3,80 seamaster bot için yardım

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında dayzek12 tarafından paylaşıldı.

1. dayzek12

dayzek12

Favori Kamış:
    ne ararsan
    merhaba arkadaşlar 3,80 seamaster bot 8 hp 4 zamanlı hondamarine motorum var devamlı abimle denizde avlanıyoruz gayette memnunuz. 1 nisandan sonra turna tutmak istiyoruz. istanbul ve 150-200 km mesafedeki gölleri denemek niyetindeyiz. benim sorum şu gölde bu motorumuzu kullanabilirmiyiz bir sakıncası varmı? varsa elektrikli motor ne alabilirim genelde botta üç kişi oluruz bazen 4 kişi. 8 hp lik motor gayet yeterli. elektrikli motor alırsak en az gücü ne olmalıdır. akünün yedeğini bulundurmamız gerekirmi. bana ucuz ve sorunuz elektrikli motor marka ve model belirterek tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim. herkese paylaşımlarından dolayı çok teşekkür ederim.

2. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

eminönü galata marie git yerli üretimler var fena diil 40 amper aküleri akü en çok 1 saat götürür ikinci aküyü almalısın motor çin mallarından 10 kat daha ii ve arıza durumunda hemen yardımcı oluyorlar ekonomik motorlar.
    göllerde ağlara dikkat

Son düzenleme: 14 Mart 2008
  3. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Ben de AQUA elektrikli bot motoru kullanıyorum
    motorumdan memnunum
    65 amper birde akü aldım yaklaşık 3 saat sırtı yapıyorum.
    5 ileri
    3 Geri
    vitesli

Resimde de görüleceği üzere arkamızdan bir botuda çekmekteyiz.

Son düzenleme: 14 Mart 2008
  4. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

He valla şarzları bitmişti.

5. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Hunter2234 bizim hocadada var bir kez pervaneye süloğlu barajının tam ortasında sırtı çekerken benim misina dolaştı ,rüzgar şiddetli esiyor allahtan kürekler var yanımızda yoksa kayalıklara girecektik :)

6. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    Arkadaşım tatlı sularda yakıtlı motor bi çok yerde yasal olarak yasak. Yasal olarak yasak olmayan yerlerde de yasal olmadan yasak :) Bunun ayrımını yasa uygulayıcılar kafalarına göre yapabiliyor haa uğraşmak istersen bilmem :)
    Elektrikli motora gelince ööle sizin yakıtlı motorun performansını bekleme. Hafif sırtı hızında sizi istediğiniz yere götürmeye yetiyor anca. Ben 30 lukla 54 lük arasında fiyat farkına değecek bi performans farkı göremedim açıkçası. O yüzden sana önerim Minn Kota 30 luk olabilir içim rahat etsin istersen 40 lık al. Bende 54 lük bir motor vardı sana önerdiğim motru almadığıma çok pişman oldum Motor bozuldu 1 aydır tamir brkliyor yok çinden parça gelcekmiş falan.
    Aküyü sadece bu iş için alacaksan 70 Amp altında ve sulu akü alma tam bakımsız kuru tip bi akü al. Pervaneye misina dolama işini bi kaç kere bende yaptım :) ama neyseki yanımda pense vardı pervaneyi söküp temizleme imkanım oldu. Yani bunun içinde biraz dikkatli ol ;)