bot için tavsiye

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında orcunhoca tarafından paylaşıldı.

1. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    arkadaşlar başka bir konuda da söz ettim. terkos gölünden (ormanlı köyü tarafından) bot ile avlanmak istiyorum. öncelikle tehlikeli olup olmadığı hususunda bilgilerinize başvurmak istiyorum. tabi bir de hangi botu ve motoru almalıyım. yaptığım araştırmada bazı botlar çarptı gözüme.

http://www.albashop.com.tr/asp/show_stock.asp?product=BOT 280 C

http://www.avmarketi.com/asp/listgroup.asp?group=18010000

http://www.avmarketi.com/asp/listgroup.asp?group=18030000

http://www.avmarketi.com/asp/listgroup.asp?group=18060000

motor için de
    http://www.avmarketi.com/asp/listgroup.asp?group=26040000

fiber ya da ahşap düşündüm başta ama taşıması indirmesi vs. zor geldi bana. sadece göl için kullanmayı düşünüyorum. sizlerin tecrübelerinden yararlanayım dedim. tavsiyelerinizi bekliyorum. saygılar.

2. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
  3. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sevgili alpaslan, o tekne 12000 lira. birde en az 8000 liralık motor gerek. etti mi 20000. bir de balıkçı barınağı, olmadı taşı. çok uzun iş. ben biraz kolayına ve ucuzuna kaçıyorum. yine de sağol tavsiyen için.

4. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
  5. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    beni de ortak edin bari :) baksanıza kimse bot hakkında tavsiyede bulunmuyor. sanırım kötü bir fikir.

6. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    şahsi fikrim eğer yuzme bılmıyorsanız bottan uzak durmanız?
    yuzme bılıyorsanız bu vermiş olduğunuz linklerdeki botların hiçbirini tavsiye etmem ateş pahası bir botun ortalama ömrü 10 senedir yazık günah bu vericeğiniz paralara
    en iyisi benim de senelerdir kullandığım rus botları
    gölde kullanıcaksınız en fazla gideceğiniz mesafe 300 metredir bu mesafe için de motora gerek yok kürekler işinizi görür bol bol kas yaparsınız
    istanbulda istoçta kısık balıkçılığın karşısında rus botları satan yer var tek kişilik olanlar 250 usd den başlıyor ben aynilerinden kullanıyorum on numara botlar

7. istanbulteam

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    Evet Harun onu alıcaktık değilmi :D:D:D

8. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    anladım, internette ancak bunları bulabilmiştim. o yüzden bu linkleri verdim. rus botları gerçekten fena fikir değil. aklımda tutacağım. motor konusuna gelince yine haklısınız. çok bir mesafe değil gideceğimiz yerler. yüzme biliyorum çok şükür. o konuda bir sıkıntı olmaz. çok teşekkür ederim tavsiyelerine.

9. LehimpompasI

LehimpompasI

O 12 binlik tekne yok mu aghhh aghhh:eek: aldığım gün kaçıcam gidicem buralardan:D

10. istanbulteam

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    Hakkını vermek lazım çok güzel bi tekne

11. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    yuzme konusunu sormam tatlı su denize benzemez aynen dibe çeker insanı avlanmış olduğum yerlerde gözümün önünde kaç kişi bottan düşerek boğuldu
    bunun yanında eğer bot alırsanız tavsiyem kesınlıkle yuzme bılmeyen bırını yanınıza bota almayın ayrıca botun yanıda bırde can yeleği almanızı tavsıye ederim balık bahane gidersin kafanı sıfırlarsın balıksız da dönebılırsın ama bunun yanında ALLAH korusun bir cana da zarar gelebılır onun için mümkün olduğunca önlem almanda fayda var

12. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kesinlikle çok haklısın. tatlı su ile deniz çok farklı. balığa giderken candan olmak da var. can yeleği kesinlikle şart bence de. yüzme biliyorum diyen insanların ne durumlara düştüğü malum. tedbirden zarar gelmez.

13. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    bot hakkında önereceyim bi marka yok ama sabri kardeşiminde dediyi gibi rus botları veya o ayarda bir işinizi rahatlıkla görür dikkat etmen gereken hususlar ise
    botun kumaşı bezli olursa saglam olur
    spoplarına bak çobucak şişirebileceyin ve havasınıda çabucak indirebileceyin bi bot olsun yoksa baya bvi işkencedir şişirmeside havasını söndürmeside
    kürekleri tek parça ve etli borudan olsun ikiş parçalılar pek saglıklı deyil ve mümkünse yedek kürek bulundur
    çapada önemli çubukların kalınlıgı 8 milim olursa taşlık bi alanda takıldıgı zaman asıldıgında açılıp gelir en azından ve saglam çapa ipi tabi
    pompa şimdi ayakla basılabilen ponpalar var yayvan bi şekli var oldukça rahat şişirebilirsin ve botla açıldıgında kesinlikle yanına al diyelim oltanın iynesi battı ve bot delindi seni kesinlikle rahatlıkla karaya getirmeni saglar pompa
    yama takımı çok önemli mutlaka bulundur
    ve yardım malzemesi en başta amonyak gibi
    can yeleyi kesinlikle eksik etme hemde iki tane olaki yanına biri bindi
    evet bütün bunlar kesinlikle olmalı olmassa olmazlar yani tecrubeyle sabittir
    diyelim botu aldın ve çıktın önceleri avdan ziyade sıg bi yerlerde uzun zaman botu kullanmayı öyrenmelisinki öyleki karada nasıl yürüyebiliyosan denizdede öyle yürütebilmelisin botu çünki denizin hiç şakası olmaz sen belki ben zaten öyle uzaklara gitmiycem veya sadece gölde kullancam felan dersin ama inan bana kardeşim onun keyfini bi aldınmı okyanoslara bile açılmak istersin benden söylemesi rastgele:)

14. Emeğine sağlık Ömer abim:)

sağolasın varolasın;)

15. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çok sağolasın ömer abi. tavsiyelerinizi aklımdan çıkarmayacağım.

16. paramecium

paramecium

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    Orçun kardeş ben de yakınlarda bi bot aldım baraja çok yakın bir yerde ikamet ediyorum diğer arkadaşların da dediği gibi öncelikli olarak güvenlik tedbirlerini almalısın botta iken mutlaka hava ve rüzgar durumu hakkında önceden bilgi edinmelisin.
    Ben seahawk II marka bir bot aldım çin malı 3 m boyunda amatörle profesyonel arası bişey fiyatı 350 lira idi ancak şu anda ne durumda bilmiyorum bir kez kullandım kullanımı rahat ama kalitesi zaman içinde belli olacaktır ama kısa mesafelerde iş görebileceği kanısındayım ufak bir operasyonla elektrikli 1,5 luk motorda bağlama şansın var tatlı suda yeter diye düşünüyorum.Şişirmesi ve indirmesi çok kolay ıskarmozları,kürekleri fena değil ip sargılı ve yanlarda çarpmalara karşı koruması var iki adet olta takabileceğin yuvada mevcut ben tavsiye ederim tabi kullanan arkadaşlar varsa onların görüşlerinide almak lazım.

17. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    güle güle kullan. umarım bol bol av yaparsın. çin malları belli olmuyor. bazen çok iyi bazen de kalitesiz olabiliyor. umarım iyi çıkar, ve uzun yıllar kullanırsın. kullanan başka arkadaşlar da olabilir. onlarında fikirlerini alabiliriz. çok sağol.

18. paramecium

paramecium

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    Teşekkürler hocam umarım sizde istediğiniz gibi bir bot bulabilirsiniz

19. paramecium

paramecium

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    Orçun hocam öğretmenmisiniz?

20. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    murat yeni gördüm mesajını, kusuruma bakma. evet öğretmenim. sanırım meslekdaşız.