11-12 Aralık Amasra avı

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında HeaDDaT tarafından paylaşıldı.

1. HeaDDaT

HeaDDaT Fatih

Favori Kamış:
    okuma V serisi 240, DAM speedcast 270
    Favori Makine:
    Shimano catana 4000
    Amasra'da eşkina sezonunun en verimli zamanı olması dolayısıyla günü kararlaştırdık ama ne denizde ne de yemcilerde teke yok. Pazartesi Salı geceleri her yere kepçe vurduk ama 150-200 teke ancak çıkarabildik. Tekenin biraz açıkta yosunun içinde olabileceğini tahmin ederek bir arkadaşı dalgıç kıyafetiyle saldık suya. O kepçe vuruyor kıyıya getiriyor biz ayıklıyoruz. 2 gecede bin tanenin üzerinde teke topladık.4 gün süren zorlu hazırlıklardan sonra Cuma namazına müteakip koyulduk yola. Bulutların alçak olması dolayısıyla hava beklediğimiz kadar soğuk değildi, rüzgar da kıyıdan açığa doğru hafif hafif esiyordu yani hava şartları çok güzeldi ama gel gör ki balık yok ya da var ama yemiyor. Geliyor oltaya bir kütletiyor, hah işte tamam şimdi olta yürüyecek diye bekliyoruz ama nafile. Bir daha dokunan yok, yemi almıştır diye çekip bakıyoruz yem biraz ezilmiş ama yerli yerinde duruyor. Aldığım eşkinaları da ispari oynuyor zannedip taktırmaya çalışırken yakaladım zira 4 numara kancayla ispariler de aldım ama minekop hiç nazlanmadı aldı götürdü oltayı. İlk gece sabahı beklemeden dinlenmeye çekildim ki Cumartesi akşamı daha dinç bir şekilde sabaha kadar avlanabileyim.
    amasra-1.jpg

Cumartesi günü hava kararmadan güzelce yerimize yerleştik. Yemimizin de bol olması dolayısıyla gündüzden başladık olta atmaya. Arkadaş bir tane sivriburun çekince iğneyi bir numara küçülterek hava kararana kadar oyalanırız diyerek başladık atmaya. Hepimiz 1'er 2'şer yakaladık derken büyük umutlarla gece avına başladık ama yok yine balık alamıyoruz. Amasra gibi bir yerde bu zamanda sabaha kadar 3 eşkina tam bir hayal kırıklığı. En iyi skoru yapan arkadaş da havanın kararmasından sabah aydınlanmasına kadar tam bir konsantrasyonla bekleyerek 10 eşkinayla yaptı. Büyük umutlarla sabahladığımız gecenin sonunda hiç yoktan iyidir idk diyerek dinlenmeye çekildik.
    Adsız.jpg

Artık yeter deyip paşa paşa evin yolunu tutacağımız yerde, elimizde yeminde kalmasıyla Pazar akşamı da 3-4 saat olta atar öyle yola koyuluruz dedi arkadaşlar. Ben gelmem arabanın yanında iskeleden atarım siz gidin dedim. İyi ki öyle yapmışım zira 0 balıkla döndüler. Ben de iskeleden çayımı demleyip keyif yaparak olta atarken 15-20 iskorpit 6-7 gelincik bir tane de 300-400 gr eşkina yakalayıp salarak vakit geçirdim. Nitekim sabah 4 gibi İzmit'e döndük ve saat 08:00 işbaşı. Şu an düşünüyorum da, acaba bizim ciddi psikolojik sorunlarımız mı var.:)

2. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Okuma SalinaIII - Shimano Scimatar
    Favori Makine:
    Okuma SalinaIII16000 - Shimano Stradic 3000SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 6350gr sene2002 :)
    Rahatsızsınız arkadaş.Hayır sizin sorunlarınız var anladım da,böyle rapor yazıp bizleri de kurtlandırıyorsunuz:) Herdaim Rast Gele.

3. Angelus

Angelus Yıldıray Yıldırım

tebrikler. avlarınız daim olsun, fakat resimler görünmüyor :)

4. odiseus

odiseus Ömer YILDIRIM

Favori Kamış:
    SHIMANO
    Favori Makine:
    SHIMANO
    En İyi Avı:
    Levrek, 6 kg
    Maşallah. Avlarınız daim ve bereketli olsun inşallah.

5. HeaDDaT

HeaDDaT Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano catana 4000
    Eyvallah abi sana da avlarında rast gelsin. Sizin oralardan Amasra bize oranla daha yakın. Bir hafta sonu da siz şenlendirin oraları ama raporlarınızı da ihmal etmeyin.

Teşekkürler, sizin de avlarınız daim olsun. Resimleri Eve gidince bir de oradan kontrol ederim. İş yerinde sorunsuz görünüyor.

Teşekkürler, sizinde.

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    O son cümleni bende kendime soruyorum bazen. :D
    Sizin balık yok dediğiniz avlar bizim iyi avlarımız. :D
    Kazasız belasız avlar dilerim. :)

7. HeaDDaT

HeaDDaT Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano catana 4000
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Normalde iyi avlarmış gibi göründüğünün farkındayım fakat Amasra'da öyle avlarımız oldu ki kişi başı 20 ila 60 parça arası bir gecede eşkina almışlığımız var ki bu balıklardan en az kiloya yakın olanlar harici hep geri saldığımız halde. 2-3 yıldır öyle bir tufaya denk gelemedik fakat bir hafta önce amcam 25 parça eşkina yanındaki arkadaşı da (acemi) 10 parça aldılar. Yani 3-5 parça eşkina bu merada balık yok anlamına geliyor ama İstanbul-İzmit meralarında olsa fena sayılmazlar.

8. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    DAM ON-LINEAR tele spin 30
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Bravo , bravo , bravo...

Fatih Kardeş merhaba.Tek kelimeyle bravo.Trofe avlarınızın daim olması dileklerimle.Bu soğuk havalara rağmen , kalite balıkları tavlamayı başarmışsınız.Fotoğraflarla , detaylı açıklamalarla ve herşeyden önemlisi güzel bir sonuç ile harika bir paylaşım olmuş.Tekrar kutlarım.Darısı bizlerin başına.Bursa'dan kucak dolusu selâmlar.Hoşçakalın şen kalın.Herşey gönlünüzce olsun...ERCAN 1977 BURSA

9. perfectstorm67

perfectstorm67 Fatih

En İyi Avı:
    1280 gr. lüfer
    Tebrikler. En kötü av günününz böyle olsun. Çok daha iyi raporlar yazmak nasip olsun inşallah. Mevsimi olmasına rağmen biz henüz eşkinayı tavayla buluşturamadık. Birkaç akşam epey uğraşmamıza rağmen tık yok.Sadece 3 tanesiyle öpüşüp koklaştık büyüyünce tekrar buluşmak üzere söz aldık o kadar :)
    hastalık mevzuuna gelince bizim hanım da aynı şeyden bahsediyor haklı galiba :)

10. berkerbaris

berkerbaris berker baris

Tebrikler, bu sogukta bu kadar ugras, askla yapilir ancak.