kaşık var fosforlu ve Mister Twister'in Fosforlu slikonları mevcuttur . Bende fazla kullanmadım daha bunları ama sana şöyle söyleyebilirim geceleri balıklar için fazla ışık saçan şeyler olursa dikkat çekmeten çok ürkütücü olacağını düşünüyorum eğer gece avlanmak istiyorsan bence beyaz slikonla dene .

Malzemelerim arabada duruyor ama evde unuttugum fosoforlu slikon var onun resmini ekliyorum .

Senol_Temur çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
29-07-2012, 20:23   #5
stanlyy
Fatih BAŞAR / Ankara

Favori Kamışı: Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
drasty41
Sevgili Fatih sanırım pelican'ın böyle bir sahtesi vardı ama adını hatırlıyamıyorum googleden bi araştırırsan bulabilirsin sanırım rastgele.
Recep abi ilgin için çok teşekkürler. Google'da pelican markayı epey bir araştırdım farklı sırtı takımları sahteler çıkıyor ama fosfor ibaresi göremedim. İşin garip tarafı forumlardan arayıp fosforlu olduğunu öğrendiğim bir kaç modelinde satıldığı sitelerde fosforlu olduğu belirtilmemiş. Av siteleri işimi yokuşa sürüyor anlayacağın...
stanlyy çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
29-07-2012, 20:28   #6
stanlyy
Fatih BAŞAR / Ankara

sencerveben
http://www.avmarketi.com/asp/product...NI-BALIK-7-5CM

' 696SL ' kodlu olanının fosforlu olması lazım
Teşekkürler hakan bey, önerdiğiniz ve diğer arattığım sitelerde 696sl ye fosfor ibaresi eklenmemişti. Ancak bir sitede yine strike-pro'nun farklı boyutta gagasız olan modelin aynı renk ve kod da olduğunu gördüm onda fosforlu diye ek not düşmüşler. Model ve renklerde hoşuma gitti. Bu hafta bir tane bu modelden edineceğim, yorumlarda denizde gece levrek içinde çok tavsiye etmişler. Anlayacağınız çantada her zaman bir tane bulunsun diyebileceğim bir sahte...
29-07-2012, 20:36   #7
stanlyy
Fatih BAŞAR / Ankara

Senol_Temur
Mepps marka döner kaşık var fosforlu ve Mister Twister'in Fosforlu slikonları mevcuttur . Bende fazla kullanmadım daha bunları ama sana şöyle söyleyebilirim geceleri balıklar için fazla ışık saçan şeyler olursa dikkat çekmeten çok ürkütücü olacağını düşünüyorum eğer gece avlanmak istiyorsan bence beyaz slikonla dene .

Malzemelerim arabada duruyor ama evde unuttugum fosoforlu slikon var onun resmini ekliyorum .

http://e1207.hizliresim.com/z/x/b77zv.jpg
Çok sağol şenol, fosforlu meppsi ilk defa senle duydum, bir tanede ondan edinmekte fayda var, strike-pro'da bir tane sahte balık buldum kafamada yattı ama bu silikonlardanda alıp denemekte fayda var. İşim süre olarak çok ağır olduğundan genelde gece avlanmaya mahkum oluyorum. fosforun balıkları ürkütme olayındada, deneyerek öğrenmem gerekecek sanırım. Fosfor olayı bana turnada kullandığımız kaşıktan mantıklı geldi. Oda gün içinde suda dönerken göz alacak kadar parlıyor ve balığı çeken o ışıltı. Teorim bu sistem üzerine kurulu. Bakalım tutacakmı. İlgin için teşekkürler...
29-07-2012, 21:25   #8
Vedat Abayoğlu
Vedat Abayoglu / Canakkale

Vedat Abayoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Shimano Game ARC
Favori Makinası: Okuma V system
En İyi Avı: Sarıkuyruk
Yo-zuri Aile Goby ve Sure catch Super Hopper.

Bunların beyaz olanları fosforludur,İkisde yavaş batan tiplerdir, derinden de gelebilirsin
Vedat Abayoğlu çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
29-07-2012, 21:41   #9
Kadir Levrek Peşinde
SİDEPRENSİ eski nick im / Aksaray

Kadir Levrek Peşinde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
Favori Makinası: süper passion 740m ve küçük kardeşleri
En İyi Avı: süper maxim misina :9
696sl sahteye karanlık bir oda da bakabilirsin.forfosrlu bir sahtedir,bende su üstü olanı var,,

fosforluda al ama beyaz renkli sahte almadan da gece avına çıkma
aynı strikepro serisinden 005 kodlu olan..

yozurı hsym ister gece ister gündüz kullanabilirsin,renk deseni ile biraz alabalığı andırır,,ve bu sahte yi güvenim tamdır..çeşit çeşit balık almışlığım var bununla..

http://www.avmarketi.com/asp/product...GNET-R734-90MM
Kadir Levrek Peşinde çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
29-07-2012, 21:57   #10
fuat33
fuat / ankara

Abi denizde kullandığımız raglou silikonlar var fosforlu. Her boyu mevcut üstelik çok güzel kuyruk aksiyonu var. Tatlı suda iş yaparmı bilemeyeceğim. Ama deniz levreğini sazan imitasyonu tatlı su silikonlarıyla alanlar çıkıyosa(isim vermeyelim nazar değer) tatlı su levreğinide bunlarla avlayacağını düşünüyorum. Karanlıkta eline al hiç bişey göremeyeceksin. Sonra kafa lambasını aç 2 dk tut silikona, kapat. Işıl ışıl parladığını göreceksin. Hatta ışığı yoğun tuttuğun yerler daha çok parlar. Fiyatıda çok makul 1-1,5 tl. Rastgele...
fuat33 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları