20.04.2014 turna avı

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında kovboy tarafından paylaşıldı.

1. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    Yer:İst.
    Hava:Kapalı bulutlu,aşırı rüzgarlı
    Kullanılan yemler:Turna yavrusu silikon,muhtelif kaşıklar

Avın Hikayesi

Çeşitli nedenlerle 2014 Turna sezon açılışını bir türlü yapamamıştım.
    Nihayet dün arkadaşla konuşup hava durumuna da bakıp bugün sabah için sözleştik. reeling
    Saat 06:00 gibi avlak alanına doğru yola koyulduk yaklaşık yarım saatlik bir yolculuktan sonra gölün kenarındaydık.

Ufak bir atıştırmanın ardından hemen oltaları hazırlayıp denemelere başladık.
    Fakat hava kapalı aşırı bir rüzgar vardı.Bu yüzden hedeflediğimiz atışları yapmakta epey bir zorlandık.
    Sazlık diplerine yaptığım atışlar pek istediğim gibi olmadı ya sazlığa takıldı yada uzak mesafelere düştü.
    Bu yüzden genelde açığa yaptığım atışları sazlık önlerinden çekerek sonuca gitmeye çalıştım.

Ve günün ilk vuruş açığa attığım turna yavrusu silikona tam sudan çıkmak üzereyken birkaç metre önümde oldu.Silikona yapışan turna kurtulmak için epey bir mücadele etse de kıyıya almayı başardım.
    Ölçümlerde 44 cm gelen ve limit üstü bu turna havanın bozukluğundan dolayı bozulan moralleri bir anda yerine getirdi.:thumb:

Atışlarımızı sürdürerek bölge değiştirdik havanın bozukluğuna rağmen biraz ileride arkadaş limit altı bir turna aldı geri saldı, birkaç dakika sonra bir limit aldı ben aldım suya iade ettim.
    Fakat hedeflenen turnalar bir türlü gelemiyordu.Bir sonraki bölge nispeten biraz daha az rüzgar alan bir yerdi
    bu yüzden atışlarımı bu alanda yoğunlaştırdım.
    Yaklaşık 10 dakikalık denemelerden sonuç alamayınca sonra tam bölgeden ayrılacakken kıyıya yine çok yakın bir yerden nihayet bir vuruş geldi.Bu turnayı da kısa bir mücadelenin ardından kıyaya almayı başardım.
    Ölçümlerde yine ilk turnanın ikizi gibi 44 cm geldi. :thumb:
    Bu turnadan dakikalar sonra arkadaş aynı bölgede silikonla bir vuruş aldı kıyıya almayı başardı.
    38 cm gelen bu turna silikonu öylesine bir yutmuştu ki maalesef ağzı çok hasar gördüğü için iade edemedik. cyrr

Bu bölgeden daha ileri gitmedik atışlar yaparak aynı bölgeleri tekrar tarayarak geri dönüşe geçtik.
    Göle giriş yaptığımız bölgeye kadar başka hiçbir vuruş veya takip alamadık
    Son atışları yapıp tam avı sonlandırmak üzereyken arkadaşın silikona bir vuruş geldi.
    Yaklaşık olarak limitler dahilinde bir balıktı fakat biz sürdürülebilir avcılık için göle iade etmeyi tercih ettik
    Bende o ara tam telefonla uğraşıyordum balığın yakalanışının bir kısmını ve suya iadesini video kaydına almayı başardım
    Bu turna ile avımızı sonlandırarak evimize doğru yola koyulduk.

Turna yakanış ve iade videosu

[youtube]BAihQD1I-w0[/youtube]

2. Atilla Ö.

Atilla Ö. Atilla

En İyi Avı:
    Kırmızı Benekli Alabalık
    Abi tebrik ediyorum balıklar ve ortam çok güzel, bu aralar sürekli turna raporu geliyor kanım kaynamaya başladı :)

3. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    Mesut tebrik ederim sezon açmışsın eline sağlık.

4. bpmyo13

bpmyo13 MURAT

En İyi Avı:
    16.4 kg yayın (yeşilırmak)
    istanbul da neresi :)) orasını da söyleseniz

5. KBenekliAla

KBenekliAla Oğuz Kaan

Tebrikler güze lbir av geçirmişsiniz bende bu gün turnadaydım fakat 5 saat boyunca bir şey almak kısmet oldu üstelik kıyıda 2 kez açıktada 3 kez görmeme rağmen kandıramadık

6. Fikret ÖZGÜNAY

Fikret ÖZGÜNAY Fikret ÖZGÜNAY

En İyi Avı:
    56 cm TURNA
    Tebrik ederim güzel bir av olmuş. Mekan duruşu bölgesine benziyor

7. Bur123456789

Bur123456789 Burak

Ankara'da turna nerde vardır