Shimano saragosa 4000 F yardım

Konu, 'Makineler' kısmında Sago tarafından paylaşıldı.

1. Sago

Sago M.Sagıp KOÇ

Abiler kardeşler acil yardımlarınıza ihtiyacım var shimano saragosa 4000 makinamın misina klavuz yeri paslanmış ses çıkartıyor değişik yöntemlerle gidermeyi denedim ama sonuç vermedi resimde işaratledim yedek parçasını temin edebileceğim bir yer varmı lütfen yardım edin acil:confused: :confused:

2. Sago

Sago M.Sagıp KOÇ

Bu gün amcam mersine gitti ordaki malzemecilere istanbuldaki firmaları arattırmış ama ellerinde yokmuş şimdi ben bir misina klavuzu yüzünden makinayı çöpemi atmalıyım anlamadım yedek parça nasıl olmaz

3. jakonds

jakonds faik

Favori Kamış:
    effe.rengers. remixson terminatör:sea mastır
    Favori Makine:
    banax3000:4000: 7000:daiwa4050 riobi artika 8000 okuma power-line pl 865
    En İyi Avı:
    14 kilo yayın
    degerli kardeşim pas sökücü kullan ben ole yapıyorum sorunumda olmuyor

4. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    6-7 ay kamış parçası bekleyen var. Shimano için her zamanki sorun bunlar. Yurtdışı yada Ergin balıkçılık'tan araştırın daha kolay bulursunuz.

5. Sago

Sago M.Sagıp KOÇ

bir çok şey denedim wd40 , saf alkol benzin mazot denemediğim şey kalmadı ama sorun devam ediyor malesef :confused:

6. Sago

Sago M.Sagıp KOÇ

Ceyhun amcam bir kaç firmayı arattırmış ama malesef ellerinde yokmuş üzgünüz demekle yetinmişler sadece :( ama satarken anlattıkları çok başka

nalet olsun binlercekez

7. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Ben 4 aycık beklemiştim.

Bir ürünü satarken bunun muhtelif parcalarının temininde titiz davranmak lazımdır.

Bunu asla satıcı firmayı tenkit için söylemiyorum.Olması gerektiği için söylüyorum.

Bana nerdeyse hergün şu,yada bu markası soruyorlar.Herzaman cevabım satıcısı malının arkasında duruyormu,durmuyormu sorup,o zaman tavsiyede bulunuyorum.

Sevgiler

8. Sago

Sago M.Sagıp KOÇ

Shimanonun kendi orjinal yağını kullanıyorum kullanmam konusundaki bilgiyi ise satıcı kendisi her av sonrası 1.2 damla misina klavuzuna damlatırsın demişti ve 6-7 aydır bu şekilde titiz ve düzenli kullanıyorum avdan geldikten sonra ılık su ile yıkıyıp kuruttuktan sonra yağlıyorum düzenli olarak bilmiyorumki sayın abim daha fazla ne yapmam gerekiyordu biryerlerde yanlışmı yapıyorum anlamadım ama satıcının söyledikleri dışına çıkmadım farklı bir yağ kullanmadım idk

9. Sago

Sago M.Sagıp KOÇ

Shimano al ömürlük olur bu makina sana tekneden dendi okuma marka makinalarda vardı ısrarla onu satmak istediler ama şuan aklıma gelmiyor hangi modeliydi keşke onu alsaydım siteyi incelediğimde pişman oldum çünki okumaya hep tebrikler ve iyi yorumlar okuyorum yedek parça sorunu olmayan tek marka gibi sanırım bir okuma makina alacam bu gidişle shimanomu töbe dicem

10. pirana19

pirana19 Serhat ÖZER

Favori Kamış:
    OKUMA SALİNA 240 10-40
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000CFB
  11. Sago

Sago M.Sagıp KOÇ

12. pirana19

pirana19 Serhat ÖZER

Favori Kamış:
    OKUMA SALİNA 240 10-40
    Favori Makine:
    Yurtdısından alışveriş yapmak öyle korkulacak zor birşey değil. Siteyi biraz araştırırsanız yurtdısı; özellikle ebay.com dan alışveriş yapmanın ne denli kolay oldugunu göreceksiniz. Hakeza forumdan da size yardımcı olabilecek çok sayıda insan vaardır.

Bir konu açtığınız takdirde sıkıntılarınıza yardımcı olabilecek birçok insan bulacağınıza inanıyorum.

13. Sago

Sago M.Sagıp KOÇ

Serhat ilgi gösterdiğin için teşekkür ederim ama site ingilizce ve ingilizce bilmiyorum bu yüzden imkansız gibi duruyor bana bu alışveriş ama bir tanıdık bulurda ona aldırtabilirim belki oda küçük bir ihtimal bizim buralar şehirden biraz uzak köylük yerler bu yüzden internet kullanımıda oldukça az üstüne birde kredi kartı kullanmıyorum birde o lazımdır uzayıp gidiyor yani :laughing:

14. pirana19

pirana19 Serhat ÖZER

Favori Kamış:
    OKUMA SALİNA 240 10-40
    Favori Makine:
    www.spotbalik.com bu sitede iletişim bölümüne sorununuzu yazarsanız yardımcı olacaklarını söylediler.

15. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Sagıp kardeşim, elimde senelerdir kullandığım ve uzun süredirde atıl olan alt segment dedikleri Catana var ve benzer bir sıkıntısını yaşamadım. Hele ki elinizde ki modelin klavuz yüzüğü catananın ki gibi aliminyum değil, sarı dediğimiz pirinçtir ve paslanması mümkün değildir. O bölümlerde paslanır bir parça olduğunu sanmıyorum.:confused: :confused: Hele ki düzenli olarak ihtimam gösterdiğinizide extra belirtmişsiniz.:confused: :confused:

Bulunduğunuz yerde ilgili kişilerin, bazı yerleri aradıklarını yazmışsınız. :confused: :confused: Bu kişiler ilgili ve bilgili kişiler ise, bu iş için bazı yerler aranmaz. :confused: :confused: Sadece bir yer aranır. O da ilgili ithalaatçısıdır.

Aşağıda ki linkteki yeri siz arayın ve sorununuzu iletin.

http://www.balikavmarketi.com/Musteri-Hizmetleri/Iletisim.html

Neticeyi de burada paylaşırsanız, isabet kaydetmiş olursunuz.

16. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Mersinde bit pazarının içinde tamirci var herkes bilir o muhakkak halleder.555-5015841 nedim usta çok beceriklidir.

17. arkadas

arkadas ibrahim

sadece bir fikir parca sökülüp pasi giderildikten sonra metal kaplama atolyelerinde

kasik picak veya civata kaplama atölyelerinde tekrar kaplanmazmi acaba ???

18. Sago

Sago M.Sagıp KOÇ

sagol dostum

19. Sago

Sago M.Sagıp KOÇ

Tevfik bey bahsini ettiğim parça resmen çürümüş küçük küçük delikler gözler oluşmuş link için teşekürler ama burayı aramış zaten mersindeki malzemecide ellerinde yokmuş yardımcı olamıyorlaridk

20. Sago

Sago M.Sagıp KOÇ

hafta sonu muhmetelen mersine gelebilirim o zaman iletişime geçerim sağol abi