İzmir kum boru kurdu

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında rockchy tarafından paylaşıldı.

1. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    çamur boru kurdu her yerde var ama kum boru kurduna rastlamadım hiç. konaktan narlıdereye kadar iri ve taze kum boru kurdu bulabileceğim bir yer tavsiyesi rica ediyorum sizlerden.

aklımdayken sorayım. yemcilerde genel itibariyle kart geçiyor mu?

2. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    Furkancım bizim istanbulda yem aldığımız birçok malzemeciye İzmirli tedarikçilerden geliyor yemler, yani sen zaten kaynağındasın :)
    kart konusunda işyerinin tutumuna bağlı maalesef .

3. balikoltasi

balikoltasi Birol

Ben İzmirden sipariş verirken kum boru kurdu istemiştim. Vardı yani. Normal boru kurduna göre daha sert, temiz ama kısa bir kurt.

4. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    boru kurdu var zaten özkan abi ama kum boru kurdu diğerine göre daha iri oluyor ve birde kısa oluyormuş.

kısa yada uzun olması pek önemli değil dayanıklı çabucak dağılmaması için tercih ediyorum onu ama pek rastlamadım konaktaki yemcilerde.

5. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    iş yapmış mıydı peki?

6. balikoltasi

balikoltasi Birol

Yaptı tabiiki.

7. celal

celal celal dere

Favori Kamış:
    olta nın hertürlüsü
    En İyi Avı:
    çıpura almıştım zamanında 400 gr
    ***lr dostum.balçova da bu işin bir numaralı yeri yemci osman.0.530.784.98.81.kuyumcu celal den aldım dersin numarayı kendisi gerekli ilgi alakayı gösterir.kart ollaayına gelirsek.yok diye biliyorum fakat sen yinede sor belki başka yerden çektirebilir..rastgele.şimdiden.

8. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    KUM BORU KURDU : 3.00 TL
    ÇAMUR BORU KURDU : 2,50 TL
    SÜLÜNEZ 20'Lİ PAKET : 2,50 TL

SİPARİŞ TELEFONLARI
    Namık Kemal TARUN : 0546 295 72 56 / 0533 617 25 34

POSTA ÇEKİ
    Namık Kemal TARUN / Hesap No : 06366281

boru kurdu , SÜLÜNEZ, MAMUN, TEKE, KIRMIZI KURT, YENGEÇ (TOPTAN) BALIK YEMLERİ TEMİN EDİLİR VE HELR ŞEHİRE GÖNDERİLİR TEL: 05386332823

yem dünyası kırmızıkurt, madya, borukurdu, sülünez

Yem Dünyası yem çeşitleri.Kırmızı kurt, boru kurdu, sülünez, yengeç, madya, teke.Türkiyeâ€ââ€�¢nin her yerine yem göndermekteyiz.miktar ve adet önemli değildir.Sipariş için telefon: 0(232) 346 09 62

UMARIM FAYDASI OLUR... :)

9. KANLIKAYA

KANLIKAYA Alper

Favori Kamış:
    D.A.M.
    Favori Makine:
    Okuma Safina SNa-25
    En İyi Avı:
    Yiyiciyim :)
    Narlıdere civarındaki veya Güzelbahçe civarındaki yemcilerde vardır ve kart geçiyordur büyük yemcilerde.

10. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    çok teşekkür ederim paraya kıyıp kontörlü kart aldım ve aradım osman abiyi bayada sıcak kanlı birine benziyor. yarın gideceğim saati sordu kuyumcu celal deyince. muhtemelen ayıracak. yemde daha bugün gelmiş taze taze kısmetime :) kart geçmiyormuş ama ayarlayabilirse yandaki çorbacıdan çekeriz dedi. tekrar çok teşekkür ediyorum :)
    erhan abim çok sağol bende gördüm bu ilanı nette ama ilanda toplu alım ibaresi vazgeçirdi beni kontörde olmayınca arayamamıştım. yinede çok sağol alakan için :)
    keşke geçse abi ama öğrendiğime göre çoğu yerde geçmiyormuş :(

aranan kan bulundu ilgilenen herkese çok teşekkür ederim :)

telefonda yemci osman abinin dediği gibiyse yemleri, şansımda yaver giderse eğer güzel bir rapor yazarım artık.. :)

11. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Kum boru kurdunu geçenlerde Can getirtmişti neydi onlar yahu neredeyse balığa atmayıp kendim yiyecektim. Gece ışığı tutunca hologram gibi parlıyorlardı. Yazık ki balık yoktu o gün, eğer iyi balıklı bir yerde o yemler olsa kimbilir neler yapardık...

12. lecharmeur

lecharmeur Faruk

Favori Kamış:
    Vega Potenza Moon Star 425 - 150 - 220 gr & İtalcanna Kombat 4.20 cm - 220 gr
    Favori Makine:
    DAİWA WINDCAST Z 5000 & Penn Affinity 7000
    En İyi Avı:
    Bkz raporladığım avlar....
    Geçen Kadıköy ince çizgi ile görüştüm bugün için canlı boru kurdu geleceğini söylemişlerdi. İlgilenen arkadaşların dikkatine...
    Sağlıcakla kalın...

13. 35ceyhan35

35ceyhan35 KARŞIYAKA

arakdaslar aranıza yenı katılmıs bır av tutkunu olarak oncelıkle merhaba ızmır sahıl kıyısında genel olarak ıs yapan yem camur boru kurdu dıye bılıyorum

14. texaslı

texaslı emre bekler

Favori Kamış:
    Pelican Florence Kamış 100-250G Karbon Surf 420cm
    Favori Makine:
    Okuma Distance Surf Pro
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1600 gr
    bursada canlı boru kurdunu satana daha rastlayamadım. tavsiye edilen dükkan varsa yazın lütfen klüpce 15-20 kişi balığa çıktığımızdan yüklü alım yapıyoruz.mahçup olmayalım.

15. Guray.85

Guray.85 Güray

Favori Kamış:
    Lineaffe s- flex 15 kilos 250gr. 4.20m. kapalı;145 cm surf kamış.
    Favori Makine:
    banax 4000
    En İyi Avı:
    45 cm palamut 740 gram.
    şuan kadıkoyde ince çizgi harııcınde boru kurdu alabılcegım yer varmıdır acil olarak?

16. Querorz

Querorz Fatih

Burda bahsedilen kurt balçık kurduysa, evet var(Nevzat diye bir adam var minibüslerin orda. Sorarsanız gösterirler). Ama boru kurdunu bulabileceğinizi sanmıyorum.

17. muratkw

muratkw murat

bir çok yerde bulunabiliyor izmirde

18. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    Ben de http://www.avdepom.com/ sitesinden sipariş ediyorum boru kurtlarını. İzmir'de, eskiden borukurdu.com sitesinde faaliyet gösteren Tufan Gürsoy'un.

Siparişten önce arayıp sorarsanız kumluk alandan çıkan, çamurluk alandan çıkan boru kurtlarını keyfinize göre sipariş edebilirsiniz. Havale, eft falan bir sürü hesap numaraları var. Ben parayı yollamadan önce kumdan çıkmış boru kurdu var mı diye soruyorum, ona göre sipariş veriyorum, sağolsun elindeki ne ise onu söylüyor, 4-5 senedir mağdur olmadım. Bazen unutup sormazsam çamurdan çıkma boru kurdu da gelebiliyor, elinde ne var ise yolluyor yani. Mutlaka kum kurdu diye talep etmekte fayda var.

Bilmeyenler için de şöyle tarif edebilirim farkları; çamur boru kurdu ince uzun, kılıfı çamurumsu kaygan, kendisi de yumuşak ve iğneden çabuk dökülmeye müsait bir kurt. Tekneden indirmeye uygun ama uzak surf atışlarına pek uygun değil, akıntılı sularda da pek dayanmıyor.

Kum kurdu ise daha kısa, tombul, gevrek ve etli bir kurt. Ele gelişi öyle ıslak, kaygan değil, sakız gibi bir kurt. Zaten kılıfını elinize aldığınızda tırnaklarınızın içi kum doluyor, rahatlıkla anlayabilirsiniz. Uzak atışlara uygun, oltada 1 saat bile kalabilen nefis bir yem.

Bunlar tür olarak aynı kurtlardır, yaşadıkları alana göre adapte olduklarını sanıyorum.