3,60 bot malzemesi önerileri

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında endoo tarafından paylaşıldı.

1. endoo

endoo tolga

Selamlar. 3,60 seastar ahşap tabanlı bir bot aldım. 4 kişi balığa çıkmak ve gezmek için kullanacağız. Tabii sorunlar aldıktan sonra başladı. Sizlere birkaç sorum olacak.

1- Botu site içinde deniz kenarında bırakmayı düşünüyorum. ama çalınmasın diye nasıl bir kilit sistemi kullanmalıyım. her seferinde şişirip taşımak çok zor oluyor. bırakmayı düşündüğüm yerde toprağa gömülü demirler ve birkaç tane daha fiber tekne duruyor.

2- alırken çapa ve ip yoktu. kaç kglık çapa ve nasıl bir ip almalıyım?

Yardımlarınız için teşekkürler.

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Bırakmayı düşündüğünüz sitede yazlığınız filan varsa bot tekerleği ile yazlığınıza tek başınıza bile kolayca çekebilirsiniz.

3. antalyali007

antalyali007 burak

Favori Kamış:
    Albastar March 160
    Favori Makine:
    Remixon
    öncelikle bende 3 kg çapa var tutuyor ikinci olarak suda bıraksanız bişey olmaz :)

4. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Tami tamina almayi dusundugum botu almissiniz. Hayirli olsun, iyi gunlerde kullanin.

Soruya soruyla karsilik verecegim kusura bakmazsaniz.. 360 Sea Star ahsap tabanli botu nasil bir motorla kullaniyorsunuz acaba?

5. endoo

endoo tolga

Sağolun teşekkürler. 10 beygir 2 zamanlı mariner marka motor kullanıyorum. Zaten en fazla 15 beygirlik motor bağlanabiliyor. Performansından çok memnunum. Gaza yüklendikçe burnu kalkıyor,oldukça keyifli :)

6. Orhan Paksoy

Orhan Paksoy Paksoy

Favori Kamış:
    Captain Surf 390
    Favori Makine:
    Okuma PL-865 Ryobi Ecusima 8000VI
    En İyi Avı:
    Çipura 800 gr.
    Bekçisi yok ise, çalınma riski her zaman fazla.
    Aynı bottan bende var. Yazlığım ile deniz arası 700 metre. Aynaya monte edilen tekerlek aldım. Hazır kurulu vaziyette götürüp getiriyorum. Tatlı su ile güzelce yıkayıp temizleyip yazlığımın bahçesine zincir ile kilitliyorum. Kullanışlı oluyor tavsiye ederim.

Çapa olarak şemsiye tip (kapanabilir) çapa 3-5 kg. arası işinizi rahat görür. 2-3 metre kadar zincir ve devamına 6 veya 7 lik ip yeterli olacaktır. (Derinliğe göre ipin boyu size kalmış)

Bende 9,9 yamaha ile kullandım. Kullanımı çok zevkli. Kazasız belasız güle güle kullanın.