22 Kasım 2009 ~ Pazar buluşması.

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında eskina_man tarafından paylaşıldı.

1. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    canlı bırakma yaptım, hala bekliyorum.
    Değeli arkadaşlarım merhaba.

Şansımıza Pazar gecesi ve sabah erken saatlere kadar hakim olan aşırı sis yerini açık ve güneşli bir havaya bırakmıştı, Teknemiz sabahın erken saatlerinde Sarayburnu tarafından aldığı Avrupa yakası katılımcılar ile birlikte, 6:20 gibi Kadiköy'e yanaşarak biz Anadolu yakası katılımcılarınıda aldıktan sonra Salı pazarı açıklarına doğru yola çıktı, Sitemiz üyeleri, ve yöneticileri ve kaptanımızda dahil toplam 15 kişi vardı.

Teknenin yola çıkmasıyla zaten hazır olan açık büfe :D harika kahvaltı ve sıcak çayımızla beraber tamamladığımız pazar sabahı kahvaltımızdan sonra , takımlar hazır hale getirildi ve çapari ile çinekop avına başlandı, çinekop ve istavrit karışık gelmekteydi,

Balık çok bol olmamakla beraber, tüm arkadaşlar balık aldılar,

Bir ara Admine Sennur'un teknenin diğer tarafından gelen çığlığını duydum ve denize düştü zannettim, :eek: ama yokkk o yemli takımla irice bir çinekop yakalamıştı,

Ben ve Aytekin (abi, yaşlıya ondan abi diyorum) teknenin kıç tarafında avlandık,

Hemen sağ tarafımda koridorda, tanışmaktan mutluluk duyduğum sitemiz üyelerinden sevgili Süheyl abi vardı,

Güzel bir gündü, siteden yeni arkadaşlarla (Simendifer- Sennur fish founder - Özgür, MAVİ -Yasin Adnan91 - Adnan) ile tanışmak büyük bir zevkti.

Not : özellikle şahsım olarak fotoğraf makinesini evde unuttuğumdan dolayı, güne ait hiç fotoğraf alamadık, ama teknedeki Ahmet beyin bir kaç fotoğraf çektiğini hatırlıyorum , umarım bu konuda bizimle paylaşacaktır.

Daha büyük ve daha fazla katılımcıların olduğu nice organizasyonlara inşaallah.

Katılımcı ve Dışarıdan destek veren herkese teşekkürler.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Kasım 2009
  2. fish founder

fish founder Özgür

gerçekten çok güzel bir geçirdik,
    arkada kalan bu güzel günden bir kaç ufak not,

* Sennur,tekne'den mantarlı takımla çino yu tekneye başarı ile çekti,
    * ercan'balık kurdu' nereden tüyo aldı ise :) pembe renkli çaparisi ile anında çino çekmeye başladı ve bu bereket bizim gözümüz kalıp nazarımız değene kadar devam etti :)
    * en verimli avı sitemizin en genç ve efendi üyelerinden Adnan 'adnan91' yaptı,
    balıklar göze gelmesin diye iğneden 2 saniyede balıkları çıkarıp gizli gizli livarına atması görülmeye değerdi,
    * sitede tecrübelerinden faydalandığımız süheyl abi,varlığı ile bize ekstra mutluluk verdi,
    * sabah teknede öyle bir kahvaltı sofrası vardı ki,en lüks otellerin mutfağı halt etmiş,
    * öğleden sonra evde misafirler balık beklediğinden :) Sennur günün tüm hasılatını benle paylaştı,'bir kere daha teşekkürler Sennur'
    * izmaritten esame yoktu,

ayrıca sitede çok yazıştığımız paylaşımda bulnduğumuz birçok arkadaşımızla da yüzyüze tanışma imkanı bulduk.senelerdir tanışan insanlardan çok daha sıcak bir ortam vardı,
    yedik,güldük avladık,kısacası çok mutlu bir gün geçirdik,

sanırım resimler, en kısa sürede diğer arkadaşlar yayınlayacaklar

Son düzenleme: 23 Kasım 2009
  3. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    bunlar benden :D , az ve öz

Akşam yemeğinde misafirimiz olan ablam , eniştem ve yeğenlerim, (adam başı 1 kilo balık yiyebilme kapasitesine sahipler)' in geleceğini öğrenince bu balıkların yetmeyeceği konusunda kesinlikle kanaat getirdikten sonra, aile balıkçımız olan arap Bülent'ten alınan takviye 4 kilo balık ile, tuttuğumuz balıklar birleşince, güzel ve bol balıklı bir akşam yemeği oldu

4. EMRE FISHING

EMRE FISHING Emre Üsel

Favori Kamış:
    MICHELL Privilege
    Favori Makine:
    MITCHELL Armada Pro 6500
    En İyi Avı:
    BERNA'm
    Murat abi, keyfiniz mutluluğunuz ve yüzünüzdeki tebessümünüz hiç eksik olmasın. Tüm katılımcılara bu temmennimi sunuyorum.

5. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    Bu arada unuttum,

Teknemiz Salı Pazarından Haydarpaşa mendireğe doğru seyir halindeyken, ben ilk defa sırtı çekme şerefine nail oldum, gerçi istavrit için sırtı çektik ve gelmedi ama, denemeye değerdi,

Tarihe geçtim, istavrit sırtısı :D :D :D

6. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    Eyvallah Emre, inşaallah bir dahaki buluşmalarda birlikte oluruz :)

7. fish founder

fish founder Özgür

Murat,
    Teknenin arka tarafından sessiz sedasız 7 tane çino'yu sudan çıkartmışsın :)

8. kadrikalemci

kadrikalemci Kadri Kalemci

En İyi Avı:
    Kaçırdığım balık
    İstavrit Sırtısındaki üstün çabalarından ötürü Murat kardeşimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. İnşallah, bir sonraki hedefin olan kırlangıç seyirtme'de de başarılı olursun :D :D :D

Arkadaşlar, çok keyifli olduğunu bildiğim bir gün geçirmişsiniz. Gelecek buluşmalarda birlikte olmak dileğiyle, tebriklerimi sunarım :)

9. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Eee fotolar neden yok?

10. fish founder

fish founder Özgür

Tarkan,
    Avdan daha çok sofranın fotoğrafları çekildi de ondandır :D:D

bu arada yoklama yaptık,seni yok yazdık,
    bilgine :)

11. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    Özgür kullandığım kamış 2 parçalı ve ilk boğumu kalın ve tek bir vuruşu hissedemediğim bir kamıştı, Aytekin ile yanyana olmamıza rağmen, büyük ihtimalle kamıştan kaynaklanan bir sorun vardı, Aytekin'in kullandığı çapariyide ben bağlamıştım fakat onda aynı sorun olmadı,

Sorun ;

bir adet 10 lu çaparide her çekmede bir köstek giderek 2 kösteğe kadar düştü, bir 8 li çaparinin teker teker 6 kösteği gitti, yine başka bir 8 li çaparinin 3. köstekten sonrası kurşun dahil komple gitti,

nedir anlayamadım, :confused:

Bir ihtimal kamış kalın olupta, hiç tepki veremeyince köstekler gitti, takımların hepsi 0,27 / 0,21 Sufix FC idi, Aytekin aynı takımla sadece 1 köstek kaybetti :confused:

Bu konu hakkındaki fikirlerinizide beyan ederseniz sevinirim :)

12. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    bende makine yoktu abi, evden çıkarken almadan çıkmışım :(

13. gtatas

gtatas Gürcan Tataş

Favori Kamış:
    en ucuzu
    Favori Makine:
    en ucuzu
    En İyi Avı:
    Levrek 2.200 gr
    Ooo abicim sizi sis mis hiçbirşey durduramıyo valla bende telaşlanıyorum ta İzmir den.Boş dönmemişsiniz çok şükür.Hep derim tekne ile yapılan avda çok extrem bişey olmadığı sürece balık herzaman alınıyo çok şükür.Tebrikler organizasyonsuz kalmayın sakın emi.Haa Kadri abiyi çağırmadınız mı yoksa?????

14. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    güzel bir buluşma daha geride kaldı :)

sabah sis tereddütüyle başlayan avımız, havanın gittikce güzelleşmesiyle oldukca keyifli geçti. turuncu, pembe, yeşil çaparim tüm nazarlara rağmen iyi iş çıkardı:D :D katılan herkeze teşekkür ederim :)

kısa günün karı hasılat, 17 çinekop ( biri istavritlerin altına saklanmış :p ) ve istavritler, birde numunelik izmarit ve hanos, toplam 4 kilo :D

resimler akşam eklenecek sanırım.

selam ve sevgilerimle....:)

15. kadrikalemci

En İyi Avı:
    Kaçırdığım balık

Çağırmazlar mı, hem de çok çağırdılar.

Ama ben rejimdeydim :D :D :D gidemedim

16. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    Kadri gelmedi :( :(

17. kadrikalemci

En İyi Avı:
    Kaçırdığım balık
    Murat; geçen sefer ben Aytekinin yanındaydım. Senin başına gelenlerin benzeri bende de oldu :D
    Ben Aytekinden şüpheleniyorum.. Sen de ööle duruken, o patır patır çekti di mi balıkları? Çekti tabii. Anlıyorum, anlıyorum :D :D :D

18. fish founder

fish founder Özgür

anlamadım gitti,
    her ne renk çapari hazırlamamışsam o gün o renk iş yapıyor :)
    turuncu ve pembe,en çok iş yapanlar oldu...bu balıklar yumuşuyormu nedir ?

bundan sonraki olası organizasyon'da tabiat üzerindeki her renkten çapari hazırlıyacağım,

19. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    Abi çekti, Allah daha çok çektirsin :D ama anlayamadığım, onun kullandığı takımıda ben bağladım, benim köstekler nereye gitti??:eek:

Aytekin sadece tek köstek kaybetti :confused:

20. fish founder

fish founder Özgür

en iyi yaklaşımla,senin kösteklere iri balık oturmak kaydı ile köstek kesti,sende kamışın sağırlığından fark edemedin,

aynı olay yanımda ilker abi'ye oldu,
    kamış suya gömüldü,yarı yolda köstek kesmek kaydı ile takım boşaldı,