BAYRAM TATİLİNDE TURNA YAYIN VE KASNA AVI

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında adem yurtseven tarafından paylaşıldı.

1. adem yurtseven

adem yurtseven adem

Favori Kamış:
    okuma
    Favori Makine:
    okuma avenger 40b
    En İyi Avı:
    yayın 87 kilogram
    YER:KAYSERİ
    AVLANMA TEKNİĞİ:KASIK CESİTLİ SAHTELER VE CANLI YEM
    ALIKONULANBALIK SAYISI: 14 ADET
    SUYA İADE EDİLEN: 11 ADET TURNA VE 2 ADET YAYIN

merhaba sevhili balık sever hobidaslarım öncelikle hepinizin ramazan bayramı mübarek olsun
    bayram tatilinde memlekete ziyarete gelmisizde cocuklugumuzun gencligimizin gectigi akarsuya balık avına gitmemek günahtır dedik ve sevgili adasım adem abimle aksamdan hedef belli oldu dedik turnaya gidelim...

ama aldıgımız duyumlar turna at-cek e gelmiyo bosuna gitmeyin diye uyarılar aldık ama kim dinler aldık yanımıza spinleri vardık meramıza gercekten de turnaları gölün kıyısında yatarken görüyorum atıyorum önüne selam bile vermiyo insan bi bayramlasır dimimrsparkle

sabah suyunu böyle at-cek ile gecirdik ama ne bi vurus var nede takip adem abi vurmuyo baska yere gidelim desene inadım tuttu :D yok dedim adas ben burdan balık almadan gitmem***
    spin takımı arabaya bırakıp samandıralı takım hazırladım 2 adet canlı kücük kasnayı taktım attım güzel bi yere digerinide 20 metre uzagına attım bi baktım ilk oltanın samandıra yok heyecanlandım daha oltayı suya atalı 5 dakika olmamıstı biraz bekledim yemi yutmasını ve bi tasma yaklasık 45 cm boylarında güzel bi turna baktık samandıralı takım iyi iş görüyo 2 tanede adasım hazırladı ve o gün aksama kadar 8 adet alıkoylan ve 4 adette suya iade edilen toplam 12 turna yakaladık
    aksam eve geldik adem abi gece telefonda adas yarında gidelim cok zevkliydi demesini beklemeden tamam bana uyar dedim sabah 5 te meramıza vardık oltaları hazırlatıp attık suya cay içiyoz baktım olta sürünüyo yerde kostum oltayı elime alıp attım tasmayı adem abi turna büyük ....
    balıgı kıyılarken bi tuhaflık var bu turna degil yayın hihi neyse baktık daha kücük dogru suya iade ettik..oturduk cayın basına dedim adaş bu yayının bu gölde ne işi var oda sasırdı tabi.. biz çay keyfine saat 4 gibi devam ederken içimden bi ses benim ucuz ama uğurlu silikon oltama bi bakmamı söyledi ben cayı seçtim hava kararmak üzereyken benim silikon kamısın samandıra yok adaş turnamı sence yayınmı diye sordum bi tasma attım ve iğne oturdu balığın suyun yüzüne sıçraması ile turna olduğunu anladık ve 1 dadikalık mücadeleden sonra kepçemizi unuttuğumuz için kepçesiz almayı basardık güzel bi turna idi yaklaşık 60-65 cm civarında videosunuda adem abi çekmiş ekleyebilirsem eger …artık hava kararmış bizim dönüş için oltaları toparlamaya giderken adem abi bi jübile yapacağım bak görürsün dedi bende zor hava karardı dedim gercektende hava kararmış samandıralar görünmüyordu adem abi son oltayı çekerken oltada bişi var ama dur bismillah dedi balığı kıyıladık turna baklerler yine bitane yayın ama cok küçük yaklaşık 70 cm civarında resim alamadık ama aynen tekrar suya iade ettik. Eve dönerken livarımızda 6 adet alıkonulan turna vardı ve bugün 2 adet yayın ve 5 adet limit altı turnayı büyüyüp kurban bayramında bizimle bayramlaşması için suya iade ettik cok zevkli balık avı günü gerçekleştirdik eve dönerken ikimizinde yüzü gülüyodu ve kurban bayramında tekrar ava çıkma sözüp verip ayrıldık bende 4 aydır istemeden ara verdiğim balık avı hasretimi nisbeten gidermiş oldum darısı kurban bayramına:D eger ekleyebilirsem avla ilgili resim ve videoları eklicem hepinize ***lar İĞNENİZ KESKİN OLSUN:D:D

http://www.youtube.com/watch?v=JYYkj7hfdJM

http://www.youtube.com/watch?v=Y0Ga8mo6gOo

2. gümüş06

gümüş06 Ahmet YABACI

maşallah balık meranız çok bereketliymiş.turna yayın kefal.avınızı tebrik ederim.limit altı balıkları salmanızda çok şık olmuş.rastgelsin.

3. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Turna güzelmiş, tebrikler... yavru yayını salıvermeniz de herkese örnek olmuş... :thumb: bir dahaki sefere daha irilerine inşallah..

4. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENİUM CI4 3000 SFA, SHIMANO TECHNİUM 1000 FD
    En İyi Avı:
    Hamsi... :)
    Bol çeşitli ve bereketli bir av olmuş tebrikler. 4 aylık arayı da bir tatilde kapatmışsınız. Devamı rast gelsin... :)

5. adem yurtseven

adem yurtseven adem

Favori Kamış:
    okuma
    Favori Makine:
    okuma avenger 40b
    En İyi Avı:
    yayın 87 kilogram
    tesekkürler arkadaslar alıkonulan limit altı her balık bize en az -10 balık olarak geri dönüyo tabi suda bir gercek biz geri salsakta bi bohcacı gelip o balıgı yakalıyo ve cok büyük bi marifetmiş gibi övünüyo

köyde turna olmayan bi göle kmlerce uzaklardan turna yakalıp getirdik saldık arkadasla ki gölde turna popilasyonu artsın diye bayramda baktım ag atmıslar 20-25 cm lik turnaları toplamıs getirmişler köy meydanına hava atıyolar millete sinir krizi gecirecektim nerdeyse ya allah ıslah etsin bunları ne diyim

6. Esox

Esox Sedat Demir

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 180 5-25 gr **Caperlan Illicium 10-30gr 240
    Favori Makine:
    Daiwa Regal 3000 5İA
    Tebrikler bol çeşitli güzel bir av olmuş :)

7. niğdeli

niğdeli barış can

Favori Kamış:
    SIWEIDA Standard Tele Karbon Kamış
    Favori Makine:
    DAIWA AG ASB Serisi Olta Makinesi
    En İyi Avı:
    sazan 5 kg
    öncelikle tebrikler harika bir av olmuş :D kurban bayramı tatilini kayseride geçireceğim turna ve levrek yayın için yer yem tavsiyelerinizi bekliyorum :D

8. ozduzen

ozduzen Hakan

Favori Kamış:
    okuma v system 8 240
    Favori Makine:
    Shimano Sustain 4000 FG
    güzel av olmuş elinize sağlık...