2007 nin ilk levrekleri

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında feodalite28 tarafından paylaşıldı.

1. feodalite28

feodalite28

Favori Kamış:
    4 adet kamış ve makina,çeşitli renklerde zargana topu,mantar,herçeşit iğne,bot,mont,fener,uyku tulum
    En İyi Avı:
    valla aslen tüm avlar iyi geçti hatırımda kalan 7.5 kg levrek
    bayramın ilk günü bayramlaşma merasiminin ardından ben (mutlu) ünal ve murat akşama avlanmak için gerekli hazırlıkları tamamladıktan sonra heyecanla havanın kararmasını bekledik.tabi aynı zamanda o gece yılbaşı olması münasebeti ile fazla kalamayacak olmamızdan dolayı biraz bekler oltalarıda atar geceye yeni yıl kutlamaları için ara veririz düşünceside yok değildi bizde:(
    bunda hanımlarında yanımızda olması etkendi tabiki:):)
    neyse, saat 6 gibi yerimizi aldık takımları hazırlayıp(takım:100 metre 028 misina kasnağa bağlanmış 15 adet asso marka,mustant marka 02 çelik çapraz beyaz iğne,sardalya yem(kuyruk kısmı yarım)2 adet kepçe yeterli uzunlukta) limana demirlemiş olan balıkçı gemisinin arkasına bağlanmış olan bottan denize attık saat 20/20.30 gibi kasnaklardan biri yürümeye başladı hemen sessizce oltayı elime aldım levrek yemi götürmeye başladı henüz daha yemi yemedi bende yavaş yavaş balığı ürkütmeden yemi götürmesine izin verdim(aslen levrek balığı çok uyanıktır balığın yem olduğunu anladığında tamamını geri kusar.)yediğine kanaat getirdiğimde ani bir vuruşla iğneyi ağzına taktım. bu vuruşla yakalanan balık direniş göstererek oltayı sürüklemeye başladı bende karşılığında misinayı elimde gergin vaziyette parmaklarımın arasından ufak ufak yol vererek balığın bana karşı direnişini azaltarak yorulmasını sağladım. bu işlem aralıklarla yaklaşık 25 dakika devam ettikten sonra balık artık bana teslimiyet gösterdi.artık balık benimdi bunu hissetim ve yanımdaki arkadaşım ünalda hissetmiş olacakki kepçeyi alarak balığı getireceğim noktada yerini almıştı. balık artık sudan çıkacağını hissettiği anda süzgeçlerinin üzerinde bulunan jilet gibi keskin kulaklarını misinaya vurmak sureti ile son hamlelerini yaptı ancak ünal kepçeyi zamanında vurarak tek hamlede balığı sudan çıkarmıştı.balığın ağırlığı 3.800 kg bu heyecanın ardından beklemeye devam ettik diğer kasnaklarda kıpırdamalar oldu yemi alıp bırakmalar, gelen yılan balıkları,ufak ispendekler(levreğin ufak olanı 1 kg altındakiler) fakat bu balıktan sonra bunlar bizi tatmin etmedi saat 22.00 olmuştu ve birazda eğlence zamanı gelmişti hanımların özel isyteği tabi:):) ama gece 2 den sonra kesinlikle gelecektik o saatler levrek için tam uygun saatlerdi sabah 4 e kadar bizde bu fırsatı kaçırmayacaktık.
    bu yüzden oltaları çekip kontrollerini yapıp tekrar atacak ve gece gelecektik (kasnağa gerekli boşluğu bırakırsanız 15 20 mt gibi başında beklemesenizde balık oltaya takılır)

yılbaşı eğlencesinin ardından küçükkuyuya gidenler bilir alp motel yılbaşı için özel gece düzenlemişti hanımlar yerlerini almışlardı çoktan:)
    saat 1 gibi eğlence sonlandı hanımları eve bıraktık tamgaz oltanın başına:)
    kasnaklar bıraktığımız gibi duruyordu hiçbir oynama yok. yemleri tazeleyip durumlarımı kontrol edip tekrar suya bıraktık saat saat 03.30 sıralarında bi ara ben oturmak için gemi tayfalarının oturduğu bölüme geçtim ünal oltaların başında bekliyordu bi durum olduğunda telefonumu çaldıracaktı bi süre sonra beklenen çağrı geldi. ve ben son sürat seri ve sessiz bir şekilde hemen kepçeyi kaparak yerimi aldım bu arada ünal balığın işini bitirmişti bile balığı bir suda gördüm birde kepçede yAKLAŞIK 2.600 KG. sevinçten yorgunluğu falan unutmuştuk bi müddet sonra oltaları toplayarak gün ışımadan evin yolunu tuttuk zira yarın akşama gülpınara gidecektik

Son düzenleme: 5 Ocak 2007
  2. arm59

arm59

Favori Kamış:
    Olta:Dam,daiwa,banax
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    Mutlu kardeşim tebrikler hikayesinide paylaşırsanız sevinirim.

3. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Seviniriz ;)

4. levrek zamanı geldi artık.. tebrikler..

5. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    mutlu abi ellerine sağlık herşey süper
    zaten ünal abinin fotoğraflarıda görüp imrendik ve seninkiler de kopartdı zaten güzel avlarınızın devamını dilerim rastgelsin:)

6. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Tebrikler, ellerinize sağlık.

7. GÖKKUŞ

GÖKKUŞ

Favori Kamış:
    olta zıpkın.kafes
    En İyi Avı:
    17 kg torik
    tebrikler

arkadaşlar anlatımınıza bakılırsa siz bu işi aşmışsınız artık:) sanırım aynı bölgelerde avlanıyoruz umarım bir gün beraber avlanırız

8. afet

afet

Tebrikler Mutlu , paylaşım ve anlatım için teşekkürler,;)

9. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    tebrikler şansınız daim olsun

10. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Bravo size.. Güzel balıklar , güzel anlatım... Hem de yılbaşı akşamı..:)

11. AKIN74

AKIN74

Tebriklerimi hem av için hem de akıcı anlatımınız için, şansınız daim olsun...:)

12. owti

owti

mutlu abi cok super av olmus

13. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Duyduğum en keyifli yılbaşı kutlamalarından biri:) İyi fikirmiş.. Tebrikler.

14. gökhan coşkun

gökhan coşkun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.150gr. çipura
    Balıklar muhteşem. Paylaşım için teşekkür ederiz. Hemen gidip levrek tutasım geldi.:)

15. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    balıklar ve anlatım çok güzel tebrikler.

16. alex

alex

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 Kg sazan
    Tebrikler ! Levreğin avı da ,yemesi de güzel olur.

17. bluemarlin

bluemarlin

Favori Kamış:
    Olta hertürlüsü
    En İyi Avı:
    Bundan sonra inşallah Yayın ve Sinarit olacak
    Çok güzel av olmuş bravoo.

18. göksen inal

göksen inal göksen

Favori Kamış:
    okuma salina spin 2.40
    Favori Makine:
    pen pursuıt 3000
    En İyi Avı:
    henüz levrek yok
    maşallah kardeş bereketli olsun .

19. feodalite28

feodalite28

Favori Kamış:
    4 adet kamış ve makina,çeşitli renklerde zargana topu,mantar,herçeşit iğne,bot,mont,fener,uyku tulum
    En İyi Avı:
    valla aslen tüm avlar iyi geçti hatırımda kalan 7.5 kg levrek
    herkese teşekkür ederim

aslında benim anlatımım pek iyi de değildir ama okurken inanın ben bile beğendim:):)
    aslında anlatmadım demem daha doğru avda yaşadıklarımı sizlere yazdım demekki sadece yaşananları paylaşmak lazımmış arkadaşlar. burada adını telaffuz etmek istemediğim bir üyenin yaptığı gibi levrek resmi eklemekle ki amacının ne olduğunu anlayamadım, gerçek levrek yakalamak arasında çok fark var. herkese iyi haftalar diliyorum şansınız bol olsun