4.80 sport ve 40 hp mercury

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında Kont 1 tarafından paylaşıldı.

1. Kont 1

Kont 1 İbrahim

Favori Kamış:
    Tekne ve olta balıkçılığı
    Favori Makine:
    Okuma Travertine 65
    arkadaşlar merhaba,

bizim emektar tekneyi emekli edip yeni bir tekne almaya karar verdik ve aldık. Yerliyurt marin den 4.80 sport modeli ve üzerine de 40 hp mercury motor koydurduk. Çok güzel bir ikili oluşturdu:)) Şimdi yazlıkta beni bekliyor. Henüz gidip denize indiremedim. Bu tekneyi kullanan, bilen var mı acaba? Sizlerden, tecrübelerinizden edineceğim bilgiler ileride oluşabilecek sıkıntıları aşma konusunda bana yardımcı olacaktır şüphesiz. Saygılar.

2. 56562

56562 xxx xxxxx

hayırlı olsun, güle güle kullanın. Gerek tekne gerekse motor bilinen ve kendini kanıtlamış markalar. Size sadece 2 öneride bulunacağım.

1- Motorunuzun rodaj sürecinde kullanım kılavuzuna harfiyen uyun.
    2- Teknenizin altına suya indirmeden önce " hard racing " serisi zehirli uygulayın.

Keyifli seyirler ve avlar.

3. Kont 1

Kont 1 İbrahim

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Travertine 65
    Hakan Bey merhaba,

Bende bu zehirli boya meselesini açmak istiyordum. Normalde tekneyi her zaman izin zamanı denize indiriyorum. Bu izin süreside maksimum 10 gün oluyor ve yaz boyunca da en fazla 2 defa kullanıyorum. Bu izin süresi esnasında teknem denizde oluyor ve izin sonu da karaya çekip altını üstünü içini sabunlayıp tazyikli su ile yıkama yapıyorum. Sırf bu yıkama için karcher basınçlı yıkama makinası aldım :) Sorum şu: Hala zehirli atmak gerekir mi acaba? Bundan önceki tekneme zehirli atmadım ve bu yıla kadar da dediğim şekilde kullandım ve inanın altı hala pırıl pırıl idi. Şimdi ki tekneye de zehirli atmak gerekir mi sonuçta yine aynı şekilde kullanacağım teknemi ve temizleyeceğim izin sonunda. Saygılar.

4. 56562

56562 xxx xxxxx

Bu sıklıkta kullanılan ve karada bekleyen tekne için tabiki zehirli boyaya gerek yok.

Tekrar güle güle kullanın.

5. Kont 1

Kont 1 İbrahim

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Travertine 65
    Teşekkür ederim. Sağolun.