BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Malzemeler & Ekipmanlar > Kamışlar
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

akdenizde surf tekniği

22-11-2013, 15:42   #11
miller01
ali ihsan / adana

miller01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: OKUMA V SYSTEM 240cm DAIWA REGAL TELESPIN 15-60GR 2.75M
Favori Makinası: SPRO Passion 720 Ryobi Ecusima 4000 VI,Okuma Trio 55 Red Core
En İyi Avı: SIRA ONDA...
aknysfsrn
inan abimin yazdıklarını okuyunca bana yazacak bişey kalmamış
bende olsam Lineaeffe Spider Surfer 420cm önerirdim fakat inan abimin önerdiği bu kamışın daha üst sekmanı bence kaçırma al derim bu arada bel fıtıgın için geçmiş olsun bel fıtıgı olmayanımız yok sanırım balık avı net üyeleri olarak ben yanımda daima sıcak su torbası ile ava giderim belden soguk yememeye dikkat et abim
Akın kardeşim teşekkür ederim,sana da geçmiş olsun abim...
miller01 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
22-11-2013, 15:43   #12
miller01
ali ihsan / adana

Dogukandogukan
ya bu reimdeki lineaffe surf mill kamışı herkes övüyor av marketim de de epey alan var fakat kendi tecrubelerimi paylaşayım... kamış hafif eyvallah.. ama en önceki ilk iki mercek çıktı kamışın bağlantı yerlerindejki plastikler çıktı... gönderdim tamir edip geri gönderdiler sağ olsunlar ama aynı şikayeti bir kez daha başka birinden okumuştum... alternatif bir kamış bakarsanız sizin faydanıza olur
Çok sağolun Doğukan kardeşim ama bu balıkcılık işi de beya eşya gibi birisine iyi geliyor çok memnun başkası şikayetçi olabiliyor,şansımıza bakalım...
22-11-2013, 18:10   #13
Querorz
Fatih / Gaziantep

Querorz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İnan Ve Akın Abi'ye muhalefet edeceğimi hiç düşünmezdim( ) ama Surf Mill ve Spider Surfer çok hafif kamışlardır. Aynı markanın daha ağır kamışlarına göre ise daha zayıf kamışlardır. Bir kaç yerde, atarken kırıldığını okumuştum. Bildiğim kadarıyla Boğaz'da atçekde yormadığı için sağlam olmasa da öneriliyor ancak Akdeniz'de surf avda kamışın ağırlığı bir önem arz etmezken neden bu kamışlar önerildi merak ettim .
Querorz çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
22-11-2013, 18:32   #14
zeplin33
ALi BİNAL / Mersin

zeplin33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Ron Thonson TYran
Favori Makinası: Shimano Stradic CI4
En İyi Avı: Baraküda 85 cm
İki yıl önce lineaffe oyster surf 3,90 kamış aldım iki adet ağır ama fiyatı makuldu 55 tl almıştım, Mersin de avlanıyorum, çok hor kullanmama rağmen sıkıntı olmadı, 250 gr atarlı ama en iyi 75-100 gr aralık kurşun atabiliyorum ağır olanı akıntı olursa kullanıyorum normalda 60-70 gr civarı kurşun kullanıyorum.Çok memnunum bence rahatsızlığınızı etkilemeyecekse sırf kamış hafif olduğu için çok para vermenizi tavsiye etmem , zaten burda genelde beklemeli oluyor av, sürekli at çek yapmayacaksanız tabiki.
zeplin33 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
22-11-2013, 18:49   #15
miller01
ali ihsan / adana

Querorz
İnan Ve Akın Abi'ye muhalefet edeceğimi hiç düşünmezdim( ) ama Surf Mill ve Spider Surfer çok hafif kamışlardır. Aynı markanın daha ağır kamışlarına göre ise daha zayıf kamışlardır. Bir kaç yerde, atarken kırıldığını okumuştum. Bildiğim kadarıyla Boğaz'da atçekde yormadığı için sağlam olmasa da öneriliyor ancak Akdeniz'de surf avda kamışın ağırlığı bir önem arz etmezken neden bu kamışlar önerildi merak ettim .
75-100 gram gibi ağırlıklarda kırılma yaşarmıyım acaba Fatih Hocam,birde surf mill ve spiderın tek artısı hafiflik mi acaba?

zeplin33
İki yıl önce lineaffe oyster surf 3,90 kamış aldım iki adet ağır ama fiyatı makuldu 55 tl almıştım, Mersin de avlanıyorum, çok hor kullanmama rağmen sıkıntı olmadı, 250 gr atarlı ama en iyi 75-100 gr aralık kurşun atabiliyorum ağır olanı akıntı olursa kullanıyorum normalda 60-70 gr civarı kurşun kullanıyorum.Çok memnunum bence rahatsızlığınızı etkilemeyecekse sırf kamış hafif olduğu için çok para vermenizi tavsiye etmem , zaten burda genelde beklemeli oluyor av, sürekli at çek yapmayacaksanız tabiki.
Adaşım belirttiğim gibi daha önce hiç atış yapma şansım olmadı surf kamışla,o yüzden kamışın ağırlığında ki 150-200 gram farklılıklar sorun yaratır mı bilemiyorum,bir de 3,90 boy ile 60-70 gram kurşunla mesela 0,30luk mono misinayla yeterli mesafeye erişilebilir mi yoksa almışken 4.20 mi almalıyım?
22-11-2013, 19:22   #16
furunotr
Haluk / Istanbul

furunotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atılacak ağırlığa göre kamış seçimi çok önemli; bir de avlanma disiplinine göre; eğer yemliye kullanacaksanız seçeceğiniz ürünün yemi asgari şekilde hırpalaması tercih nedeni olmalı...

Sizin bütçeniz ve yukarıdaki ağırlıklar sözkonusu olduğunda ve özel durumunuzdan dolayı konforlu bir ürün istediğinizden aşağıda sıralayacağım ürünleri incelemenizi önerebilirim... Sıralamam tercihe göre değil rastgeledir...

1- Spider Surf veya Surf Mill (Lineaeffe)
2- Amudson Kudos Expert
3- Olympus Syntec Pro Mormora
4- Italcanna Kombat (bulunabiliyor ise 160 gr. atarlısı)
5- Italcanna Urania
6- Awa Shima Aqualis Wave Team Surf

gibi ve benzerleri kamışlar...

Tüm bunlar nisbeten yumuşak karakterli ve atış aralıkları isteğinize uygun ürünler... Bilhassa Urania 125-150 gr. aralıkla ağırlıklarda çok iddialı bir ürün...
furunotr çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
22-11-2013, 19:30   #17
miller01
ali ihsan / adana

furunotr
Atılacak ağırlığa göre kamış seçimi çok önemli; bir de avlanma disiplinine göre; eğer yemliye kullanacaksanız seçeceğiniz ürünün yemi asgari şekilde hırpalaması tercih nedeni olmalı...

Sizin bütçeniz ve yukarıdaki ağırlıklar sözkonusu olduğunda ve özel durumunuzdan dolayı konforlu bir ürün istediğinizden aşağıda sıralayacağım ürünleri incelemenizi önerebilirim... Sıralamam tercihe göre değil rastgeledir...

2- Amudson Kudos Expert
5- Italcanna Urania

Tüm bunlar nisbeten yumuşak karakterli ve atış aralıkları isteğinize uygun ürünler... Bilhassa Urania 125-150 gr. aralıkla ağırlıklarda çok iddialı bir ürün...
Bilgilendirici mesajınız için çok teşekkür ederim.Spider Surf veya Surf Mill'i İnan ve Akın kardeşlerim de önermişlerdi mantıklı duruyorlardı,sanırım 2-4-5'de başlangıç için düşündüğüm bütçeyi aşıyor,olympus sanırım stoklarda yok,awa shima ise daha önce düşünmediğim bir modeldi ama o da mantıklı ve yakışıklı duruyor araştırma listeme eklemiş bulunuyorum.Saygılar...
22-11-2013, 20:01   #18
kayral
Önder / Edremit

kayral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: awa-shima
Favori Makinası: ryobi
En İyi Avı: çupra 2,10kg/Levrek 4 Küsür
miller01
Bilgilendirici mesajınız için çok teşekkür ederim.Spider Surf veya Surf Mill'i İnan ve Akın kardeşlerim de önermişlerdi mantıklı duruyorlardı,sanırım 2-4-5'de başlangıç için düşündüğüm bütçeyi aşıyor,olympus sanırım stoklarda yok,awa shima ise daha önce düşünmediğim bir modeldi ama o da mantıklı ve yakışıklı duruyor araştırma listeme eklemiş bulunuyorum.Saygılar...
Kamış tavsiye edecek kadar deneyimli değilim. Ben sadece avlanacağınız suyun derinliğini ve dalga durumunu da göz önüne alarak seçiminizi yapmanızı öneririm, sert havalarda avlanıyorsanız 75-100 gr.lar pek kurtarmayabilir.

furunotr

2- Amudson Kudos Expert
5- Italcanna Urania

Haluk Abi Selamlar

Maver kamışlar ne zaman geliyor bilginiz varmıdır?
kayral çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
22-11-2013, 20:29   #19
zeplin33
ALi BİNAL / Mersin

zeplin33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Ron Thonson TYran
Favori Makinası: Shimano Stradic CI4
En İyi Avı: Baraküda 85 cm
Adaşım belirttiğim gibi daha önce hiç atış yapma şansım olmadı surf kamışla,o yüzden kamışın ağırlığında ki 150-200 gram farklılıklar sorun yaratır mı bilemiyorum,bir de 3,90 boy ile 60-70 gram kurşunla mesela 0,30luk mono misinayla yeterli mesafeye erişilebilir mi yoksa almışken 4.20 mi almalıyım? [/quote]

Benim boyum 1,65 olduğu için 3,90 almıştım, ayrıca uzağa atışta sadece kamışla olmaz surf makinada olması gerekli, Benim 3,90 surf kamış ve ryobi surf makina var misina 0,35 mono kullanıyorum fazlası ile yeterli oluyor. Olmadı deneyelim sıkıntıya gerek yok, boşa para vermektense.
zeplin33 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
22-11-2013, 20:55   #20
miller01
ali ihsan / adana

Benim boyum 1,65 olduğu için 3,90 almıştım, ayrıca uzağa atışta sadece kamışla olmaz surf makinada olması gerekli, Benim 3,90 surf kamış ve ryobi surf makina var misina 0,35 mono kullanıyorum fazlası ile yeterli oluyor. Olmadı deneyelim sıkıntıya gerek yok, boşa para vermektense.[/quote]

Teşekkür ederim deneme yapabilirsek çok iyi olur,Mersine gelemeden mutlaka msj bırakırım özelden mutlaka...

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları