13.10.12 Zucchero & Stanlyy Turna maceramız... :)

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında stanlyy tarafından paylaşıldı.

1. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENİUM CI4 3000 SFA, SHIMANO TECHNİUM 1000 FD
    En İyi Avı:
    Hamsi... :)
    Herkese selamlar... :)
    Uzun zamandır gidemediğim turna avını, forumdan Bora abi'nin (zucchero) hadi gidelim teklifi sayesinde istediğimiz keyfini tam olarak alamasak ta, dün gerçekleştirmiş bulunuyoruz. :)

Keyif derken tabii ki balık durumunu kastediyorum. :) Gece 4:30'da anlaştığımız yerde buluştuğumuz bora abiyle ilk olarak kafamızda ki iki avlak arasında kaldık.
    İkisi de mesafe olarak aynıydı. Hafta sonu olmasının ve diğer avlağın kalabalık olacağını düşündüğümüzde ( Malum Ankara göllerinin hafta sonu durumu belli :D )
    Bir arkadaşımın tavsiye ettiği ırmakta karar kıldık. Sabah 6'yı geçerken istediğimiz yer olduğunu zannettiğimiz yere ulaşmıştık. :laughing:
    Sabah güzel poğaçalar ve çay eşliğinde hazırlıkları tamamlayıp oltalarımızı suyla buluşturduk.
    Atıyoruz çekiyoruz ama bir sıkıntı olduğunu ikimizde farkediyoruz. :D Avlandığımız bölge yaşam alanı olarak turnadan ziyade alabalık merasını anımsatıyor.
    Şiddetli akıntı,dibi taşlık olan bir bölgede turna olmayacağını konuştuktan sonra, adresi veren arkadaşımı bir kez daha arayıp, alakasız bir yerde olduğumuzu öğrendik ve 15-20 km daha gitmemiz gerektiğini söylendi.
    Not: Lütfen arkadaşlarınıza avlak ve yol tarif ederken cami, çitlerle yada taşlıkla çevrili bir tarla veya mezarlık gibi yerlerden sağa dön, sola dön gibi tarifler vermeyelim.
    Zira şirin Anadolumuz'da bir yolda ilerlerken 5'er dakika arayla bunların hepsinden tekrar tekrar görüyorsunuz. :D :D
    Şaka bir yana adresi tam edinip, ırmağın istediğimiz bölgesine geldiğimizde balık veren bölgede suyun çekilmesi o gün bir şeylerin ters gideceğini anlamamıza yetti.
    Su inanılmaz çekilmiş, normal şartlarda dipte takılmasından şikayet ettiğimiz otlar suyun üzerinde görünüyor.
    Parkurdan yavaş yavaş atarak ilerlediğimiz yerlerde sahip olduğumuz bütün sahte, kaşık, meppsleri denedik.
    Elimde ki bazı sahtelerin gagaları kesildi ama yinede otların takılmasından rahat edemedik. Toplamda 3 vuruş aldık. Aynı balık peş peşe 2 kere su üstüne atlayarak saldırdıysa da alamadık.
    Başka bölgede aldığımız vuruşu avantaja çevirerek, sahip olduğumuz tek balığımızı sudan çıkarabildik. :)
    Saat 12 civarında böreklerimizi yedikten sonra bir kaç atış daha deneyip dönme kararı aldık.
    İstediğimiz şartlarla karşılaşamamış olsak ta güzel bir gün geçirip, tanışma fırsatına sahip olduk.
    Avdan bir kaç kareyi aşağıda paylaşıyorum.

Bora abinin mini çay, kahve tesisatına bayıldım, en kısa zamanda bende alacağım. :) :)

Hepinize bereketli avlar dilerim...

2. Sonay Önder

Sonay Önder Sonay Önder Çeribaşı

En İyi Avı:
    5 Kilo Sazan
    tebrikler. abi güzel gün olmuş :D

3. angler06

angler06 Ümit

Bu hepimizin başına geliyor herhalde, tarif alarak gece yola çıkınca hep böyle oluyor. Neyse güzel bir tanışma avı olmuşa benziyor.

4. haakaan

haakaan Hakan Çetinkaya

Favori Kamış:
    LİNEAEFFE
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    Can Dostum
    Sevgili Fatih ve Bora kardeşim , bu forum bize bir çok şey öğrettiği gibi yeni dostlarla tanışmamıza vesile oluyor . her ne kadar balık konusunda kısır bir gün geçirdiysenizde dostlugun başlangıcı olarak iyi bir gün geçirdiğiniz kesin :) balık avlamak için usta olmak çok iyi takımlar kullanmak her türlü ekipmana sahip olmak malesef yetmiyor özellikle tatlı su avlarında . tatlı suda daha farklı şeylerde gerekiyor bence . suların aniden çekilmesi suyun aşırı derecde kirlenmesi o gun yada bir önceki gün ağ atılması gibi gibi bir çok şey sayabiliriz .

inşallah bir gün beraber sallarız oltalarımızı suya kendine çok ama çok iyi bak kardeşim . ;)

5. Beyazzmavi

Beyazzmavi Ferhat

Favori Kamış:
    Shimano Surf Leader Bx..
    Favori Makine:
    Shimano Stella 8000pg...
    Tebrikler dostum.
    Mühim olan balık değil zaten. Av yapmak. Tutarsın ya da tutmazsın. Yoksa balıkçılar ne güne duruyor. ?
    Oradan alırız yiyeceğimiz balığı. :)

6. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    :)
    Güzel av olmuş tebrikler tesisatta sağlam :)

7. zucchero

zucchero Bora

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 2,10mt 10-40gr, Shimano Alivio CX 2,10 7-21gr
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SFC, Daiwa Sweepfire 2500
    Fatih seninle tanıştığıma çok memnun oldum. Güzel bir havada çok güzel bir gün geçirdik.

Bir de şunu bir kez daha gördüm ki ne kadar sahteniz ya da kaşığınız olursa olsun muhakkak bir eksiğiniz oluyor.
    Bu tarzda bol yosunlu ve olta atılmasının zor olduğu avlaklarda kullanmak üzere 1-2 çeşit su üstü kurbağa edinmeye karar verdim.

Güzel bir av günü için teşekkürler Fatih...

Hakan her zaman bekleriz Ankara'ya... Kapımız her daim açık.

8. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşeküürler...

9. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Haklısınız, neyse ki telefon çekiyordu, bizim için zaman kaybı oluştursa da en azından yere ulaşabildik. :) Gece yolculuğu sıkıntılı oluyor, dönerken bir çok kez buradan geçmişmiydik durumuna düştük...

10. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler Hakan abim. :) Geldikten sonra gittiğimiz ırmağı araştırdım. Bu aralar çeltik tarlalarına su verildiği ve besleyen baraj kapaklarının kapalı olduğu söylendi. Irmağın içinde ki ağaçlardan suyun ne kadar düştüğü anlaşılıyordu. Kısmetse sular yükselsin, gel misafirimiz ol beraber gidelim. :)
    Sende kendine iyi bak abicim... :)

11. erdemutuk

erdemutuk Armağan

Favori Kamış:
    Penn regiment,ShakespeareUglyStikCustom
    Favori Makine:
    Penn Conflict,DAMQickRetro,SproZALTARCXS
    TEBRİKLER

Tebrikler.
    Güzel bir gün ve iyi bir dostluğun başlangıcı olmuş.
    Ne denebilir ki...
    Saygılarımla..
    Rasgele...

12. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler Ferhat abi
    Bizim içinde balıktan ziyade amaç vuruş almak, günün tadını çıkarmaktı, su izin vermedi. :) Bu sene turna sezonunu saldıklarımızla beraber ilk gün 30 küsürlerde açmıştık devamıda güzel gelmişti ama bir daha gidemezsem kötü bir kapanış olacak. :) Benim balıkçılarla da aram pek iyi değildir. Tutmaya bayıldığım bu canlıların hiç bir türünü ağzıma bile sürmüyorum, küçüklüğümden beri öyle devam etti.
    Daha iyileri seninle olsun, rastgele... :)

13. Erkan UZUNER

Erkan UZUNER Erkan UZUNER

Tebrikler güzel bir av . Devamı rastgele...

14. Tuggin

Tuggin Tuğgin USTA

Fatih ve Bora ikinizide tebrik ederim ,resimlerden nereye gittiginizi anlayamadım ama balık bu aralar heryerde az zannediyorum zaten forumda da turnayla ilgili raporlarda bir düşüş var.Sıkkmayın canınızı önemli olan dostugunuz..

15. cankiri

cankiri kenan

En İyi Avı:
    Lüfer
    özellikle çay tesisatına bayıldım tebrikler topraam gurbanda inşallah angaradayım:)

16. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Güzel atmosferde ki avlarınızın devamlı olması dileklerimle.

17. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler Mert, içimizden geçtiği gibi olmadı ama şükür. Daha iyileri senin olsun... :)

18. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bora abi inan bende çok memnun oldum.
    Yukarıda yazmıştım, döndükten sonra araştırdım baraj kapakları, pirinç tarlaları derken su 1 buçuk 2 metre düşmüş.
    Kurbağalara bugün bende internetten bakıyorum. Uygun fiyatlı güzel bir şey yakalarsan bana da haber verebilirsen çok sevinirim. :)
    Her şey için bende teşekkür ederim, kısmetse ben gitmeden bir gün daha çıkarız farklı bir yerlere. :)

19. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler. Dün raporunuzda da söylemiştim. İstediğiniz zaman katılabilirsiniz... :)

20. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler, daha iyileri sizinle olsun... :)