26 Eylül Pazar Yeşilköy Mini Lüfer Organizasyonu Yapıldı

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında unexpected tarafından paylaşıldı.

1. unexpected

unexpected HAMZA

maalisef katılamadım organizasyona ): aksilik oldu.. kısmetse bashka seferlerde

2. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    Merhaba yücel usta ...organizasyon güzeldi ama erken ayrılmak [9 gibi ] zorunda kaldım hatta sana sordum balıklar nerde diye ...benden sonra balık oldumu..selamlar...

3. mushlu

mushlu Tolga Yılgın

Sanırım katılanlardan foruma en son kayıt olan bendim ve gösterilen ilgi ,yaşanılan güzel dakikalar, verilen bilgiler ve hoş sohbet için herkese teşekkür ederim.Bir dahaki seferi iple çekiyorum :)

4. stratejist

stratejist A.ÖZDEMİR

Favori Kamış:
    Shimano Nexave CX 2.40 MH, Tolee Kawahagi 2.10 MH, Mitchell Elite 602L 2/8 (1.83 UL)
    Favori Makine:
    Shimano Symmetre 500FD, Solstace 1000FI, Solstace 2500FI, Solstace 4000FI
    En İyi Avı:
    Olta ile 2700g.lık bir levrek
    Balık yönünden kısır, dostluk yönünden oldukça verimli bir gündü.. Kargalar kahvaltısını etmeden:) sabahın köründe kalkıp gelen (hatta Ahmet-gencgsli gibi bazı arkadaşlar İstinye gibi uzak yerlerden gelmişlerdi) tüm dostlara kendi adıma çok çok teşekkür ederim; hepinizle tanışmak benim için büyük bir zevkti.
    Olta attığımız süre boyunca lüferin esamesi bile okunmadı ve yağmurun şiddetlenmesi ile beraber yanlış hatırlamıyorsam 1 adet istavrit, 1 adet zargana ve yücelusta'nın yakalayıp saldığı 1 adet lapin ile av sonlandırıldı. İyiki de av sonlandırıldı çünkü avdan sonra çay bahçesinde yapılan muhabbet avdan çok çok daha iyi olup günün yorgunluğuna fazlasıyla değdi. Arayı fazla açmadan bir dahaki organizasyonda yeniden görüşmek dileğiyle katılan tüm dostlara kendi adıma tekrar teşekkür ediyorum..

5. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Evet arkadaşlar 1 hafta zarfında hazırlıklarını yaptığımız organizasyonumuz ilk başlarda beklenenin üzerinde bir katılımla gerçekleşti. Kısır olan balık haricinde her şey çok iyiydi diyebilirim. Çoktandır forumda yazıştığımız arkadaşları yüzyüze görebilmek gerçekten çok keyifliydi.

Yağmurun hızını arttırıp bizi çay bahçesine yönelmeye zorlamasıyla, keyifli bir sohbet ortamı oluştu. Hayatımda içtiğim çaydan bu kadar keyif alabileceğimi hiç düşünmezdim. Herkesin birbiriyle konuşacağı birşeyler mutlaka vardı. Öğleden sonra 14:30 a kadar keyifli bir muhabbet ortamı devam etti. Ancak maalesef ben ilk defa fotoğraf çekmeyi ciddi şekilde unuttum.

Öncelikle buradan aramıza yeni katılan veya eski olupda yüzünü uzun zamandır görmediğimiz, kısacası katılan herkese:) teşekkürlerimi sunarım. Sayenizde sitemizdeki ortamın değerini bir kez daha anladım.

Son düzenleme: 26 Eylül 2010
  6. zavullu

zavullu Soner

Favori Kamış:
    Alba star
    Favori Makine:
    Okuma Longbow
    En İyi Avı:
    47 cm Zargana,28 cm Kefal
    Çok gelmek istedim olmadı ..Bir gün önce sabah 6 da organizasyonun yapılacagı yerde idim ...Lüfer Dipde takımımı kesti ...Birde ikinci takımımda çelik teli zarar görmüştü.....oradan Menekşeye geçip Bugün için Zargana yakaladım...Ama nasip degilmiş gece 11 aylık kızım rahatsızlandı 2 gibi yattım sabah 8 de kalkabildim günün yorgunlugu işte ...8:30 da bisikletle yola çıktım yagmur başladı 1 km sonra döndüm bari yagmurluk tarzı kabanım vardı onu alayım dedim.Eve geldim anahtarı evde unutmuşum zili çaldım hanımda çocukta uyandı eeeee çocuga bakmak bana kaldı ...eşimde çok yorgundu kaçamadım yakalandım Lüfer gibi:))))

7. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    anlaşılan benim yadigar takım günü kurtarmış :p :p

verilmiş bir turna avı sözü sebebi ile sabah kalamadım. en azından birkaçınızla tanışma fırsatım oldu.

kısmet birdahakine diyelim :)

sabaha karşı tek lüfer vuruşu dışında, 2 gelincik, 1 ispari, 1 tanede 840 gram gelen sargoz ve 50 adet kımıl kımıl kaya kurdu ile nöbet devredildi :)

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

8. deePblue

deePblue na

4 yılı aşkın süredir bu ortamdayım..
    Bu zamana kadar herhangi bir orginazasyona katılmak nasip olmamıştı.
    Bu lekeyi üstümden atmamı sağlayan tüm katılımcı dostlara teşekkür ediyorum.
    Ayrıca hayatımın trofelerini aldım desem yalan olmaz bugün için:p :)

Bu da ufak bir kare çay keyfine dair..

Son düzenleme: 26 Eylül 2010
  9. deePblue

deePblue na

Ercan abi seninle de tanışmayı çok isterdim ama dediğin gibi kısmet birdahikine inşallah.
    Kurtları gördüm..Şimdi de sargozu gördüm.hiç şaşırmadım :)
    Ne kadar yem o kadar balık..
    tebrikler abi.

10. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çapari ile havada uçan martı ve tabii ki hemen serbest bırktık! (Gülmeyin, şahitlerim bile var)
    Sabah nöbeti Ercan'dan devraldıktam sonra başlayan keyifli saatlerin ardından, tek kelime ile çok keyifli bol muhabbetli, keyfine doyulmaz yağmuru ile çok zevkli bir organizasyondu. Özelllikle çaybahçesi muhabbetine doyamadım.
    İlk kez tanıştığım site sakini arkadaşlar ile yapılan uzun muhabbetler bence tek kelime ile doyumsuzdu. Katılımın bukadar çok olucağını tahmin etmemiştim.
    Katılan herkeze teşekkür ederim.

11. kedi

kedi kazim

Favori Kamış:
    Okuma
    Favori Makine:
    Okuma
    Güzel bir gün geçirmişsiniz tebrikler.

12. Ayvalıklı

Ayvalıklı Zekeriya

En İyi Avı:
    Levrek 6880 gr.
    Basta organizasyonu duzenleyen Yucel abi olmak uzere, tum katilan arkadaslara tesekkurler. Sonucta balik avi bi bahaneydi bizim icin, amac tanismak ve muhabbetti. Cay bahcesinde edilen sohbetin tadina doyamadim.

13. mushlu

mushlu Tolga Yılgın

Bugün duyduklarımı ve öğrendiklerimi mahalledeki abilerime anlattım.Hava atıyorum bide onlara bir sürü şey öğrendim diye :) Hepsi bugün katılan abilerim ve kardeşlerim sayesinde.Ben yeniyim bu işte acemiyim yavaş yavaş öğreniyorum sayenizde.Tekrar teşekkürler herkese...

14. menopiko

menopiko İbrahim GÜÇLÜ

Şu ana kadar katıldığım, en güzel organizasyonlardan biriydi, resmen beyin fırtınası oluşturduk. Muhabbet ve çaylar o kadar tatlı geldiki, bir dahakini sabırsızlıkla bekliyorum.

15. Gundogdu

Gundogdu Hasan hüseyin

Evet Güzel bir Organizasyondu.

Bu güzel organizasyona katılmak, ve balık ve insan dostları ile keyifli bir sabah geçirmek oldukça güzeldi.:)
    Bi kaç kare almıştım onları paylaşayım ;

Bu da Yücelusta, kendisine bu organizasyon için çok teşekkür eder ve bana gösterdiği Rapala düğümü için ayrıca saygılar sunarım :)

Scooter ile Seyrantepeden geldiğim için yağmur çiselemeye başlayınca biraz erken kaçtım, ama muhabbetin koyusu anlaşılan ben geldikten sonraymış :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Eylül 2010
  16. hydesigner

hydesigner Hakan

Favori Kamış:
    Tolee kawahagi 2.1
    Favori Makine:
    Ryobi Kobe 3500
    Sitede bu kadar yeni olup, sizin gibi güzel insanlarla bu kadar kısa sürede tanışma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı görüyorum. Ayrıca bir acemi olarak benden yardımlarını esirgemeyen tüm ustalara teker teker teşekkür ederim.

Yeni organizasyonları dört gözle bekliyorum.

17. volkanca

volkanca Volkan

Yücel usta, organizasyon için teşekkür ederiz, gerçekten çok yararlı ve sohbetkar bir organizasyondu. Bu birliktelik sayesinde sitedeki insanların ve arkadaşlığın ne kadar kaliteli olduğunu daha iy anladık, hediye sahteyi de bugünün güzel bir anısı olarak saklayacağım. Tekrar buluşmak umuduyla, herkese sevgiler:)

18. talebe

talebe Akın Uçan

Favori Kamış:
    okuma v system 240
    Favori Makine:
    okuma flame 30
    ilk organizasyon için herkese teşekkürler

Siteye yeni katılan birisi olarak ilk organizasyonum oldu.
    Öncelikle yüzyüze tanışma şansı bulamasak da Ercan'a sonra da Yücel Usta'ya organizasyon için çok teşekkür ederim.

Farklı yaş, düşünce, inanç ve şehirlerden gelen ve tek ortak noktası balık tutma sevdası olan insanların tüm önyargılardan ve beklentilerden uzak olarak bir arada keyifli ve üretken zaman geçirebildiğini görmek kilolarca balık tutmaktan daha keyifliydi.

Bunda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Her ne kadar balık tutmasak da kendi adıma, olta nasıl hazırlanır, yem nasıl kesilir, nasıl takılır gibi konuları uygulamalı olarak, kamışlar, makineler ve sahteler konusunda da birçok bilgiyi sohbet sırasında öğrendim.

Yücel Usta'nın hediyesi ise işin tatlısı oldu.

Bundan sonrasında yapılacak organizasyonları kaçırmamaya çalışacağım.
    Sohbet sırasında konuşulan tekne kiralamalı organizasyon için sabırsızlanıyorum, umarım bir aksilik çıkmaz ve böyle bir organizasyon düzenlenebilir.

Herkese tekrardan teşekkürler...

19. ozcan_yildiz

ozcan_yildiz Özcan Yıldız

Favori Kamış:
    Fladen Vantage 240 cm
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 6000Vi
    En İyi Avı:
    Turna 50 cm
    Tekrarını İsteriz...

Samimi bir ortamda gerçekleşen organizasyonumuz, yağmurun azizliğine uğrayıp kısa sürmüş olsa da, ben de çok hoş bir tat bıraktı, işe dönmem gerektiği için çay ve hoş sohbet kısmına katılamamamdan dolayı üzgünüm, bir sonraki organizasyonda acısını çıkartırız diye düşünüyorum...Katılımcı olan ve bizlerle olmak isteyipte çeşitli nedenlerle aramızda olamayan tüm arkadaşlara, ayrıca organizyonda emeği geçen Yücel Abi ve Özgür'e teşekkürü borç bilirim...

20. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

Bu organizasyonda ilk başta yerin çok müsait olmadığını düşünmüştüm. Ama sonra bir pazar günü istanbulda daha boş müsait bir sahilin olamayacağını farkettim. Aslında yer o kadar müsait ki org saati olarak sabah erken değilde öğlene doğru yapılsa getireceğimiz balıklarla çok güzel bir mangal baık organizasyonu olabilir. (alkol olmamak kaydıyla) Pişrme işine meraklı benim gibi çok arkadaşım olduğuna da eminim. Organizasyonlarda amaç zaten balık tutmaktan ziyade eğlenmek se bundan ala bir eğlence olmaz diye düşünüyorum. Tabiiki bir kaç balık da yakalar taze taze mangalla kavuşturursak değmeyin keyfimize.:)

Yücel Ustam aynı bölgede yeniden karagözlü lüferli av düşünürsen yine minicik bir mangallı org. yapabiliriz. Herkez yanında yarım kilo balık getirse pişirme işini yapmak kolay. Bunu bir düşünelim ne dersin.