3 Mekan 0 Balık - Kısmet değil demek ki

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında canercp tarafından paylaşıldı.

1. canercp

canercp Caner Pehlivan

Favori Kamış:
    3.5m Kamışım ve Çeşitli Takımlarım
    En İyi Avı:
    Kocaman Eşşek İstavriti :)
    Dikkat!! Bu Rapor bir Acemi Çaylak Raporudur.!!!

Mehabalar
    Size Balık Tutabildiğim bir rapor yayınlamak isterdim fakat eli boş ve yorgun olarak dönüp demek ki bugün kısmetimizde birşey yokmuş demek istedim.

Saat 05:30'da yola çıkıp kuzenimi alıp Avcılar sahile indim.
    Hedef olarak kefal başta olmak üzere mekanda başka bir balık varsa ona da talip olmak idi.
    İlk etapta Kefal için kıbrıs oltalarımızı suyla 06:00'da buluşturduk ve beklemeye başladık. Yanımızda sonradan gelen 4-5 kişilik bir grubun içinde çapari atan bir genç vardı. Yanlış görmediysem iki adet istavrit tuttu ve ben de kenarda duran diğer kamışıma çapari takıp at-çek yapmaya başladım ancak nafile.

Kuzenle geçtiğimiz hafta Büyükçekmece-Mimarsinan'da gümüş tutmuştuk bunun üzerine kararımızı verip hemen takımları toplayıp Mimarsinan'a doğru yol aldık.
    Fakat malesef burada da umduğumuzu alamadık. sadece 1 gümüş alıp geri saldıktan sonra mimarsinan plajındaki yolda yürüyüş yapmaya ve çevrede avlanan var mı diye bakmaya gittik. Bir abi 3 kamışla tavuk eti kullanarak karagöz ve türevlerini bekliyordu fakat alıkoyduğu bir balık henüz yok idi.

Buradan da vazgeçip Büyükçekmece - Albatros'a gittik. Tabi önce takımları arabada bıraktık ve kısa bir kordon yürüyüşü yaptık. Çok şaşırdık çünkü şimdiye kadar hiç vuruntu bile yapmayan balık burada resmen akvaryum misali hem de çoklu koloni halinde bize gülümsüyordu. Hemen arabaya geri dönüp takımları aldık tekrar suyla buluşturduk. Bekle, bekle balık yok yahu?
    Çok garip geldi çünkü 5 dk önce gözümüzün önünde cirit atan ve atılan her ekmeğe sürü halinde saldıran kefallerin silüeti dahi yok idi :)

Aklıma Forumdan da okuduğum birkaç bilgi ve belki de yanlış hatırladığım bilgiler silsilesi geldi.
    "Demek ki Kefaller aniden ortadan yok olduğuna göre levrek veya avcı olan başka bir balık lüfer bu alanda geziyor olabilir"
    Acaba kaşık veya rapala ile at çek denemeleri mi yapsam?
    yoksa yanımda getirdiğim hamsi ve istavritleri hırsız takım ile denize mi salsam?

Ne mi oldu? ikisini de yaptık.. Birimiz rapala ve kaşık denemesi birimiz ise hırsız takım denemesi yaptık. Fakat Bütün iyi niyetli çabalarımıza rağmen kısmetimizi bugün denizde bulamadık. Neyse Sağlık olsun...

Hepinize bol kısmetler dilerim, Rastgelsin...

2. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Iyi bir tur atıp deniz havası almışsiniz oda güzeldir.

3. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    kefal levrek den o kadar ürkmez.levrek de kefali o derece ürkütmez... oraya muhtemelen lüfer, lüferler geldi.. yada bölge ne kadar derin bilmiyorum..akya yahut yunus gördülerse ortadan kaybolurlar..

4. Masse

Masse KEREM

Favori Kamış:
    Discovery Fishing Team Surf Voyager - 4.20 m (100-250 gr)
    Favori Makine:
    Discovery DFT Mercury EFA 5000-Misinam Shimano Technium Surf 0,35mm
    En İyi Avı:
    39 cm Eşkina 32 cm Lüfer 23 adet Sarıkanat :)
    Balık olmasada rapor güzel olmuş bir daha ki sefere denk gelir rast gelsin inşaallah :)

5. ENGN

ENGN engin

Favori Kamış:
    im casting
    Favori Makine:
    awa shima
    bölgeyi biliyorum

bahsedilen kefaller %80 ufak boylardalar.sürü halinde kıyıda geziyolar.

albatros cafeler balık lokantalar kebabcılar var sırayla. albatrosun bi kısmındada denize sıfır masa atmış gözlemeciler .
    denize sürekli farklı yerlerden ekmekler atılıyor balıklar o nedenle bu şekilde akvaryum gibi toplu haldeler ve hareketliler. ama karnı tok balığı yakalamak zordur .zaten ufaklar .