17 haziran sazan avı

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında ÇaylakSazan tarafından paylaşıldı.

1. ÇaylakSazan

ÇaylakSazan Ömer

Merhaba kardeşlerim ve ağabeylerim. Bu ayin 17 sinde sazan avina gidecegiz 4 arkadaş. Yayli takim ve boili beden kullanacağım. Fakat eskiden biz Karaova barajina giderdik. Çokta guzel avlar yapmistim. En son dikilitas koprukoy gibi yerlere gittim fakat sadece usuyerek geri dondum. Simdide çamlidere ile ilgili bir tavsiye aldim. Fakat gidip elide bos donmek istemiyorum. Tum ekipmanimi sifir aldim ve hayal kirikligi yasamak korkutuyor beni. Genel bir arastirma yaptim fakat bircok bilgi 2012 yillarinda kalmis. Sizce çamlidereden verimli bir av yapabilirmiyim. Verimliden kasteddigimde su; limit alti balik tutmuyorum cektigimdede saliyorum. Bu yuzden belli bir limit altida benim icin bos donmekle esit bir durum. Bana yardimci olabilirmisiniz. Bohcaci yada bu tarz birisi degilim. Ankarada turkcell genel merkezde calisiyorum. Yuz yuze dahi gorusebilirim. Sadece o keyifli trofe sazanlari bende yakalamak istiyorum. Bilgi ve tecrubelerinize ihtiyacim var. Oltalarim genelde boili bedene d rig yuzen montaj sahteler ile. Yanindada yay ve hamur sistemi. Yaylar 3 igneli ve misir sistemli. Simdiden tesekkur ederim.

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Yine Ankara da en iyi sazan çıkan yerlerden biridir diye tahmin ediyorum. Zaten araştırdıysan görmüşsündür eskiden iyi trofeler yakalanıyormuş. Denemek lazım...

ÇaylakSazan bunu beğendi.
  3. ÇaylakSazan

ÇaylakSazan Ömer

Vallahi oyle diyorlar. Artik denemekten baska care yok gibi. Sagol ustadim.