Tatil yeri için öneriler;

Konu, 'Genel Konular' kısmında MELİH BOYACI tarafından paylaşıldı.

1. MELİH BOYACI

MELİH BOYACI MELİH

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 420
    Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    Merhaba site üyeleri :)
    Bu yaz üniversitemi bitirme sebebiyle tatile gitmeyi düşünüyorum.Birçok konu altında bilgi almaya çalıştım diğer üyelerden.Fakat bunları bir konu altında toplarsam herkes faydalanır diye düşündüm.Bu site her konuda bana yardımcı olduğu için yine buraya,sizlere sormak istiyorum.Kriterlerim aşağıdadır :D

1-)Kaptanıyla beraber tekne balığına çıkabileceğim bir yer olmalı.(ücretler uygun olursa iyi olur çünkü ya tek ya da iki kişi olacağım :) )
    2-)Konaklayacağım yerlerin lüks olması önemli değil.Gideceğim yerde Motel,pansiyon gibi yerler olsa da olur.
    3-)Tekneyle çıkmadığım günler kıyıdan da balık avı yapabilme imkanım olmalı
    4-)Aynı zamanda gideceğim yere yakın doğal güzelliklerin olması süper olur :D
    5-)hedef balık yok.Ne olursa tutarım :D
    Antalya,İzmir,Yalova,Balıkesir,Bursa,Çanakkale vb heryer olabilir.Cevaplarınızı bekliyorum :)

2. Querorz

Querorz Fatih

Ooooffff, offff. Çok canımı çektirdiniz :) . Bildiğim kadarıyla İzmir deniz balıkları cenneti olarak geçiyor :) . Her gün tekne turları düzenleniyor.

3. maximturka

maximturka mert

Favori Kamış:
    Okuma Salina SeaSpin10-40g,Shimano Alivio AX8000 3,30mt 50-100gr, Lineaeffe ac casting surf 390cm,
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro SPa-25 , OKUMA AVENGER AV-55 MAKİNE,DAİWA CROSSFIRE 2500
    olimposa git derim.

4. MELİH BOYACI

MELİH BOYACI MELİH

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 420
    Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    Önerinizi dikkate alacağım :)

5. MELİH BOYACI

MELİH BOYACI MELİH

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 420
    Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    Olimposu da araştıracağım :) umarım tekne fiyatları uygundur.

6. sabriyazici

sabriyazici sabri

özelden gönderdim inşallah faydalı olur sağlıcakla kalın rast gele iyi eğlenceler

7. -selim-

-selim- selim şeker

En İyi Avı:
    50cm Turna
    ben olimposa gitmeni tavsiye etmem başlıca nedeni denize girmek için giriş ucreti odemen lazım(cunku denıze gırmek ıcın tarihi eserlerin oldugu yere girmen lazım),ikinci neden tekne fiyatları cok.ama onun yanındaki koy olan adrasana gidebilirsin,tekne turları duzenlıyorlar hem gezıyorsun hem de abiden rica edersen olta attırıyor(ben 2 tane palamut tutmuştum),ayrıca dogası mukemmel,sadece kalınacak yerler kotu yani ben begenmemıstım,yemekler kötüydü bi de yattıgımız odadan fare cıkmıstı.
    Benim tavsiyem izmir karaburun civarına gitmen,hem balık bol,hem dogası güzel(eğer arabayla gidecekseniz karaburunun dibinde cok yuksek bir dag var adını hatırlamıyorum biz oraya gidip adaçayı toplamıştık süper bir yerdi),hem de sessiz sakin bir yer.

8. MELİH BOYACI

MELİH BOYACI MELİH

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 420
    Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Karaburun daki tekne fiyatları ve kıyı avı hakkında bilginiz var mı?

9. -selim-

-selim- selim şeker

En İyi Avı:
    50cm Turna
    kıyıdan kesinlikle balık tutarsın ama genelde kefal ve sarpa geliyor,dip takımıyla karagöz de geliyor,tekne fiyatlarını bilmiyorum hatta bunun için ozel olarak tekne ayarlandıgna da emın degılım ama orda hergun 10-15 tane tekne balık tutmak ıcın acılır onlarla konusursanız anlasabılırsınız dıye dusunuyorum

10. MELİH BOYACI

MELİH BOYACI MELİH

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 420
    Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    İlginiz için teşekkürler:thumb:

11. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.
    şöyle animasyonu dur havuzudr kaydırağıdır yeme içmesidir tatlı yada tuzlu su farketmez balıkavı organizasyonu yapan malzeme vs temin eden [sırf takımları alsak arabaya sığmaz zaten :)] hem kendimizin keyif alacağı hem ailemizin malum çocuklara havuz animasyon çocuk kulübü gibi şeyler şart.

maalesef ülkede böyle bir otel yok. adrasandakiler camping gibi havuz bile yok çoğunda ben zaten sevmemde çoluk çocuk sıkılıyor .

illa deniz kenarıda şart değil hatta dağ başında şöyle geceleri battaniyeyle yatılan gündüz 30 dereceyi geçmeyen gölde olur yeterki animasyon havuz vs gibi şeylerde olsun .

abant nasıldır bilmiyorum çoğu gölde av yasağı var diye duymuştum.gelişmiş oteller var gibi .