SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'
Cengiz Balıkçılık

19.06.2016 Ankara Av Raporu

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Midgard tarafından paylaşıldı.

 1. Midgard

  Midgard Aykut

  Yaş:
  26
  Mesajlar:
  16
  Şehir:
  Ankara
  En İyi Avı:
  Sudak 3.700 Gr
  Merhaba değerli forum ailesi .

  19.06.2016 Pazar günü dostlarım ile birlikte Ankara'da bulunan bir baraja gitmek için 05:00 saatine anlaştık fakat uykuya yenik düştük . 07:30 civarı yola koyulduk . Avlak yerine geldiğimizde çevrede kimsenin olmayışı acaba balık yok mu düşüncesine sürükledi bizleri . Neyse dedik hele bir atalım oltalarımızı nasip bu belli mi olur . Ben takımları hazırlarken dostlarımda kahvaltılık bir şeyler hazırlamaya koyuldular . Önce yukarıdan tek kancalı jigler ile çaprazlama şekilde dibi tarayarak atışlara başladık . Bir kaç dibe takılmalar oldu . Eyvah dedik bugün takım bırakıcaz galiba burada . Kahvaltının hazır olmasına yakın bahçeden topladığım solucanlarla 2 iğneli bir dip takımı yaptım , hem bakalım balık ne ile yemleniyor hem de olta boş durmasın . Yanımıza zil almadığımızdan misinanın ucunu bir pet şişeye bağladım gerdirerek yanıma koydum . Bir vuruş aldım fakat pek oralı olmadım , hemde kahvaltı biraz tatlı geldi . Kahvaltıyı yaptıktan sonra dedim bir çekeyim şunu hele bakalım solucan iş yapıyor mu ve sonuç ;


  [​IMG]

  Perchlerimiz kancaları biraz derinden yutmuştu fakat nihayetinde zarar vermeden çıkarıp suya geri iade ettik . Yaklaşık 1 saat at çek yapmaya devam ettik fakat vuruş , takip alamadık .

  Saat 13:00 da avlak yerini değiştirip biraz daha içeriye doğru yol katettik . 2 dip oltası yaptım , solucanımı taktım çapraz şekilde suya bıraktım . Diğer yandan at çek e devam . Neyse uzatmadan sonlandırayım .

  Akşam 17:00 civarında çantadaki mısırı dip oltalarına taktım . Bir kaç kez vuruş aldık fakat bir türlü oltaya gelmedi küçük dostlarımız . Nasibimiz bu kadarmış dedik . Haydi toplanalım artık . 1 Aglia 4 no meps , 2 silikon , 3 kanca suya hediye ettik .

  Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim , avlak yerinde bir çok tırıvırı bulmamız bizleri çok üzdü . Kıyı şeridinden bulduklarımızı topladık , hepsini yakarak imha ettik . Küspeli oltaları da unutmadan yazayım . Bir de ortamdaki içki şişeleri .. Lütfen avlak yerlerimizi temiz bırakalım . Doğaya saygı çok önemli . Doğaya ne verirsen aynı şekilde karşılığını görürsünüz hiç şüpheniz olmasın .

  Avlak yerinden bir kaç fotoğraf ile konuyu süsleyeyim .


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Avlakta balık olduğundan avlak yerini paylaşmamayı tercih ediyorum . Avlak yerini tanıyanlar zaten fotoğraflardan neresi olduğunu anlayacaktır .

  Günümü güzelleştiren , beni hiç bir zaman yalnız bırakmayan değerli dostlarım Burak ve Ömürcan'a da çok çok teşekkür ederim .

  Sürdürülebilir bir av için lütfen bencilce davranmayalım . Herkese iyi günler diliyorum , Saygılarımla ..
   
 2. Sponsor

 3. KansuB

  KansuB Kansu

  Yaş:
  35
  Mesajlar:
  17
  Şehir:
  Ankara
  En İyi Avı:
  Turna
  Güzel rapor .
   
 4. Engin79

  Engin79 Engin

  Mesajlar:
  203
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Makine:
  Shakespeare 2441 Ambidex Super
  En İyi Avı:
  Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
  Solunan temiz hava ve yapılan piknik dünyaya bedel. :)