BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, Hayata olta at! SPOT BALIK, Hayata olta at!

Go Back   BALIK AVI > Raporlar & Fotoğraflar > İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Nisan ayı en iyi avı (Tatlı su)

Anketimiz: Nisan ayının en iyi avı sizce hangisi ?
Asant07 1 1,79%
Fubo 1 1,79%
Kovboy 2 3,57%
Ahmetcem 3 5,36%
Artofdragon 2 3,57%
Mtfa 11 19,64%
Mrwolf 8 14,29%
Svergie-06 7 12,50%
wien yakışıklı 1 1,79%
Bigcarp 20 35,71%
Katılımcı sayısı: 56. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Closed Thread
12-04-2007, 17:07   #1
simendifer
Sennur / İstanbul

simendifer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Nisan 2007 tarihinden itibaren YAPTIĞINIZ EN İYİ AVDA sizide net olarak görebileceğimiz şekilde bir FOTOĞRAFINIZI ÇEKİN, HİKAYENİZİ ANLATIN ve bu konuya ekleyin (yanlızca fotoyu koyun ve fotoyu koyanın yorumu hariçinde yorum yazmayın). Bunları Nisan ayı bittiğinde bir anket yaparak oylayacağız (orada yorum serbesttir) ve anket sonuçlarına göre birinciyi seçeceğiz.

KURALLAR

1. KESİNLİKLE ÇEKECEĞİNİZ RESİMDE KENDİNİZDE GÖRÜNMELİSİNİZ.
  2. AVINIZLA BİRLİKTE ÇEKİLDİĞİNİZ FOTOĞRAF, MUTLAKA AVLAKTA ÇEKİLMİŞ OLMALI
  3. AVINIZIN HİKAYESİNİ ANLATINIZ.
  4. RESMİ KOYAN ARKADAŞIMIZ HARİCİNDE YAPILACAK YORUMLAR SİLİNECEKTİR.
  5. YARIŞMA 30-04-2007' De BİTECEKTİR.
  6. KİLO LİMİTİ GEÇERLİ OLAN AVLARDA KİLO, BOY LİMİTİ GEÇERLİ AVLARDA BOY ÖLÇÜSÜ MUTLAKA BELİRTİLMELİDİR

ÖDÜL

"ANA SAYFAMIZIN BAŞ KÖŞESİNDE OLACAKSINIZ"

NOT :Yarışmaya katılan avlar yöneticiler tarafından seçilmemekte, herkes kendi avını eklemektedir. Sadece eklemede sorun yaşandığında yöneticilerden yardım istendiği için bazı avlar yöneticiler tarafından eklenmektedir. Dikkate alınmasını rica ederiz.

ÖNEMLİ : Bu aydan itibaren, yukarıdaki kriterlerden herhangi birinin eksik olduğu fotoğraflar silinecektir. Bu nedenle fotoğraflarınızda mutlaka avınızla birlikte sizin de görünüyor olmanız ve avın hikayesini anlatmanız gerekmektedir.
simendifer çevrimdışı  
21-04-2007, 15:47   #2
Asant07
Osman / Antalya - Manavgat

Asant07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Makinası: Banax

Merhabalar Arkadaşlar
Bu fotoğrafta yer alan alabalık 500 gr ağırlığında ve Manavgat çayında 15.04.2007 tarihinde 3 aile olarak gittiğimiz piknikte avladım. Piknikçilerin içinde balıktan anlayan sadece ben vardım. Saat 09:00 da vardığımız piknik yerinde herkes piknik düzeni alırken ben hemen döner ile alabalık avlamaya başladım. Yarım saat at çek yaptıktan sonra gördüğünüz balığı aldım. Bu foruma kaydolduğum ilk gün ve gönderdiğim ilk fotoğrafım.

Konu simendifer tarafından (26-04-2007 Saat 18:20 ) değiştirilmiştir..
Asant07 çevrimdışı  
24-04-2007, 23:09   #3
fubo

fubo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: 5 kilo turna

aman dikkat geçen senede böğle ekledim sezon daha açılmadı diğe silmiştiniz resimlerimi önce onu söğleyim çünkü bizim burda sezon açıldı sezon açıldığından beri gidiyorum bir iki kiloluk levrek aldım ama yanımda fotomakinası olmadığından görüntü alamamıştım bugün akşam üzere işten gelince hop hemen balığa koştum nasipimde bir ta sudak birtane de ismini bilmediğim kendisinide daha önce hiç görmediğim bir balığı alıp eve döndüm ufak olanın ismini bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.
Bir de geçen gün çok iri bir yayın takıldı oltama makinam iii olmasına rağmen saramadım bir türlü elimle bayağı getirdim ama nasip değilmiş misinayı kopardı kısmet başka zaman görüşmek üzr

Konu simendifer tarafından (26-04-2007 Saat 18:23 ) değiştirilmiştir..
fubo çevrimdışı  
25-04-2007, 13:14   #4
kovboy
MESUT / ist

kovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: 80cm turna 4kg
Bütün hazırlıkları tamamlayıp sabah avlagımıza dogru yola koyulduk sazonun ilk turna avı için herşey tamamdı yada biz öyle zannediyorduk.Daha sabah ilk aksilik başladı ana yoldan bizim avlaga saptıgımız yolun giriş noktası dag gibi toprakla kapatılmıştı.Bimbir zorlukla arabanın altını vura vura girmek zorunda kaldık ama bu bizim balık tutma şevkimizden fazla birşey götürmedi heyecanlı heyecanlı göle dogru yaklaşmaya başladık oda ne gölün kenarında 3 tane çadır var hemen yanlarına yaklaştık aklıma gelen başıma geldi evet tam tahmin ettigiz gibi bu küçüçük gölün heryerini aglarla kapatılmış ikinci şoku burada yaşadık.Ben direk adamların yanına giderek agların kime ait oldugunu sordum adam gayet rahat bir tavırla neolmuş bizim dedi.Dedim güzel kardeşim bu küçüçük gölün neyine ag atıyorsunuz üstelin yasak babanın tapulu gölü gibi heryeri kapatmışsınız biz nerede avlanacagız adam yine pişkin bir tavırla banamı sordunuz gelirken git nerede balık yakalacaksan yakala dedi.Bu sözün üzerine benim şalter attı sen kendini ne zannediyorsun buraların agası senmisin hemen agları toplayın yoksa dedim direk jandarmayı arıyorum onun arkadaşları ve bizimkilerin araya girmesiyle olay dahada büyümeden yatıştı.Yaklaşık 1 saat sonra aglarını toplayıp gittiler.Ama adım gibi emindimki bu adamlar buraya tekrar gelip ag atacaklar.
Bizde epey bir zaman geçtikten sonra işe koyulduk
Avlak yeri:ist-tayakadın eski kömür ocakları
Kulanılan yem:normal turna kaşıgı,5 numara meps güzel iş yapıyor silikon yem iş yapmıyor canlı yem hiç denemedik
büyük turna normal turna kaşıgına geldi boyu 65-70 cm kadar, digeri 5 numara mepsle yakalandı boyu 60cm kadar gölün en kötü yönü dibinin otluk ve agaç kökleriyle kaplı olması kaşık atarken çok dikkatli davranılması gerekiyor yoksa çok kaşık takılıyor turnada özellikle buralarda bulunuyor otların ve agaç köklerinin arasından çıkıp biranda kaşıga saldırıyor.
Ben birçok turnayı hemen 1 metre önümde yakaladıgımı biliyorum. Çelik beden kullanmıyorum birkaç kez denedim hiç balık atlamıyor.Ama dün ilkkez kulanmadıgıma pişman oldum kaçırdıgımız turnalardan biri komple takımı koparıp götürdü herhalde bu yakalananlardan epey büyük birşeydi yinede günümüz iyi geçti hem eglendik ,hem temiz hava aldık ,hemde balık yakaladık bir amatör balıkçı daha ne isterki .Hepinize rastgele
Burası gölümüz

Büyük turna tam ölçmedim ama 65-70 cm arası

Buda digeri 60 cm kadar

kovboy çevrimdışı  
25-04-2007, 13:20   #5
ahmetcem
Cem / Samsun

ahmetcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: el,parmak,diş :)
En İyi Avı: Ben ne yakalamıştım ya ?
Yer: Samsun
Kişiler : Sanalbalıkcı(ömer abi)-ahmetcem(bendeniz)-iftina(amcam)
Kullanılan Malzemeler : Silikon Turna Yavrusu - Maket Balıklar - 4 No. Meps
Not:
Abiler ablalar arkadaşlar sezon açılşında yaptığımız avı yeni yayınlıyorum cd yeni elime yeni geçti hemen sizlerle paylaşıyorum.İnşallah beğenirsiniz.
Balık Durumu:
SAbah erkenden avlakta olduğumuz için sabah suyunu kaçırmadık ve resimdeki iki baliği yakaladık balıklar sanalbalıkcı tarafından yakalandı akşam suyunda da 2 balık daha yakalandı onların yagmur yüzünden resmini çekemedik hemen arbaya kaçtık akşam balıklarından biri sirkülere ufak kalıyordu ve onu geri saldık diğer balık 55 cm civarında idi,resimdeki balıkların biri 61 diğeri ise 58 idi.

ahmetcem çevrimdışı  
29-04-2007, 16:32   #6
ArtofDragon
Cenk / Ankara-İstanbul-Bolu

ArtofDragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Thumbs up bu da benden...

mekan:yedigöller
düzen:şamandıralı takım
yem:solucan

çok güzel zaman geçirdim....balıkların biri nerdeyse 1kg dan fazlaydı.30 cm den küçük balık yok(vardıda suya iade)
elimde görünen 2 sini o akşam kamp ateşinde bir güzel pişirdim ve cumburlop mideye.
diğer 3 ünü Ankarada evde fotoladım
buyrun resimler ve en altta BOMBA video..iyi seyirler
oylarınızıda eksik etmeyin

Ve video

ArtofDragon çevrimdışı  
29-04-2007, 20:49   #7
mtfa_

mtfa_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: kefal,levrek

meraba ben mustafa

öğle vakti ani bir kararla çanakkaleye ait bir göle gittim.Nehirde sadece ben vardım.oltayı atıp çekerken bir odun takıldı sandım

yavaş yavaş sarıyordum 4-5 sanit sarıyorum kıyaya geldi bir şapırtı ettiki ben sonra balık olduğunu farkettim.

Boyu:105 cm
Kilosu:15 kilo civarında

Konu simendifer tarafından (14-05-2007 Saat 10:50 ) değiştirilmiştir..
mtfa_ çevrimdışı  
29-04-2007, 22:50   #8
mrwolf
a / ANKARA

mrwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: .
En İyi Avı: .
arkadaşlar 25 nisan da tutuldu bu av.yanlız 3 kg nun üstünde ama tartmadım.yanlız resimdende anlaşılabilir ne kadar güzel ve büyük olduğu.yer yedigöller.arkadaşlar diğer resimler forumda var.tekrar yüklemedim buraya.

20 nisan cuma akşamı yola çıktık.gece 3 gibi yedigöllerdeydik.hemen kampımızı kurduk.çok güzel bir kamp oldu bizim için.çok fazla eğlendik ve çok dinlendik.fotoğrafların çoğu bizle gelen arkadaş da kaldı o da hemen Eskişehire gidince koyamadık ama bunlarda fena değil.büyük olan 3 kg nin üstünde olması lazım ama tartmadık hemen mideye indirdik.büyük iki balıkta zevkimi anlatamam.ekibimizde çok kaynaktı anlayacağınız unutulmaz bir av ve temiz hava teneffüs ettik.dip oltası ve kurt ve dere cüğeri ile avlandık.patlayan tupumuz gole ucan cadırımız gorulmeye degerdı keşke patlayan tüpümüzün videosunu çekebilseydikde ne kadar korktuğumuzu ve gecenin zifiri karanlığında nasıl ortamı aydınlattığımızı görseydiniz.tabii ki çok korkutucu bir olaydı ama biz gülmekten öldük galiba aptallığımıza güldük.

Konu simendifer tarafından (01-05-2007 Saat 20:41 ) değiştirilmiştir..
mrwolf çevrimdışı  
29-04-2007, 23:31   #9
svergie-06

svergie-06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Herkese merhabalar bende sansimi denemek istiyorum.Bazi arkadaslarimiz malasef dusunuyorlarki yurt disinda heryerde balik ciftlikleri yada buna benzer ortamlar var saniyorlar emin olunki buranin Turkiyeden hic bir farki yok hatta ben daha Ankara Gölbasinda tuttugum turna kadar buyuk turna tutamadim daha.
Yer;Isvec,Stockholm,Ekerö
28.04.2007 saat 19;00 sulari
Av arkadasim; Esim tutmasada guzel resim cekiyor
Rapala ile aldigim bu baligin boyu 1mt civari -5cm,+5cm kg;4,5 civari
Sirti yaparken yaklasik 1.5 kg lik bir balik aldim onu tuttugum yer cok hosuma gittigi icin orada demir attim yaklasik 1 saat icinde 4 tane aldim ayni bölge civarinda ama son geleni sizinle paylasmaya daha layik gördum hepinize böyle guzel avlar.Rastgele!

Konu svergie-06 tarafından (30-04-2007 Saat 00:08 ) değiştirilmiştir..
svergie-06 çevrimdışı  
01-05-2007, 15:32   #10
wien_yakisikli

Favori Kamışı: olta kamis
En İyi Avı: sazan 14 k
viyana tuna nehrinde misirla beraber tutulmustur resimde arkamdaki nehirde tutulmustur 9 kilo civari ama bayagi ugrastirdi .biliyorsunuzdur ki tuna nehri hizli akan bir nehir benim bunu tuttugumyerde suyun akici olan yeri degildi bizimoldugumuz yerde der agzu tunaya baglanan ve su akici degil asagi yukari 10 metre kiyidan derinlik te 2.5 3metre civari dedigim gibi taze misirla tutuldu oltayi suya atmamizla 30 dk sonra vurdu balik asagi yukari balik 20 30 metre salinarak yordumyavs yavas cekerek kiyiya aldim anlatmasi kolay ama kiyiya kadar getirmesi bayagi ugraSTIRDI

Konu simendifer tarafından (02-05-2007 Saat 17:46 ) değiştirilmiştir..
wien_yakisikli çevrimdışı  
Closed Thread

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları