Mazmuz

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında SİNAN tarafından paylaşıldı.

1. SİNAN

SİNAN Aziz

Favori Kamış:
    Surf casting olta
    En İyi Avı:
    900Gr - Mırmır
    Merhaba değerli üyeler
    Karagöz için mazmuz yapılırmı ?
    Yapılırsa tarifini yazabilirmisiniz

Herkeze rastgelsin

2. bunun için sana tavsiyem benim tarif ettiğim mazmuzun içinden peynir suyunu çıkar ve içine sardalya pislikleri ve mümkünse kurt mamun leşlerini ekle ve top haline getir ne yoğur işe yarayacaktır ;)

3. SİNAN

SİNAN Aziz

Favori Kamış:
    Surf casting olta
    En İyi Avı:
    900Gr - Mırmır
    Eyvallah dostum denicem inşallah
    Saygılar

4. SİNAN DOSTUM; sana bir şeydaha tavsiye edeceğim mazmuzlama işlemini yaptığın iyi belirle ve hep aynı yere git yapacağın diyer mazmuzlarıda oraya at her seferinde aynı bölgeyi yemlersen bir süre sonra balığı oraya bağlarsın ;) RASGELSİN :)

5. SİNAN

SİNAN Aziz

Favori Kamış:
    Surf casting olta
    En İyi Avı:
    900Gr - Mırmır

SAGOLASIN DOSTUM DENİCEM
    TEŞEKKÜRLER

6. balikci

balikci

karagöz için mazmuz denememiştim ama melih abinin önerdiği yöntem herzaman her balıkta işe yarar, denediğinizde sonuç aldığınızda bizimle paylaşırsanız çok sevinirim bilgilenmemiz açısından teşekkürler.

7. Burhaniyeli

Burhaniyeli

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    akya 28kg
    deniz kıyısında taşların üstünde gezinen sülükler var onlardan topla kır bi yoğur kabının içine doldur yalnız saatlerini alabilir hiç temizlemekle uğraşma sadece kafasında turuncu bi pul var onu çıkart yoğurt kabı iyice dolsun içine bas tuzu kapat kapağını ince bi çiviyle alttan ve üstten 10-15 er tane delikler aç güneş altında beklet ve mümkün mertebe evden uzak kimsenin uğramadığı yerlerde beklet tam 1 hafta sonra 2 tane kadın corabı al ve eldiven çünkü çok pis bi kokusu var elden çıkmıyor 1-2 avuç kokmuş sülüğü çorabın içine koy ve çok sıkı olmıyacak şekilde bağla ama bollukta olmasın ve azısını sıkıca bağla ve çorabın fazlalığını kes 2. çorabın içine biraz ağırlık koy ve sülünlü çorabı koy biraz bolluk ver azını bağla sonrada bi kasnağa bağlayıp olta atağın kısma bağla karagözde gelir çıprada gelir levrek bile geldiğini gördük

8. bydd35

bydd35

Favori Kamış:
    özel ve güzel oltalar
    En İyi Avı:
    xxxxxxx
    arkadaşlar iyi balıkçı yaptığı mazmuzdan belli olur mazmuz yapmadan ispari bile avlanmaz .....balıkçılığın sırı burada zaten........

9. ermanunal01

ermanunal01

Favori Kamış:
    Zıpkın,Olta
    En İyi Avı:
    Ahtapot 1 kg
    Arkadaşlar Size Güzel Mir Mazmuz:2 Adet Bayat Ekmek,Kıyıya Vuran Yosunların Üzerindeki Küçük Parçşarı Tırnak ile toplayın.Sonra En az 1 Haftalık Peynir Ve Peynir Suyunu Karıştırın.Kefal İçin İçine Kaya Balığı Doğrayıp Atın.Domates Çürüğünün Suyunu Koyun.Ve Karışrıın.Ortalam 800gr Kadar Olmalı 3 Gün İçin.Balığa Çıkmadan 3 Gün Önce.Balıkların Belli Bir Yolları Vardır.En Başta Kefaller.Onların Geçtikleri Yolu Belirleyip 3 Gün Önceden Mazmuzlayın.
    Ertesi Gün Tekrar.3. Gün İse Balığa Akşam Çıkacağınız İÇin Sabah Güneş Doğmadan Atın.Geriye Biraz Ayırın.50gr Kadar.Sonra Avlanacağınız Zaman Ses Yapmadan mazmuzu 2 Parça Halinde Atın Aralarında 10m Falan.(Hepsinin Gelmesi İçin)Sonra Dip ve Kıprısı Atın.Nasıl Geliyorlar Görün.Ben Bir Kere Yakalamıştım.Ama Daha Sonra Mazmuz Kötü Koktuğu İçin Annem Yasakladı:D