29 NİSAN KESİKKÖPRÜ ANGARA:)

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında orumar tarafından paylaşıldı.

1. orumar

orumar ömer yılmaz özcan

En İyi Avı:
    14 kğ sazan
    Öncelikle şunu yazayım siteyi uzun zamandır takip ediyorum ama pek paylaşımda ve yorumda bulunmuyorum (kendimce sebebleri var) ama bu sene pek kesikköprü raporu göremeyince benimde çorbada tuzum olsun istedim arkadaşlar benim tespitlerime göre kesikköprü ve havzasının en az 1 ay süresi var su buz gibi balık uzakta ve 8 adet canlı olta attık 4 saat atçek yaptım atçeke tık yok canlılardan 1 adet 45-50 cm 1 tanede ucu ucuna limit olabilecek balık aldık oda iğneyi öyle yutmuşki epey ugraşmama rağmen çıkaramadım ve yaşatamadık yoksa vallahi salacaktım cyr cyr cyr netekim hava güzel ama netice yok netice olmayıncada fotoda yok saygılar....

2. yalcinsuvak

yalcinsuvak Yalçın Şuvak

Favori Kamış:
    Shimano Catana BX 270
    Favori Makine:
    Remixon Teben SR 400
    En İyi Avı:
    Sazan 17.5 Kg
    Hoşgeldin aramıza,

Ne ara geldin farketmedim. İyi av yapmışsın diyeceğim ama daha erken oralar için..Mayıs 15 ten önce verim alınmaz.Kendine iyi bak görüşürüz.

3. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    3kg Bıyıklı- 4 KG TURNA 10+kg-Aynalıı
    ben hiç oralara gitmedim bi denemek istiroyum belkide biraz daha kırıkkale tarafları yola yakın olan yerden gireyim merak ediyorum.
    bulunduğum yerde pek verimli avlar yapılmıyor 80-100 km gitmeyince.

4. aslan_kral

aslan_kral Kubilay

Kesikköprü barajı şehirlerarası yaptığım maceralardan birisidir. Kesikköprü barajı her ne kadar Kayseriye biraz uzak olsa da gerek doğası gerekse potansiyel olarak beni her zaman tatmin etmiştir. Bu sene yine gitmek istediğim yerlerden birisi ama turnanın bu sene yumurtayı geç bıraktığını göz önünde bulundurursak balığın henüz yeni yeni hareketlenmeye başlayacağı gerçeğini göz önünde bulundurmalıyız. Normal zamanda ne görse çılgınlar gibi atlayan turnanın üzerinde şu sıralar bir aktivasyon eksikliği söz konusu... Sular ısındıkça balık kendine gelecektir. Arkadaşlarımın bütün ısrarlarına rağmen 1 nisanı Kesikköprüde geçirmedim. Şu an tahminlerimde yanılmadığımı görmek beni mutlu etti...Ayrıca duyumlarıma göre Kesikköprü barajını ihaleye vermişler. Bu duyum beni çok üzdü ama gerçekmi değilmi bilemiyorum ki eğer gerçekse oradan da katliam haberleri yakında gelir...