06.10.2013 kısa turna avı

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında kovboy tarafından paylaşıldı.

1. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    YER:İST
    HAVA:GÜNEŞLİ RÜZGARLI
    YEM:CLEO KAŞIK,TURNA YAVRUSU SİLİKON
    AV SAATİ:17:00-19:00

AVIN HİKAYESİ

Son turna avımın üzerinden yaklaşık 1 ay geçmişti.Fırsat kollamama ragmen bir türlü denk getirememiş ava gidememiştim.
    Bu haftasonu da hava tahminlerinde havanın yağışlı olacağı yazılınca ümitlerim iyice azalmaya başlamıştı.
    Bu yüzden turna avına pazar sabahı değilde havanın durumu görüp ondan sonra gitmeye karar verdim.
    Pazar günü hava bir kapayıp bir açınca gideyimmi gitmemeyimmi diye sürüncemede kaldım.
    Fakat öğleden sonra arkadaşım hadi gidelim gazıyla beraber kendimizi avlak yolunda bulduk :D
    Saat 17:00 gibi avlak alanındaydık hemen son avlarda güzel iş yapan yeşil fosforlu turna yavrusu silikonu takarak denemelere başladım.
    Kısa atışlar uzun atışlar,sazlık önleri, otluk alanlara atışlar yaptım fakat istediğim vuruşlar bir türlü gelmedi.
    Bölge değiştirip ilerledim ancak bu alanda da sayısız atıştan maalesef sonuç alamadım.

Sonunda turna yavrusu silikondan vazgeçip ,cleo kaşığa döndüm bu arada rüzgar etkisini yitirdiği için gölün yüzeyi süt liman olmuş turna avı için çok daha müsait bir ortam oluşmuştu.
    Normalde gölün bu kısmına gelene kadar bir iki vuruş olurdu fakat bu sefer bırakın vuruşu tek bir takip dahi olmadı.
    Bu arada güneşte batmaya hava yavaş yavaş kararmaya başlamıştı.
    Bu yüzden daha ileri gitmeden bu bölgeden hemen geri dönüşe geçtik.Daha önce taradığım bölgelere hızlı hızlı tekrardan atışlar yaparak ilerliyordum.
    Ve sonunda günün ilk vuruşu hemen birkaç metre önümdeki otların arasından fırlayıp kaşığı kapan turnayla oldu .Mesafe yakın olmasına rağmen otluk ve sazlıklar yüzünden balık askıda kaldı az daha kaçıyordu.
    Neyse ki kıyıya almayı başardım, bu vuruştan hemen birkaç dakika sonra hemen hemen aynı yerde ikinci vuruşu da aldım hemen önümde suyun altında büyük bir dalga yaparak kaşığı kapan bir öncekinden hayli büyük turna şapırtılar ve ters dönüşler yaparak kendini kaşıktan kurtarmaya çalışıyor otun içine girmeye çalışıyordu.
    Bense biryandan balığın ota girmesini önlemeye çalışıyor bir yandan da misina sazlığa dolanmasın diye uğraşıyordum.
    Fakat balığın çırpınışlarından misina maalesef sazlığa dolandı üstüne üstlük birde balık otların içinde askıda kaldı.
    Son bir hamleyle balığı kıyıya almaya çalışsam da korktuğum başıma geldi askıda kalan balık sert bir kafa darbesiyle kendini kaşıktan kurtarıp ortalığı toza dumana katarak gözden kayboldu cyrr
    Tahmini 60-70 cm aralığında bu balığın kaçması moralimi bozsa da atışlara devam ettim biraz ileride bir tane daha vuruş aldım kısa bir mücadele sonucu kıyıya aldığım turna limit altıydı geldiği gibi göle iade edildi.
    Bundan sonra birkaç atış daha yaptık fakat hava iyice kararmaya başladığı için avı sonlandırıp eve doğru yola koyulduk.
    Sevgi ve saygılarımla sağlıcakla kalın

limitaltı turna göle iade video

http://www.youtube.com/watch?v=8zA8CWx-_xs&feature=youtu.be

FOTOĞRAFLAR

2. Masse

Masse KEREM

Favori Kamış:
    Discovery Fishing Team Surf Voyager - 4.20 m (100-250 gr)
    Favori Makine:
    Discovery DFT Mercury EFA 5000-Misinam Shimano Technium Surf 0,35mm
    En İyi Avı:
    39 cm Eşkina 32 cm Lüfer 23 adet Sarıkanat :)
    Tebrikler güzel av olmuş rast gelsin :)

3. Tuggin

Tuggin Tuğgin USTA

Mesut az balıkla da sen keyfini aldın sanırım

daha büyükleri de rastgelsin

4. MADMAN

MADMAN KEMAL

Favori Kamış:
    DAİWA TOURNOMENT 270 AGS+ DAİWA TATULA 210 YUKI TAYLOR Q5 420 SURF
    Favori Makine:
    SHİMANO AR-C AERO CI4+ 4000XG DAİWA TATAULA R BAİTCASTİN OKUMA salina sa 2 16000 Daiwa Caldia 4000
    En İyi Avı:
    sevgili eşim :)
    sa

kardeş paylaşım için teşekkürler keyifli av olmuş