3.100KG KOFANA ve Promosyon Kefal

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında UtkuOmer48 tarafından paylaşıldı.

1. UtkuOmer48

UtkuOmer48 Utku Omer

19 Temmuz Pazar günü akşamsuyu için 5 gibi evden çıktım. Hazırlanıp denize girmem 6yı bulmuştu. Avın ilk saatinde 2 adet kofanayla yaklaşık 3 kere karşılaştım fakat deniz bir hayli dalgalıydı. Bu nedenle karakıyı avımda zorlanıyor ve yerimde durmakta güçlük çekiyordum. Durum böyle olunca da balık beni önceden fark edip hiç oralı olmadan uzaklaşıyordu. Bir agaşonda da yine aynı çift kofana bu sefer ters tarafımdan görünerek uzaklaşmıştı. Bugün nasipte yok heralde diyerek dönüşe geçmiştim. Dönüş güzergahında bir ümit diyerek sessizce sualtından ilerlerken birden karşıma iki canavar çıktı :) Ne kadar kofana avlamış olursam olayım her kofana gördüğümde içimi kaplayan heyecan aynı oluyor ve 1-2sn nutkum tutuluyor :) Atışımı yaptım ve şiş kelebeği son anda balığa girdi, fakat balık kelebekte kaldı ve yırtabilecek bir yerden vurmuştum. Acele etmeden balığı iyice yordum ve en sonunda kıyıya çıkıp çekerek aldım. Nasipte varmış dizgideki yerini aldı. 3.100kg geldi. Daha iyileri sizlere rastgelsin sağlıcakla dalın.

budun 34 bunu beğendi.