arkadaşlar size sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim :))

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında lasker11 tarafından paylaşıldı.

1. lasker11

lasker11 ahmet

Favori Kamış:
    linea effe 4204
    Favori Makine:
    okuma safina pro SPa-65
    En İyi Avı:
    sarıkanat(25 cm)
    kafama takılan ve merak ettiğim bazı sorular vardır bunları sizinle paylaşmak istiyorum okuyup cevaplama zahmetini gösteren herkese şimdiden teşekkürler :))

1) en ucuz rapalayı nereden bulabilirim ve fiyatı ne kadardır ?
    2) güncel olarak balıkçılık ve balık avı ile ilgili dergiler bulunmaktamıdır bulunuyorsa nereden ulaşabilirim ?
    3) elimdeki balık malzemelerini koymak için balıkçı çantasına ihtiyacım var en uygun fiyata nereden bulabilriim ve bu çantaların piyasası nedir ?
    4) istanbul anadolu yakasında balık malzemesi satan hesaplı ve kaliteli yerler varmıdır varsa nerelerdedir nasıl ulaşabilrim ?
    5) avrupa yakasında balık malzemesi için en uygun yerler karaköy ve tahtakalemidir ?
    6) size göre istanbulda iyi balık veren ilk 5 yer neresidir ve hangi balıkalrı verir ?
    7) internet alışverişi güvenlimidir bir sorun çıkarmı ?
    8) bana önerebileceğiniz uygun fiyatta bir makina varmıdır(kafamda okuma boxter var sizce nasıl kullanılırmı)
    9) balık malzemesi satan toptancılar varmıdır varsa nereden bulabilirim ?
    10) istanbul içinde toplu balık organizasyonları ve yarışmaları düzenleniyormu düzenleniyorsa bunlar hakkında bilgiyi nereden alabilrim ?
    11) istanbulda tatlısuda en iyi balığı veren göl veya göletler hangileridir ve buralar hangi tatlı su balıkalrını barındırıyor ?
    12) kıyıdan mezgit almak mümkünmüdür mümkünse nereden yakalanabilir ?

şimdiden bu uzun yazımı okumaya sabır gösteren herkjese teşekkür ediyorum inşallah cevaplarsınızda saygılar sevgiler rastgelsin ...

2. vetserhat

vetserhat Serhat TORUN

Favori Kamış:
    mitchell tele spin; mistrall carp feeder,jaxon xt pro
    Favori Makine:
    shimano alivio,spro passion 730,banax,mistrall carpmax,okuma trinity,albastar,
    En İyi Avı:
    Aynali sazan 4.5kg,Baltik Morinasi 4 kg
    aslinda tum bu sorularinin cevabi forum icinde var. biraz vakit gecirip forumda arastirirsan tum cevaplari bulabilirsin :)
    bir tek makine konusunda daiwacilar ile shimanocularin kapismasi arasinda kalma dikkat et derim :)
    geri klan tum sorularina ustalar gereken cevabi verirler..

3. lasker11

lasker11 ahmet

Favori Kamış:
    linea effe 4204
    Favori Makine:
    okuma safina pro SPa-65
    En İyi Avı:
    sarıkanat(25 cm)
    en ucuz rapalayı nerede bulacağıma dair bi konu göremedim yardımcı olursanız sevinirim

4. lecharmeur

lecharmeur Faruk

Favori Kamış:
    Vega Potenza Moon Star 425 - 150 - 220 gr & İtalcanna Kombat 4.20 cm - 220 gr
    Favori Makine:
    DAİWA WINDCAST Z 5000 & Penn Affinity 7000
    En İyi Avı:
    Bkz raporladığım avlar....
    Sevgili Ahmet..

1) En ucuz rapala diye birşey yok üç aşağı beş yukarı aynıdır hemen hemen birçok yerde..
    2) Bahsettiğin dergileri bilmiyorum ama bildiğim kadarı ile Sevgili Vedat ABAYOĞLU'nun kitabı var üsküdarda cengizbalıkçılık var ordan temin edebilirsin.
    3) Anadolu yakası cengizbalıkçılık üsküdarda ve sitemizde girişte reklamı var on numara yermiş giden arkadaşların tavsiyeleri bu doğrultuda,Avrupa yakasındada spotbalık karaköyde (Kadir,Aydın,Onur) pırlanta gibiler bu firmanında sitemizde reklamı var girişte.
    4) Aradığın tüm malzemeleri kısaca iğneden ipliğe bu iki yerden temin edebilirsin.
    5)Balık tutulan verimli yerler konusunda garanti veremem istanbul kıyı raporlarını oku derim garanti yerler ordan çıkartırsın. Balık işi kısmet birazda..
    6) İnternetten alış verişte her firmaya fazla güvenme lakin avmarketini önerebilirim.
    7)Makina konusunda nerede ve ne tür av yapacağını söylersen ona göre makina seçme daha mantıklı olur derim ama okumalarda satış sonrası hizmet iyi diye herkes söylüyor..
    8) Balık malzemelerini toptan alma konusunda şuanda sana kati yer veremem lakin bu konuda cengizbalıkçılık ve spotbalıkçılıktan faydalanabilirsin bilgi konusundada...
    9)Organizasyon konusunda gruplar kısmı var forumlarda orayı takip edebilirsin ama yarışma tarzı değil tanışma amaçlıdır genellikle..
    10) Tatlı su avcılığındasana şurası yada burası diyemem fakat bildiğim ve garanti yer olarak verebileceğim tek yer KIRKLARELİ BARAJI'dır.İstanbula 205 km.
    11)Mezgit konusundada özellikle mezgit avına çıkmış değilim ama bu konudada forumları ararsan kati cevaplar bulacaksın..:thumb: :thumb:

Kolaylıklar temenni ediyorum..Sevgiyle kal

5. lasker11

lasker11 ahmet

Favori Kamış:
    linea effe 4204
    Favori Makine:
    okuma safina pro SPa-65
    En İyi Avı:
    sarıkanat(25 cm)
    çok teşekkür ederim yazımı okuyup hepsine teker teker samimiyetle cevap verdiğiniz için :) ben makinayı genel kullanımlık arıyorum zaten yedek makina arıyorum diğerlerinin bozulması durumunda ondan pek pahalı olmayan ancak kaliteli olan bir ürün arıyorum ...

6. lasker11

lasker11 ahmet

Favori Kamış:
    linea effe 4204
    Favori Makine:
    okuma safina pro SPa-65
    En İyi Avı:
    sarıkanat(25 cm)
    bide şey duymuştum 1 tl ye rapala diye karaköyde ama tam olarak nerede bilmiyordum ondan sordum

7. sabriyazici

sabriyazici sabri

çok düşündüm bu kardeşe nasıl bir yol gösterilir diye en güzel çabuk biçimde daha iyi anlatılmazdı heralde abi eline sağlık

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Aramanın gücüne inanmanı tavsiye ederim şahsen. Ayrıyetten kendimi bir an ÖSS sınavında filan hissetim nedense.

9. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Ben neredeyse tüm bu sorularının cevaplarını konularım içersinde verdim zaten.Helede hem Anadolu ve hemde Avrupa yakası kerterizlerinin sanırımki tümüne yakınınıda verdim.
    Biraz araştırmanı tavsiye ederim

Sevgiler

10. rapalacikral

rapalacikral ali

kafama takılan ve merak ettiğim bazı sorular vardır bunları sizinle paylaşmak istiyorum okuyup cevaplama zahmetini gösteren herkese şimdiden teşekkürler )

1) en ucuz rapalayı nereden bulabilirim ve fiyatı ne kadardır ?

üsküdar civarı iyidir fiyatlar
    orada ki dükkanlar da

2) güncel olarak balıkçılık ve balık avı ile ilgili dergiler bulunmaktamıdır bulunuyorsa nereden ulaşabilirim ?

orada ki dükkanlarda dergiler var.

3) elimdeki balık malzemelerini koymak için balıkçı çantasına ihtiyacım var en uygun fiyata nereden bulabilriim ve bu çantaların piyasası nedir ?

o dükkanlardan alabilirsin.10 tl ye de var 100 tl ye de.

4) istanbul anadolu yakasında balık malzemesi satan hesaplı ve kaliteli yerler varmıdır varsa nerelerdedir nasıl ulaşabilrim ?

üsküdara git gösterirler. bir sürü var.

5) avrupa yakasında balık malzemesi için en uygun yerler karaköy ve tahtakalemidir ?

karaköy ve istoç.

6) size göre istanbulda iyi balık veren ilk 5 yer neresidir ve hangi balıkalrı verir ?

anadolu yakası : üsküdar - kuleli - kandiili - kanlıca

avr. yakası : eminönü - haliç - arnavutköy- aşiyan - trabya

mevsimine göre dişli de alırsın - istavritte - zargana da.

7) internet alışverişi güvenlimidir bir sorun çıkarmı ?

onu bilemem yapmadım.

8) bana önerebileceğiniz uygun fiyatta bir makina varmıdır(kafamda okuma boxter var sizce nasıl kullanılırmı)

ne için ? bu sonsuz bir konu.
    dişli için ise boğaz da ryobi ve shimano makinalar iyidir.

9) balık malzemesi satan toptancılar varmıdır varsa nereden bulabilirim ?

üsküdar- karaköy - istoç

10) istanbul içinde toplu balık organizasyonları ve yarışmaları düzenleniyormu düzenleniyorsa bunlar hakkında bilgiyi nereden alabilrim ?

balıkçılık sitelerinde var. bakman lazım.

11) istanbulda tatlısuda en iyi balığı veren göl veya göletler hangileridir ve buralar hangi tatlı su balıkalrını barındırıyor ?

bunu bilmiyorum.

12) kıyıdan mezgit almak mümkünmüdür mümkünse nereden yakalanabilir ?

bunu da bilmiyorum

şimdiden bu uzun yazımı okumaya sabır gösteren herkjese teşekkür ediyorum inşallah cevaplarsınızda saygılar sevgiler rastgelsin ...

11. lecharmeur

lecharmeur Faruk

Favori Kamış:
    Vega Potenza Moon Star 425 - 150 - 220 gr & İtalcanna Kombat 4.20 cm - 220 gr
    Favori Makine:
    DAİWA WINDCAST Z 5000 & Penn Affinity 7000
    En İyi Avı:
    Bkz raporladığım avlar....
    Rica ederim,yol göstererek bilgi paylaşıldıkça güzelleşir :thumb: ..

Sevgi ve saygı dileklerimle....

12. MELİH BOYACI

MELİH BOYACI MELİH

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 420
    Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    12-)Kıyıdan mezgit tutulur mu tutulur.ama büyük olmaz o yüzden tutulmamalı :)

13. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Köstek katili firildak mezgit :)
    Balikcilik ilahlari günah yazmasin kiyidan avi en zevksiz balik.

14. lasker11

lasker11 ahmet

Favori Kamış:
    linea effe 4204
    Favori Makine:
    okuma safina pro SPa-65
    En İyi Avı:
    sarıkanat(25 cm)
    Simdi hatirladim vedat amca yazdıgın kerterizleri hemen bir daha okuyup bilgilerimi tazeliyim ilginiz için teşekkür ederim

15. lasker11

lasker11 ahmet

Favori Kamış:
    linea effe 4204
    Favori Makine:
    okuma safina pro SPa-65
    En İyi Avı:
    sarıkanat(25 cm)
    Ygs-lys ye hazirlandigimdandir malum kafa tamamen test mantıgına göre hareket ediyor

16. lasker11

lasker11 ahmet

Favori Kamış:
    linea effe 4204
    Favori Makine:
    okuma safina pro SPa-65
    En İyi Avı:
    sarıkanat(25 cm)

Samimi bir sekilde verdiginiz cevaplardan ötüru tesekkur ederim soylediklerinizi uygulayip dediginiz yerlere gitmeye calisacagim

17. lasker11

lasker11 ahmet

Favori Kamış:
    linea effe 4204
    Favori Makine:
    okuma safina pro SPa-65
    En İyi Avı:
    sarıkanat(25 cm)
    Balıkcilik ilahları derken ??????

18. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Ama mahmuzlu camgöz ve levreğin bir numaralı yemi olur kendileri. FC köstek, çember iğne kombinasyonu iyi iş yapıyor. İğnenin sapına bir kat sıkı, bir kat gevşek yün iplik sarıp, balık yağına batırınca bir kez, yeme filanda hacet olmuyor.

En sıkıcı iş, yem için yem bulmak sorunu zira uzak kıyılarda.

19. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Mayıstan sonra özellikle, haliç içinden, samatya, ahırkapı vs. gibi yerlerden bolca mezgit tutulabilir.

Ama ben çoook mezgitseverim diyorsan, Gebze-Harem'e bin, Eksihisara gel. Saat filan önemli değil. Genel olarak, yaz boyu her zaman mezgit bulunur. Kışında bulunur ama, sadece kafası geliyor çoğunlukla.

20. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Lafin gelisi yani. Avi problemli balik mezgit. Köstegi bedene dolar gelirken. Hadi bir nokta vereyim mezgit için. Kuruçesme gs adasini az geç kazikli yolun ilk bankina kurul. Indir takimi tam dibine. Ne yem takarsan olur farketmez. Kösteklerin kalin ve gam yemeyen sert misinadan olsun.

Serdar abi, mezgitle levrege çok yemli yatirdim alamadim hiç. Hava kesesini patlatmama ragmen canli yüzdüremiyorum baligi. Ama ayni avlakta yarim veya kafayi kesip tam uskumru hatta kobra kurt ile av veriyor.