2016 Ankara İdeal Turna Avlakları Nerelerdir?

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında AhmetKurt29 tarafından paylaşıldı.

1. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Öncelikle herkese selamlar. Bildiğiniz üzere Nisan ayının ilk günü itibariyle turna sezonu başlıyor. Bende bu ay içerisinde ailemle birlikte belki bir av yaparım diye düşünüyorum. Malum üniversite sınavları beni çok yordu ve yormaya da devam ediyor :) Elim boş dönsem de güzel bir av bana çok iyi gelir. Fakat avlak konusunda bir seçim yapmak gerekiyor. Bende siz ustalara soruyorum turna sezonu daha başlamadı ama tahminen Ankara ya yakın yerlerden hangisi en uygunu olabilir. Yakından kastım gerçekten de yakın olanlar :D Mesela Mogan, Kurtboğazı, Çanıllı veya Bayındır barajı gibi(o göle de turna atıldığını duydum)... Bu yazdığım avlkalar arasından %1 turna ihtimali olan varsa bana yeter :D Heyecanı severim, boşa olta sallamaktan da usanmam reeling Sazan ve benzeri balıkları da tutmaya çalışırım(mevsim olarak tutması şuan zor olsa da). Ustalarım, abilerim, kardeşlerim tavsiyelerinizi bekliyorum. İnşallah bu yıl tüm balık sevdalıları için güzel bir yıl olur. Benim gibi bu işe başlayanlar için de bol deneyimli, bol trofeli bir yıl...
    Rastgele...

2. MertYılmaz

MertYılmaz Mert Yılmaz

Sazan ve benzeri balıklar şu an yasaklı.

3. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Haırlatman için sağol abi onu unutmuşum.

4. MelihVet

MelihVet Melih İpek

Favori Kamış:
    Shimano Catana Dx
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000fc
    Yarın akşam bayındır barajına gideceğim kardeşim.Sana yazarım balık durumunu kısmet olursa :)

5. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    İnşallah avın güzel olur abi :) Dört gözle bekliyorum rastgele...

6. GÖLŞAHİNİ

GÖLŞAHİNİ ATİLLA

Gölbaşından kesin yakalama ihtimalin yüksektir Mogan olabilir

7. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Geçen sene Mogan'da turna acayip derecede azdı. Giden 100 kişiden 1 2 si balıkla dönebiliyordu. Acaba bu sene bir artış var mıdır?

8. Baytarbey

Baytarbey Çelebi köylü

bence gitme mogana :D 1 ay kadar önce oradaydım hatta konuma yorum yapmıştın diye hatırlıyorum, su kahverengimsi yani için sıkılır

9. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Evet abi yazdığını hatırlıyorum. Bende pek niyetli değilim zaten mogana.

10. rmznaydgn

rmznaydgn Ramazan

En İyi Avı:
    70 cm TURNA
    Daha bugun mogana gittim suyun rengi bile igrenç :) gölde en son yüzlerce turna ölmüştü gölü belediye temizleyene kadar ordan hayır gelmez en iyisi ırmaga gitmek. Köprüköy :thumb:

11. mikadiel

mikadiel murat

Merhaba arkadaşlar adım Murat. Yakın olmasından dolayı bayındır barajına sudak avına gitmek istiyorum. Bildigim kadarı ile bayındır barajında orada tutulan küçük canlı yemlerle bekleme yöntemi ile sudak avcılığı yapılmakta. Benimde böyle bir lüksüm olmadığı için sahte yem ile at çek yapmak niyetindeyim. Aracım olmadığından geç saatlere kadarda kalmıyacağım mamaktan dolmuş ile gitmekteyim. avlanma saatim 15.00-19.00 saatlerinde olacak. Bu konuda tecrübesi olmuş arkadaşlar cevap verir ise sevinirim 2 önemli sorum olacak; 1. Hangi çeşit sahte yem kullanmalıyım (model marka verirseniz çok iyi olur ) 2. Gölün zeminini bilmediğimden belirtmiş olduğum saatlerde gölün hangi tarafında tutmalıyım. Dolmuşla geldiğimden giriş noktam ana giriş ordan yürüyerek baraj sularının dokulduğu kapaklara çıkmaktayım.

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara ***ler

12. mikadiel

mikadiel murat

Merhaba Melih arkadaşım av raporunu merakla bekliyorum

13. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Abi sudak sezonu mayısta açılıyo. Turna için deneyebilirsin.

14. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Abi inanırmısın bugün av bayisindeki bir abi fotosunu gösterdi dün mogandaymış. Tuttuğu turnanın boyu 70 cm var heralde :D Bencede turna orada yok denecek kadar az ama nasip bu ne zaman denk geleceği belli değil.

15. rmznaydgn

rmznaydgn Ramazan

En İyi Avı:
    70 cm TURNA
  16. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
  17. rmznaydgn

rmznaydgn Ramazan

En İyi Avı:
    70 cm TURNA
    bugun köprüköye gidiyorum balık tutarsam forumda paylaşırım tutamazsam burdan yazarım :) :)

18. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    İnşallah tutarsın rastgele :)

19. rmznaydgn

rmznaydgn Ramazan

En İyi Avı:
    70 cm TURNA
    ırmagın etrafında 15-20 araba saymışımdır kalabalıktı köprüköy ama ne botla açılanlar ne canlı yem kullananlar nede at çek yapanlardan hiç kimse balık alamamış. suyun biraz daha ısınması gerek balık hareketsiz daha

20. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Hayırlısı bakalım...