BALON BALIKÇILARI-MERSİN/YUMURTALIK

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında JOHNY GUITAR tarafından paylaşıldı.

1. JOHNY GUITAR

JOHNY GUITAR Deniz Erdeniz

Defalarca Mersin’de balığa gitmeme rağmen Yumurtalık deyince beni farklı bir heyecan sarıyor nedense. Seviyorum oraları. Belki de bakir güzelliğindendir. Hafta arası Adana’dan Vedat Ağanoğlu ağabeyimiz ile telefonda görüşüp hafta sonu Yumurtalık için bir program yaptık. Biz Mersin’den Vadat ağabey de Adana’dan çıktık yola. Yol boyu yağmur atıştırıp keyfimizi kaçırsa da Yumurtalık’a vardığımızda genellikle açık hava keyfimizi yerine getirdi. Biz Yumurtalık’a vardığımızda Vedat ağabeyler çoktan suya inmişlerdi. Bütün hazırlıklarımızı yapıp denize açıldık. Bizim botta Ben Deniz, Serkant arkadaşım ve Ali kirvem, Diğer Botta Vedat Ağanoğlu ağabeyim ve kardeşi. Avlak yerine vardığımızda saat 16,30 – 17,00 suları idi. Yemlerimiz canlı karides, et karides, sardalya ve ahtapot , takımlarımız çift köstekli hırsızlı klasik takım, Ana beden ip misina, köstekler 0,30mm monoflament, üst köstek 3no kısa pala, hırsızlı köstek 3no uzun pala. Daha havanın kararmasına epey zaman var, ama yine de oltaları suya indirdik, yarım saat geçmişti henüz bir vuruş bile alamamıştık bir süre sonra su üstünde çırpıntılar başladı atış mesafesine yaklaştıklarında ben de 7,5cm sahtemi(renk palyaço) takıp sürünün üzerine attım ve üçüncü dördüncü sarımda kalama afif bi öttü çok büyük bir balık değildi bu, avuç büyüklüğünde bir melanur.(Geçen sene bu balığın yaklaşık 30cm liğini aynı şekilde siyah-beyaz sahte ile yakalamıştım) çırpıntılar kısa sürdü ve sürü kayboldu, biraz daha at çeke devam etsem de vuruş alamadım, derken bir müddet sonra tekrar çırpınma ve aynı sahte ile biraz daha küçük bir melanur, at-çek e devam ettim o sırada oradan geçen bir balıkçı teknesindeki müşteriler sanırım, bak bak denizin ortasında at-çek yapıyorlar deyip güldü :) , biz de onlara güldük :) , daha sonra 3 ad. Barakûda sahtelerimizi süsledi Barakûdalar da 10CM palyaço sahte ile alındı, Artık hava kararmaya başladı ve gece balıkları da ufak ufak kendini göstermeye başladı, çokça karagöz, sargoz ve orfoz yavrusu yakalayıp denize iade ettik, nerede sizin babalarınız ya demeyi de ihmal etmedik.:) Ara, ara sargoz, melanur, bir de güzel kınalı sargoz aldık, Ama en heyecanlı an Ali kirvemin kalamasının seri ötüşü oldu, Kirvemin Deniz kepçe demesi ile ayağa kalktım, yaklaşık 2-3-4 dk bilemiyorum, kalama ötüp durdureeling , Ali kirvem yoruldum dedi, Serko da kalamayı sık demez mibanghead sakın sıkma ve devam et dedim ve sonunda yüzledi, kepçeledim balığı, güzel bir çupra, daha önce böyle çuprayı resimlerde görmüştüm ama şimdi elimizde çok heyecanlıydık, sevinç gösterilerinden sonra ava devam ettik. Sargoz melanur derken bir ara sabırsız Serko sahne aldı ve kalaması seri bir şekilde ötmeye başladı, sabırsız dedim çünkü sen tut kalamayı sık banghead kütt gitti balık, denizdeki sessizliği benim bağırışım bozdu :mad: , sakalım beyazladı anlatamadım o kalama ayarının niye yapıldığını. Saatler ilerledi Gece bir soğuk bir soğuk, ama bu ayda böyle soğuk, füüüuuu resmen donduk, donduk donmasına ama güzel vakit geçirdik, aşağıda Vedat ağabeyin makinesinden bazı kareleri sunuyorum, bu benim forumda ilk raporum olduğu için hemen paylaşmak istedim. Diğer balıkları da Kirvelerimin yazlığında Mangal başı fotoları ile Çarşamba günü ekleyeceğim.

sevgi ve saygılarımla

Uploaded with ImageShack.us

2. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Botunuz da motorunuz da baliklariniz da harikaymis... keyfiniz ve bereketiniz hep bol olsun...

Bot 3.60 galiba, motor da 15 hp gorebildigim kadariyla... oyle mi? Bu ikiliyi tavsiye eder misiniz?

3. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    İlk rapor için harika bir av. Elbette ilk rapor ilk av değildir. Çupra baba çupraymış hakketen. Kınalı sargoz da bizim ıstakaroz dediğimiz balık. Bot olayına girmeye bir türlü cesaret edemiyorum. Dahası rastgelsin.

4. osmanadana

osmanadana osman

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 4.20
    Favori Makine:
    Alba star leader 7000
    öncelikle bu güzel av için sizi tebrik ederim :) Yumurtalık avcıyı bu zamana kadar boş çevirmemiştir...Balık olmasa bile güzel günler geçmiştir kesinlikle orda...
    Balıklar özellikle çupra harika :)) Daha güzel avlar daim olsun!!

5. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler, balıklar süper. :)
    Keyfiniz daim olsun. :) Biraz üşümüş gibisiniz ama değer. :)

6. controler

controler Hakan TAYSI

Favori Makine:
    Okuma
    Tebrikler...:) :)

Güzel av olmuş :) :)

7. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Cumartesi günü biz de sudaydık Deniz abi :) 7 demirci, 4 baracuda, 2 çipura, 7-8 adet de melanurla kapattık geceyi. Asıl hedef baracudalardi ama sadece hava yeni karardiginda gorunup sonrasinda kayboldular. Ellerinize sağlık, afiyet olsun :)

8. western222

western222 Süleyman

Favori Kamış:
    RON THOMSON TYRAN 2.70 cm
    Favori Makine:
    DAM QUICK EFFZETT 735 RD
    tebrikler...aman balonlardan uzak durun :)

9. Cems

Cems Cem

Deniz abi, çok güzel balıklar tebrik ederim. Senin o bağırışını az çok tahmin edebiliyorum 2 hafta önce su yüzüne kadar çıkardığım 1 - 2 kg arası Domuz balığının selamını çakıp gitmesiyle benzer tepkiyi bende verdim :) tekrardan tebrik ederim, bol balıklı avlar dilerim Deniz abi.

10. JOHNY GUITAR

yorumun için teşekkür ederim İbrahim,
    bot 3,90 motor 15hp bence tam ideal gazı verince sinek gibi uçuyor,
    sana da bereketli avlar dilerim.

11. JOHNY GUITAR

teşekkür ederim Sinan, illaki ilk av değil ama rapor verirken de seyre değer olsun istedim,
    bekleyişimin sebebi buydu, bence bot tekneden daha güvenli, ama tekne daha rahat, size de rast gelsin.

12. JOHNY GUITAR

Osman, Yumurtalık gerçekten güzel biryer, balık yakalayamasak bile eğleniyoruz,
    balık ta ödülümüz oluyor. daha iyileri sizlere rast gelsin, teşekkürler

13. JOHNY GUITAR

teşekkürler Volkan,
    evet çok üşüdük, aralık ayı gibi soğuk vardı, ama değdi, sizlere de rast gelsin

14. JOHNY GUITAR

Teşekkürler İnan,
    Barakûdaları ilk akşam yakaladık, Hava aydınlık iken melanurlar su yüzeyinde avlanıyorlardı, kararınca orta sudan veya dipten aldık, etrafta iki üç tekne vardı belki de onlardan biri de sizdiniz, daha iyileri sizlere rast gelsin.

15. JOHNY GUITAR

teşekkürler Süleyman,
    zamanında çok balon balığı yakaladık, telli takımlarla her gidişte 60-70kg, artık yakalamıyoruz:thumb: ve uzak duruyoruz, Mersin limanına kayıtlı teknemizin adı balon balıkçıları

16. JOHNY GUITAR

teşekkürler Cem,
    Domuz balığı güzel balık yazık olmuş, bence kepçeni yanından ayırma,
    daha iyileri senin oltana rast gelsin.

17. JOHNY GUITAR

Teşekkürler Hakan,
    daha iyileri size rast gelsin,