1.57'lik Migri :)

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında ilyasreis tarafından paylaşıldı.

1. ilyasreis

ilyasreis İlyas Çaylı

Favori Kamış:
    Olta ve Zıpkın
    En İyi Avı:
    1.57 cm'lik Migri

12 Eylül 2007'de Karaburun'da her zaman olduğu gibi banko dalışları yapıyordum.Daha önce Kaya levreği vurduğumuz plakalara o gün bir ziyaret yapayım dedim.Ziyaretimde Eşkina yani Kaya levreği göremedim.Ama oldukça dipte olan bana da oldukça büyük gözüken Mıgri'yi farkettim.Nefesimi iyi ayarlayıp balığa net bir vuruş için pozisyon aramaya başladım.Eğer o anda iyi vuramazsam zıpkın demirini daha da iç ve dar kısma götürerek zıpkın demirinden olacağımı düşündüm.Diğer bir taraftan balığı yaralı olarak orada bırakıp dışarıya nasıl çıkartacağımı düşünemiyordum.Diğer balıkların aksine yılan balığı vurulduğunda oldukça tehlikeli oluyor.O büyüklük ve ağırlıktaki bir balığı vurduktan sonra oyuktan çıkarmak; makarasız bir zıpkın için ne kadar zor olduğunu tahmin edersiniz Atışımı galzama tarafından yapıp aceleyle zıpkın ipini bütün kuvvetimi kullanarak paletlerimle de destek alarak, su yüzüne çıkardım.Pozisyon alarak zıpkın bıçağımla hayvanı etkisiz hale getirdim.Yaklaşık 1 saatlik yüzüşten sonra denizden çıktığım yere geldim.Sudan çıktıktan sonra böyle bir nasip için Allaha şükrettim.Sizinde bu heyecanı yaşamanız dileğiyle.İyi avlar diliyorum...Balığı Parçalara ayırmak biraz zor oldu tabii :)

http://www.youtube.com/watch?v=yT7uZbWG4GE:cool:

Son düzenleme: 4 Mart 2008
  2. kral-ozcan

kral-ozcan ömer

En İyi Avı:
    7kg turna 100 cm ve 10 kg aynalı sazan
    mrb abı hayırlı avlar.paylasım ıcın saolun.yha bu nasıl bı balık.yenıyo mu bu heheD
    :D
    ben pek beyenmedım seklını abı: saygılarımla

3. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Aramıza hoşgeldiniz İlyas abi , maşallah kurban bayramında koyun yüzer gibi yüzmüşsünüz mığrıyı afiyet olsun.:)Sizin değerli bilgilerinizden faydalanmak ve avlarınızı okumak arkadaşlarımıza ve bize pek çok bilgi katacaktır. Keyifli paylaşımlar.

4. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Kötü av yok :)
    Tebrikler ilyas abi nice avlara diliyoruym...

5. furumar

furumar ali

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.750 Gr aynalı sazan
    İlyas abi bu ne ya tebrikler umarım byle daha nice avlar yaparsın

6. önder güdücüler

önder güdücüler önder güdücüler

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    39cm kofana
    tebrikler çok güzel bir av olmuş

7. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Tebrikler ellerinize sağlık

8. Nightwalker

Nightwalker Kagan

Tebrikler, guzel balik gercekten...

9. sgntch

sgntch

Tebrikler abi. Bende bunun yarı boyunda bir tane tutmuştum. Ama bunu görünce onun artık gözümde bir önemi kalmadı :)

10. ilyasreis

ilyasreis İlyas Çaylı

Favori Kamış:
    Olta ve Zıpkın
    En İyi Avı:
    1.57 cm'lik Migri
    Merhaba canım kardeşim.şekil olarak bu balık belki güzel görünmüyor ama eti yağlı ve tam ızgaralık :) oldukça da lezzetli.fransız mutfağının menülerinde yer alan balık türlerinde yer alıyor..

11. ilyasreis

ilyasreis İlyas Çaylı

Favori Kamış:
    Olta ve Zıpkın
    En İyi Avı:
    1.57 cm'lik Migri
    Teşekkür ederim Aşkın kardeşim.Darısı daha da iyi trofe olmak koşuluyla sende nasiplenirsin inşallah...

12. ilyasreis

ilyasreis İlyas Çaylı

Favori Kamış:
    Olta ve Zıpkın
    En İyi Avı:
    1.57 cm'lik Migri
    merhaba Erdem kardeşim.yaklaşık 20 seneden fazladır su altı sporu ve yaklaşık 35 senedir olta balıkçılığı yapıyorum.uzun yıllardan beri Migri vuruyor ve oltayla yakalıyorum.bu Trofe gibi bir av denk gelmemişti.sanıyorum derin mağaralarda bu büyüklükteki avlarla karşılanabilir.önemli olan bu güçlü balığı her iki yönden tehlikeli olmayacak bir şekilde vurup,ölümcül yara da almadan yukarıya su üstüne emniyetli bir şekilde çıkarmak.selam ve sevgilerimle...

13. hasancan

hasancan Hasancan

Favori Kamış:
    mantarlı dere oltası
    En İyi Avı:
    2 kg sazan
    İlyas abi gerçekten çok güzel.. Acaba kaç metreden çıkardığını söylermisin yanlış anlamadıysam kıyıdan 1 saat yuzme mesafesinden çıkardığını söylemişsin. Ayrıca bu balık galiba müren balığı diyede geçiyor bildiğim kadarıyla. Bunlar baya saldırgan diye biliyorum. İlyas abi bu balığın gövdesinden vurduğun zaman hemen ölüyor mu belirtirsen sevinirim.

14. ilyasreis

ilyasreis İlyas Çaylı

Favori Kamış:
    Olta ve Zıpkın
    En İyi Avı:
    1.57 cm'lik Migri
    [​IMG] Sevgili kardeşim,bu gönderdiğim resim daha önce vurduğum müren balığıdır.Dikkatli bakıldığında yılan balığında (migri) olmayan desenler derisinde mevcuttur.Ve müren balığı görünüş itibariyle yılan balığına benzer zannediyorum müren daha yırtıcı bir balık türüdür.Fakat denizaltındaki dalışlarda mürenle sık sık olmasada karşılaşıyorum.Magazinsel olarak belirtilen İnsanlara saldırma özelliği olduğunu hiç sanmıyorum.Dipte oldukça yumuşak mizaçlı bir balığa benzetiyorum.Zaman zamanda zıpkının ucuyla yanağından kesme almaya çalışıyorum:):) Yılan balığı kafa haricinde neresi olursa olsun kolay kolay ölmüyor.Bunu bildiğimden dolayı zıpkın bıçağı ile orada kafaya darbe vererek hemen can verdirttim.Eğer ki böyle olmassa yaralı hayvanın oldukça tehlikeli olabileceğini düşünüyorum.sevgilerimle...

15. Merhabalar Müren Balıkları doğal içgüdüyle insana saldırmazlar ancak özellikle yazın kullandığımız şorti dediğimiz kıyafetle dalış yaparken köstekteki vurulmuş balıktan akan kan ve balığın cezbedici görüntüsü nedeniyle balığa hamle yaparken dalış yapan kişiyide ısırdıkları oldukça rastlanan bir olaydır..Bunun yanında iri Mürenler zaman zaman yaralandıklarındada saldırgan davranışlar sergileyebilirler..Müren balığı ısırdıktan sonra genelde timsah yada yılan balığı gibi çevresinde dönerek yemi kopartmaya çalıştığından ısırılan bölgede epey doku hasarı oluşturmakta..

16. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    İlyas abi göz kamaştırıcı bir av olmuş.Tebrik ederim.

17. hasancan

hasancan Hasancan

Favori Kamış:
    mantarlı dere oltası
    En İyi Avı:
    2 kg sazan
    Teşekkür ediyorum.

18. slimselim

slimselim

Favori Kamış:
    Tarzan Zıpkın , Albastar olta Rambo bıçağım Fotoğraf makinam
    En İyi Avı:
    2 kg aynalı sazan 1.5 kg RusKefali
    Güzel av Tebrik ederim İlyas abi. Birazcık daha küçünü bende vurdum zıpkından kurtulup üzerime doğru gelmişti korktum açıkçası :) gerçekten sert olabiliyorlar ikinci seferde affetmedim almıştım. Lezzet açısındanda oldukça farklı ve lezzetli

19. umitsatar

umitsatar m

Favori Kamış:
    2.7m kamış-alba star 7+1 50 lık makına.)90lık nemrod zıpkın.
    En İyi Avı:
    levrek 2.700 gr
    2 kıloluk muren

bunları okuyunca yanlısmı yaptım bılmıyorum ama gecen hafta subye ıle bırakma yaptım ve bırden olta doldu,mısıneyı cekerken av su yuzune cıktı.ılk basta ahtapot sandım ama yakınlasınca muren oldugunu anladım.yaklasık 2 kılo vardı ama ben yenılmedıgını dusunerek suya gerı bıraktım...bu arada balıgı karaya alır almaz kancadan kurtuldu ve daha once yedıgı murekkep balıgını kustu ortalık sımsıyah olmustu...neyse bır dahakı sefere nasıl yendıgını sorarım...tebrıkler guzel av olmuş...

20. jonathandavis

jonathandavis Cem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    700gr çupra 1.4kg dülger balıgı
    vay bee. abi sizde ne yürek var