BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, Hayata olta at! SPOT BALIK, Hayata olta at!

Go Back   BALIK AVI > Denizde Balık Avı > Zıpkınla Balık Avcılığı
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Dalışa Yasak Sahalar...

01-03-2007, 01:31   #1
Birahas

DALIŞA YASAK SAHA MEVKİLERİ
(GENEL Harita için TIKLAYINIZ)

KARADENİZ
a. SİNOP ÇEVRESİ................................(TIKLAYINIZ)
b. SİNOP BATISI-AYANCIK-ABANA KUZEY..(TIKLAYINIZ)

MARMARA
a. EKİNLİK ADASI.............(TIKLAYINIZ)
b. MARMARA ADASI......... (TIKLAYINIZ)
c. BÜYÜKÇEKMECE KOYU...(TIKLAYINIZ)
d. SEDEF ADASI...............(TIKLAYINIZ)

EGE

a. BODRUM BATISI.................................................. .. (TIKLAYINIZ)
b. MARMARİS BATISI-BOZBURUN YARIMADASI..................(TIKLAYINIZ)
c. ÇEŞME BOĞAZI.................................................. ....(TIKLAYINIZ)
d. DATÇA YARIMADASI.................................................(TIKLAYINIZ)
e. EDREMİT KÖRFEZİ-ANTİK ASOS KENTİ-MADEN ADASI.....(TIKLAYINIZ)
f. ESKİ FOÇA-DEVEBOYNU-ASLANBURNU ARASI.................(TIKLAYINIZ)
g. FETHİYE-ÖLÜDENİZ-KÖTÜ BURUN ÇEVRESİ...................(TIKLAYINIZ)
h. GELİBOLU YARIMADASI.............................................(TIKLAYINIZ)
ı. GÖKOVA KÖRFEZİ ALAKIŞLA BÜKÜ................................(TIKLAYINIZ)
j. GÖKOVA KÖRFEZİ GÜNEYİ..........................................(TIKLAYINIZ)
k. GÜLLÜK KÖRFEZİ.................................................. ...(TIKLAYINIZ)
l. ÇEŞME BOĞAZI-ILDIR- GERENCE KÖRFEZİ .....................(TIKLAYINIZ)
m. FETHİYE KÖRFEZİ-KAPIDAĞ YARIMADASI ARASI............(TIKLAYINIZ)
n. KARABURUN YARIMADASI...........................................(TIKLAYINIZ)
o. MARMARİS ÇİFTLİK LİMANI VE ÇİFTLİK ADASI................(TIKLAYINIZ)
p. MARMARİS-KÖYCEĞİZ CİVARI.....................................(TIKLAYINIZ)
r. SIĞACIK KÖRFEZİ.................................................. ...(TIKLAYINIZ)
s. GÖKÇEADA-TUZBURNU-AYDINCIK BURNU ARASI..............(TIKLAYINIZ)
t. İZMİR KÖRFEZİ-URLA KUZEYİ......................................(TIKLAYINIZ)

01-03-2007, 20:46   #2
Birahas

AKDENİZ

a. MEZİTLİ SOLİ-POMPEİOPOLİS LİMANI ÖREN YERİ SAHİLİ...............................(TIKLAYINIZ)
b. SUSANOĞLU MEVKİİ ÖREN YERİ SAHİLİ.................................................. ...(TIKLAYINIZ)
c. ANAMUR BURNU/ANTİK ANEMURIUM KENTİ ÇEVRESİ.....................................(TIKLAYINIZ)
d. ANEMURIUM ÖREN YERİ SAHİLİ.................................................. .............(TIKLAYINIZ)
e. GÜVERCİN ADASI MEVKİİ ÖREN YERİ SAHİLİ...............................................(TIKLAYINIZ)
f. KALKAN ÇEVRESİ.................................................. ................................(TIKLAYINIZ)
g. KARATAŞ MEGARSUS ANTİK KENTİ ÖREN YERİ SAHİLİ..................................(TIKLAYINIZ)
h. KAŞ KEKOVA-ÖLÜDENİZ ÇEVRESİ.................................................. ..........(TIKLAYINIZ)
ı. KEMER GÜNEYİ.................................................. ...................................(TIKLAYINIZ)
j. OLİMPOS ANTİK KENTİ.................................................. ........................(TIKLAYINIZ)
k. SOĞUK SU MEVKİ SAPLI ADA VE SANCAK BURNU ÖREN YERİ SAHİLİ................(TIKLAYINIZ)
l. YUMURTALIK SÜLEYMAN KULESİ İLE AYAS KALESİ ARASI ÖREN YERİ SAHİLİ......(TIKLAYINIZ)
02-03-2007, 12:05   #3
Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
İzmir' deki dalışa yasak sahalar burda da belirtilmiş. Biraz daha farklı. Kapsamı daha geniş. Hangisi daha doğrudur bilemiyorum ama bilgi olması açısından yayınlamayı uygun buldum.

Mehmet PEKMEZCİ çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
02-03-2007, 18:08   #4
ial_35

ial_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cok saolunnnnn
ial_35 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
02-03-2007, 20:30   #5
mrwolf
a / ANKARA

mrwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: .
En İyi Avı: .
paylaşım için teşekkürler
mrwolf çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
01-09-2007, 10:21   #6
shan

shan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: ZIPKIN
En İyi Avı: 3.5kg kuzu balığı
allah arkadaşar anemurium kentinde dalış yaptım üstelik balıkta vurdum yanlız süper bir dalış alanı ...
shan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
21-11-2007, 15:38   #7
nbariso
N.Barış ÖMÜR / ANTALYA

nbariso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Olta-Zıpkın
En İyi Avı: Orfoz 11.5 kg
Şok oldum yaV. Bizim memleketteki tek kayalık Hacıveli Kayalıkları (Abana) dalışa yasakmış. Ben orda hep dalardım
nbariso çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
07-12-2007, 03:53   #8
ondersoydinc

Red face biraz şaşırdım açıkçası

yasak saha dendiğinde tüplü tüpsüz farkediyormu bilmiyorum arkadaşlar ama ben uzun zamandır büyükçekmece albatrosta oturuyorum ve uzun yıllardır bu koyun içinde ve haritada yasak gösterilen çoğu bölgede özel noktalarda tüplü dalışlarda yapanları gördüm ben sadece albatrosta tüpsüz avlanıyorum, cezai müeddiesi nedir bilmiyorum valla şaşırdım çünkü gerçekten hiç duymamıştım burda ysak oldugunu, neyse yaza özellikle misafirimiz olacak arkadaşları albatros restoran ın yanındaki taşlıkta bekleriz, restoranın çevresinde çok güzel karagözlerimiz, renkleri değişik büyük eşkinalarımız, 1 aylıgınada olsa yumurtlama döneminde çok buyuk levreklerimiz ve en az üç değişik türde ve çok buyuk boyutlarda kefallerimizle ( 7-8 kg civarında) , ringa kikla çupra minekop mırmır valla hepsi bizim zıpkınlara alıştı artık kaçmıyolar hem buraya bekleriz hemde şu yasak konusunda buradan biraz aydınlatırsanız sevinirim.
ondersoydinc çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
24-06-2008, 10:35   #9
Gelibolu_1915
İsmail Adanalı / Beylikdüzü/İstanbul

Gelibolu_1915 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Oyster 420 cast, Placton Hummer 300
En İyi Avı: Eşkina, Gelincik, İspari, bolca İstavrit. 2008 hedefi: Lüfer
ondersoydinc
yasak saha dendiğinde tüplü tüpsüz farkediyormu bilmiyorum arkadaşlar ama ben uzun zamandır büyükçekmece albatrosta oturuyorum ve uzun yıllardır bu koyun içinde ve haritada yasak gösterilen çoğu bölgede özel noktalarda tüplü dalışlarda yapanları gördüm ben sadece albatrosta tüpsüz avlanıyorum, cezai müeddiesi nedir bilmiyorum valla şaşırdım çünkü gerçekten hiç duymamıştım burda ysak oldugunu, neyse yaza özellikle misafirimiz olacak arkadaşları albatros restoran ın yanındaki taşlıkta bekleriz, restoranın çevresinde çok güzel karagözlerimiz, renkleri değişik büyük eşkinalarımız, 1 aylıgınada olsa yumurtlama döneminde çok buyuk levreklerimiz ve en az üç değişik türde ve çok buyuk boyutlarda kefallerimizle ( 7-8 kg civarında) , ringa kikla çupra minekop mırmır valla hepsi bizim zıpkınlara alıştı artık kaçmıyolar hem buraya bekleriz hemde şu yasak konusunda buradan biraz aydınlatırsanız sevinirim.
Merhaba,

Albatros'ta tüplü dalış yapıyorum fakat bunlar özel izinlerle oluyor. Su altı temizli için kulübümüz tarafından özel izin alınıyor ve bu etkinliğe belediye dahil bazı derneklerde katılıyor. Bunun haricinde dalış yapan var mıdır o konuda bilgim yok.

Saygılarımla,
Gelibolu_1915 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
06-07-2008, 19:28   #10
zasa07
mustafa

çok yer yasakmış valla
zasa07 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed