Ryobi Applause 8000

Konu, 'Makineler' kısmında fethigürcan tarafından paylaşıldı.

1. fethigürcan

fethigürcan fethi gürcan

Bu sabah 200gr. kurşunla ikinci atışımda makina patladı.
    Takım koptu sanmıştım oysa kopan makinanın sarma telini tutan ayaklardan biriymiş. Bir arkadaşımın bu makinanın daha önce de bir başkasının elinde aynı yerden patladığını söymesi içimi biraz rahatlattı. Kopan parça nasıl olduysa kamışın makina tutan kelepçesine de zarar vermiş.
    Makinayı satın alındığı yere Üsküdar Yıldız Balıkçılık' a götürdüm.
    Satıcı arkadaş beni sorgulamaya kalktı, bu makina atarken böyle kırılmazmış, ben mutlaka bir şey yapmışım... Sabahın köründe binbir hayalle kalkıp gittiğim avdan elimde kırık makinayla dönmüşüm moralim bozulmuş keyfim kaçmış, üstüne de satıcının terbiyesizliği...

Makinalar konusunda hiç bir önyargım yok, bir süre önce bu forumda Ryobi nasıldır diyen arkdaşlarıma iyidir öneririm demiştim.

2. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    Fethi abi geçmiş olsun gerçekten üzüldüm böyle talihsiz bir olay yaşamana :( peki yıldız balıkçılık kendi sattığı malın arkasında durmadı mı, yani teknik servise almadı mı makineyi ?

3. fethigürcan

fethigürcan fethi gürcan

Ersin kardeşim, en azından senin yaptığın gibi bir geçmiş olsun diyebilirdi olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirebilirdi. Böyle yapmak yerine suçlayıcı bir dille sorgulamaya kalkınca bende ip koptu. Bu makinayı yenisiyle değiştirse bile kullanmayacağımı söyleyip çıktım. Arkasında sağlam bir satıcısı olmayan bir malı asla kullanmam. Bu makinayı da çok sevdiğim çok güvendiğim bir arkadaşım ağabeyim önerdiği ve kendisi kullanmadığı için almıştım.(Makinayı Yıldız Balıkçılık' tan arkadaşım satın aldı.)

4. anton

anton Adnan

Favori Kamış:
    Vega Potenza 4.20, Lineaffe Exteme 4.40, Okuma Salina 4.20 3 parça
    Favori Makine:
    Shimano PA Fliegen TD, Daiwa Emble pro 5000, Shimano spinjoy XT Surf
    En İyi Avı:
    Kova dolusu sarıkanatlar.
    geçmiş olsun. ryobi markasına yakışmadı. ben bu makinaları sağlam bilirdim...

5. fethigürcan

fethigürcan fethi gürcan

Teşekkür ederim Adnan Kardeşim, belki Ryobi sağlam da ben şanssızım. Ryobi çok sağlam da olsa arkasında duran dükkanın sağlam olmadığını düşünüyorum..

6. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Bende güzel makine diye düşünüyordum...! :confused: Sayenizde bunun böyle olmadığını görüp öğrenmiş oldum...! :eek: Tabiki üsküdardaki YILDIZ balıkçılığıda..! ;) Geçmiş olsun, demekten başkada elden bir şey gelmiyor maalesef... :(

7. fethigürcan

fethigürcan fethi gürcan

Teşekkür ederim Erhan Kardeşim, makinanın kırılmasından daha çok yanımda yedek makina olmadığına üzüldüm. Misina dahil herşeyin yedeği vardı yanımda..Hiç aklıma gelmezdi, bundan böyle yedek makinasız kamışsız ava gitmem.

8. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Abi zaten asıl mide bulandıran şeyde tam senin bahsettiğin gibi sattığı malın arkasında sağlam duramayan satıcı... Neticede ryobi markasıyla ilgili bir problemde olmayabilir, sonuçta hangi marka olursa olsun hepsi fabrikasyon üretimi en kral en pahalı olan makinede bile problem çıkabilir ama önemli olan o makinayı satan firmanın teknik servis konusunda ne kadar sorumluluk alabildiği... Maalesef bazı malzemeciler uğraşmak istemedikleri ve sadece alacakları parayı düşünüp müşteri memnuniyetini hiçe saydıkları için bu tarz tatsız olaylar yaşanabiliyor :( İnşallah en kısa zamanda makine yenilenir abi, yine kullanırsın sıkma canını. Tekrar geçmiş olsun...

9. frenist

frenist Cihan Kalafat

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.28 - Okuma Trio-Rex 4.25 telesurf
    Favori Makine:
    Okuma Trio 65a - Okuma Bluehawk
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Abi çok geçmiş olsun. Bu markanın distribütörü kimdir bilmiyorum ama işte bu yüzden Cengiz balıkçılık 1 numara. Nasıl olduğunu sormuyorlar bile. İki defa kamış kırdım, ikisinde de yardımcı oldular, ücretsiz tamir ettiler. Arkadaşıma aldığım makinede küçük bir sorun oluştu, götürdük hemen ücretsiz tamir edip teslim ettiler. Yıldız balıkçılığın tavrı hoş olmamış ama birazda sattığı malın arkasında durmayan distribütörüne güvenmediğinden, senden makineyi geri alsa, aynı şekilde destek göremeyeceğini bildiğinden böyle bir duruma düşmüş olabilir.

Çokta kötü yerden kırılmış, geçmiş olsun. Tamir için bırakmadın mı peki?

10. fethigürcan

fethigürcan fethi gürcan

Teşekkür ederim Cihan kardeşim, çok haklısın Cengiz'de bu olay başıma gelmezdi. Makinayı bırakmadım, bıraksaydım makinayı almak için o dükkana uğramam gerekirdi. Aynı durumun arkadaşlarımın başına gelmemesi için, uyarmak için paylaştım yoksa bir çözüm peşinde değilim.Benim için o dükkan ve o makina bitti. Şimdilik sevgili Raw II makinamla yoluma devam edeceğim.:)

11. frenist

frenist Cihan Kalafat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Abi Ryobi Türkiye Distribütörü Marmara Balıkçılık, bir ara istersen.

İSTOÇ Toptancılar Sitesi 9. Ada No.:94 -96 34219 Mahmutbey - İstanbul
    Tel.: 0 212 659 12 86 - 0 212 659 12 87 - Fax. 0 212 659 12 77

http://www.marmarabalik.com.tr

12. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    :thumb: :thumb: :thumb: Cihana aynen katılıyorum Fethi abi ara bir marmara balıkçılıkla görüş durumu izah et bence yardımcı olurlar mutlaka, sonuçta güvenip para vermişsin almışsın, niçin kendi kazandığın parayla aldığın birşey yüzünden mağdur olasın ki hemde kullanımda hiçbir hatan yokken !!!

13. muratbzk

muratbzk murat

Favori Kamış:
    Vercelli Spyra Ultima G2 Surf -Awa Shima Spin
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf 5000-Spro Passion 730
    En İyi Avı:
    plankton
    Geçmiş olsun öncelikle,
    Malı satana kadar binbir türlü takla atarlar, problem olduktan sonrada sorunu malda değilde, sorunu insanda ararlar!!!

14. fethigürcan

fethigürcan fethi gürcan

Teşekkür Cihan ve Ersin, şu Yıldız Balıkçılık sizin gösterdiğiniz yakınlığın binde birini gösterse sorun kalmazdı. Söylediğiniz gibi doğrudan distribütörü aramak akıllıca ama daha önce yazdım onarılsa da kullanamam (siz bu çapari atan bir arkadaşa hediye ederiz diyeceğim ama kendi kullanmadığım makinayı hediye etme fikri de yanlış gibi.... :)

15. frenist

frenist Cihan Kalafat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Abi yanlış anlamazsan bir öneride bulunacağım. Eğer kullanmayıp çöpe atacağım diyorsan; Bir tanıdığım var durumu pekte iyi sayılmaz, bu haliyle senden alıp tamir ettirip ona verebilirim makineyi. Eğer kullanmayacaksan!

16. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Fethi abi en kötü ihtimalle onarıldığında uygun bir fiyata satarsın makineyi kullanmayacağım diyorsan, arta kalan paranın üstünede biraz daha ekleyip satıcısı iyi olan bir dükkandan hoşuna giden başka bir makina alırsın yedekte durur çantanda bir köşede ;)

17. fethigürcan

fethigürcan fethi gürcan

Cihan Kardeşim, makinayı satın alan ağabeyimle görüştüm, O ben ilgileceğim dedi. Makina şimdilik onun ilgisini bekliyor. Onarılır ya da değişirse senin o arkadaşa tabi ki verebiliriz.

18. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Öncelikle geçmis olsun Fethi bey. Appluslari pek tanimiyorum fakat anlatis seklinizi baz alarak sorunun sebebini bulmamiz kullanan arkadaslara iyi bir örnek olur kanaatindeyim.
    Atis esnasinda patladi dediginize göre pick up teliniz açikti, parmaginiz misinadaydi. Bir anlik dikkatsizlik ile misina derin olan sarim rulmani yataginda takili kaldi ve parmaginizi biraktiginizda oradan kurtulamayip kulagi patlatti. Zannediyorum senaryo bu sekilde gelisti.
    Servis olayina gelince malesef birçok markada durum farkli degil. Ithalatci firma elinde hurda makine yoksa bile rotor getirtebilir.

19. frenist

frenist Cihan Kalafat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Tabi abi gönlüm kullanmandan yana, şanssızlık seninkisi. Kullananların çoğu memnun bu markadan. bence canını sıkmadan yaptırıp kullanmaya devam etmelisin :thumb:

20. fethigürcan

fethigürcan fethi gürcan

Murat kardeşim, hayatımızın diğer alanlarındaki stresten arınmak için balığa çıkıyoruz, bu adamlar keyfimizin içine ediyor..