26 Temmuz 2009 Köprüköy,Sülübük,Kapullukaya,Kızılırmak Av Raporu :)

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında fender tarafından paylaşıldı.

1. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 7.4 kg , Turna 112 cm
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Bu gece hem biraz dolaşmak hemde biraz turna avlamak için köprüköye yola koyulduk. Sabah 06:30 gibi Sülübüke ulaştık..

1- Köprüköy tarafından Otoban gibi bir yol yapılacağı için sülübük tarafında bir inşaat başlatmışlar.

2- Bu inşaat ve köprü çalışmaları nedeniyle, kesikköprü tarafından ırmak suyu kesilmiş.

3- Bu sebeple Köprüköy Sulubük, Kapullukaya barajlarında su tam dikey olarak 15 metreden fazla , yatay olarak kimi yerlerde 60-70 metre çekilmiş. Heryer tüm kayaların üzerleri minik midye ölüleriyle dolu ve iğrenç bir biçimde kokuyor.
    Heryer çamur pislik içerisinde :(

4. Suda bulunan 10 adet tekne ve bot sahibine sordum sadece 1 tanesi 2 tane turna alabilmiş diğerleri boş...

5. tüm sulubük kıyı şeridinde Kaşık,Sassy,Meps,Rapala v.s v.s. tüm yemler ile saatlerce uğraşmama rağmen en ufak hareketlilik yok. NE YAZIKKİ KÖPRÜKÖYÜN DURUMU VAHİM...

6. Baktık olacak gibi değil kapullu kaya tarafına gidelim dedik, Vaziyet aynı su seviyesi çok düşük ve barajda 1 tane tekne, bot yok. orda tutamayanlar köprüköyde şanslarını denemeye geliyorlardı.

7. Kırıkkale tarafına giderken Tüpraşın arkasında kızılırmağın üzerinde bir yerde oturdum. 2-3 numaralı meppsler ile 3 tane kefal tuttum. Ne yazıkki bu kefallerin boyutları 2 tanesi avuç içi kadar 1 tanesi 25 cm civarındaydı. Hepsi geldikleri gibi tekrar suya iade edildiler.

8.Heryer ırmak kenarında son ses müzik açıp bira içenler, Tırıvırı atanlar, bağırıp gürültü yapanlar v.s v.s.. ile dolu idi.

9. Böyle bir gün geçirerek tekrar evin yolunu tutup döndüm. Midyelerin pis kokusu hala burnumdan gitmedi :(

10. Bu aralar bahsettiğim bölgelere giderek yaptığınız masrafa yazık. Durum gerçekten çoook vahim.

Herkese Rastgele...

2. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    İçim karardı resmen.Hele şu tırıvırı sözünü duyunca içim gıcıklanıyor.Bol yağmurlardan Ankaram nasibini alamamış demek ki su seviyesi düşük demek.

3. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Sazlıbosna'nın geçen sene ki hali gibi :( gerçi hala kendini toplayamadı ya neyse...Dilerim en kısa zamanda düzelir bu avlaklar.

4. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    Suyun azalması yağmurdan değil, ırmağın baraja girişini kesmişler yukarıdan...

bu arada suyun aşırı miktarda çekilmesini fırsat bilen köylünün var olan balığı da ağları ile topladığını düşünüyorum.. Çünkü 24 saat ağ atıyor köprüköydeki köy halkı..!!

zaten su kesik yukarıdan ne su ne balık geliyor.. içerideki varolanı da tüketince geçmiş olsun.

5. köroğlu

köroğlu ZAFER HASAN

Favori Kamış:
    270cm DAM Effzett Spin
    Favori Makine:
    Shımano Gatana
    En İyi Avı:
    Turna 5.350 kğ
    Arkadaşlar bu ağ olayını bir türlü çüzemedik. kesikköprü, sülübük,köprüköy,akyar, eyrekkaya, kurtboğazı ve gölbaşı başta olmak üzere ankara çevresinde amatör olta balıkcılığı yapılan her yerde ağ ile avlanma yapılıyor.Birçok kez şikayet etmeme ramen ne gelen oldu nede bu şahıslara dur diyen oldu.Daha geçen hafta gölbaşında sabanın erken saatlerinde tekneyle ağlarını toplayanlar vardı. konuştugumuzda birtek kendisinin olmadığını kamışların arasında enaz 50 adet saklı tekne oldugunu ve bunların germe ağ ile avlandığını anlattı .Kemdisininde gece 1600mt. ag çektiğini içinden sadece 4 balık çıktıgını söyledi. gerisini siz düşünün.Sizlere vahim bir olay daha anlatayın.Bunda 2 ay önce eyrekkaya da av sırasında bir abimizle tanıştım. neden balık çıkmadığını konuşurken olayı anlattı. kendisi akyar da bizzat güvenlik görevlilerinin suya ağ attını ve bunun çogu yerde de aynı oldugunu söyledi.Şimdi beden balık tutamadığımızı anladınızmı.Eyer böyle giderse birkaç seneye kalmaz hiç balık kalmayacak.Medeniyet denilen şey daha bizim buralara ugramamış bile. insan yedigi kaba pislermi , adamı koruyasın diye suyun başına dikiyorlar , gece kendisi ağ atıyor.Dedikleri gibi eğitim şart.Bu denetimler 3-5 kişi ile olacak şey değil burdan yetkililere sesleniyorum hata site yönetimine, bizler bu konuda ne yapabiliriz.

Son düzenleme: 27 Temmuz 2009
  6. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    Artık durumlar iyice kötüleşti 1-2 sene ye tutacak balığın kalmayacağı kesin.

Ben bu hobiden soğumaya başladım.. 6 yaşından beri 20 yıldır balık tutmaya giderim. Artık hiç canım istemiyor :(

7. nedim gürler

nedim gürler Nedim Gürler

Favori Kamış:
    remixon
    Favori Makine:
    yok
    En İyi Avı:
    3-4 kg sazan
    :(

Maalesef Ankara ve çevresinde balık katlediliyor. Kapulukayaya gelince, kesikköprü tarafında yol çalışması nedeniyle baraj su tutmadığı için seviynin düşük olduğunu işittim. Ağ ve tırıvırı atanları kınıyor, amatör oltacılara saygılar sunuyorum. Rastgele.

8. gogo71

gogo71 GÖKHAN

En İyi Avı:
    5.7 kg levrek
    suyun çekilmesi çok kötü oldu.
    ağ atanları kınıyorum

9. LİON

LİON RAMAZAN

Aynı şey benim başımada geldi az kalsın turnadan soğuyacam diye korktum ama doğayı katletiyorlar oraların düzelmesi 2 ,3 seneyi alır ama her şey eskisi gibi olmaz

10. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    Turnadan soğumaya gerek kalmadı, ben ne yazıkki komple balık avından soğudum.
    son 4-5 avımı boş geçirdim.

Artık üzülerek söylüyorum yapacak birşey yok, eskisi gibi balıkavına giderken hiçbir heyecan hissetmiyorum. Hiçbir şekildede gitmek istemiyorum.. :(:(:(

Saygılar.