6 Günlük ADRASAN Tatilim:)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında xDJx tarafından paylaşıldı.

1. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Arkadaşlar geçen hafta sonu ailem ile birlikte 6 günlüğüne Adrasan tarafına tatile gittik.Deniz mükemmel,Doğa harika,Hava oldukça sıcak ve eşimin bana sinir olmasına rağmen ısrarla tüm gün denize dökülen dere ağzını mesken tuttum:p
    2.10cm. Erma kamış ve ZİON-10 makina bedende 0.30mm.kösteklerde 0.22mm misina ve 7-8 no beyaz iğnelerden oluşan 3 lü çaparili takım,ayrıca 7 mt. DAM marka düz teleskp,op kamış ucunda hassas balsadan ufak bir şamandra ile 2 adet ayrı kösteklerde bağlı 7.8 no beyaz düz iğneler.
    Yem olarak bol tuzda bekletilmiş ve ince pirzola şeklinde kesilmiş Tavuk göğsü kullandım(av sırasında el yardımı ile ince şeritler halinde kesilerek ve kopartılarak)

Sahilde Akdenizimize özgü Mırmır,sokarca,kırlangıç,zargana,kefal,levrek,Dil balığı,mercan,kayabarbunu,sarpa,balon balığı,çipura,lüfer(Sarıkanat),Akya(Küçük olduklarından saldım 500gr.civarıydı) ve adını bilmediğim rengarenk bir çok kaya balığı oltalarıma yakalandılar.Ama çoğu bayağı küçüktü geri saldım:rolleyes:
    Avımız sırasında bana zaman zaman eşlik eden kızım Burcu ile Yöreden ve Denizden görüntülediğim bazı kareleri sizlerle paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz;)

Son düzenleme: 27 Temmuz 2009
  2. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Vay be dedim yani, tavuk göğsünün bu kadar etkili olacağı hiç aklıma gelmemişti. Ben de bu sene orada ufak bir tatil planlıyordum, raporunuz tam bana göre rehber olacak nitelikte. Paylaşımınız iiçin teşekkürler..

3. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Adrasan da boş iğne atsan muhakkak bir balık denk gelecek her halde.Bunlar bizim hayal ettiğimiz avlar.TEbrik ederim.

4. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Bu güzel fotoğraflar için teşekkür ederim.

5. GYILMAZ

GYILMAZ GÖKHAN

Favori Kamış:
    Shimano
    Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Minakop 3KG
    Mehmet Bey,Tebrikler güzel çeşit yapmışsınız.Ben tatil diye buna derim işte.
    Güzel avlarınızın devamı dileğiyle,

Selamlar,

6. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Arkadaşlar teşekkür ederim daha güzel avlar sizlere olsun;
    Yücel kardeşim şayet gidecek olursan orada KARDEŞ PANSİYON var sahibi Mustafa adında çok temiz bir arkadaş oldukça ilgilenen bir yapıda mutlaka ona git benimde selamımı söyle siteside var önce girip incele istersen
    www.kardespansiyon.com
    Barış bey balık oldukça fazla ve çok bakir bir doğası var sakin,sessiz ve temiz işin en güzel tarafıda rüzgar sürekli dağlardan denize esiyor dolayısı ile dalga neredeyse hiç olmuyor bazı zamanlar hariç:) ayrıca 3-4 kişi birleşip tekne kiralamak sureti ile sabah 6 gibi denize açılarak daha çok ve büyük balıkları yakalama şansını buluyorsunuz tekne kirası sanıyorum 120tl-150tl civarında ama giden arkadaşlar hiç boş dönmediler ben ne yazıkki çocukları bırakıp çıkamadım:) darısı sizlere artık;
    Rast gele...

7. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    BU pansiyonu bana 2 hafta önce tavsiye etseydin kesin giderdim.Bende çok alıştığım Altınoluktaki motele iki seneden beri gidiyordum.Ama balık açısından çok fakir.

Adrasan gibi bir yerde ve fiyatı uygun olan bu pansiyon kaçmazdı.Denize mesafesi ne kadar acaba?

8. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    valla abicim bende gittim bu sene oraya ama tek tutabildiğim hani balığı denilen balıktı :)
    gözlük takıp denizi inceledim, sargoz yavruları ve kefal balıkları çoğunluktaydı,
    tabi benim avım biraz zamansızdı :) (öğle vakti)
    gece iyi iş yapar diye tahmin ediyorum

9. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    Barış kardeşim dere boyunda asırlık meşe ağaçları arasından 100-120mt. mesafede.Bu sene geçtiyse kısmet seneye:);
    Rast gele...

10. simendifer

simendifer Sennur

Mehmet ağabey, harika bir tatil geçirmişsiniz. :) Adrasan çok güzel bir yer. Herşeyden önce sakin. Ben gittiğimde kıyıda böyle balıklar yoktu ama açıkta balıklar güzeldi. Tadını epey çıkarmışsınız, güzel olmuş. Bıdık da epey büyümüş sanki bu arada. Çok çok öp O'nu da benim için. :)

11. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:

Teşekkür ederim Sennur gerçekten her yönden harika bir belde, evet bıdık baya büyüdü hatta Çipuranın biri onun oltasına geldi:p baya bi uğraştı çekerken.Kıyıdan balık tutmamk sanırım benim şansıma oldu zira gören yerli insanlarda çok şaşırdılar lüfer ,kırlangıç,zargana ve çipurayı yakaladığımı gördüklerinde.Orada en çok kefal,sokarca,mırmır ve karagöz yakalıyorlar kenardan:) Eh buda benim ustalık şansım oldu diyelim;) :D
    Bundan böyle imkan ve fırsat buldukça tatilimizin tek adresi ADRASAN olacak olmazsa seneye sende katıl bir organizasyon düzenleyelim ne dersin:rolleyes:
    Rast gele...

12. simendifer

simendifer Sennur

Neden olmasın, olabilir elbette. :) Zira Adrasan'ı sakinliği nedeni ile çok seviyorum. Balık olmasa bile ruhumu dinlendirebileceğim bir yer. Tekrar gitmeyi çok isterim. :)

13. Kırıkolta

Kırıkolta Murat

Favori Kamış:
    Okuma Salina
    Favori Makine:
    Shimano exage 3000
    En İyi Avı:
    Turna 52cm
    Mehmet bey keşke yakaladığınız balıklarıda çekseydiniz geçen hafta bi abimiz gitti kıyıden sadece küçük mercanlar çekti çünkü. Adrasanın kıyısından bu kadar balığı çekmek baya maharet . Tebrik ederim.

14. gtatas

gtatas Gürcan Tataş

Favori Kamış:
    en ucuzu
    Favori Makine:
    en ucuzu
    En İyi Avı:
    Levrek 2.200 gr
    Evet abi çok güzel bir av,çok güzel bir doğa kısaca tatilin süper geçtiğini tahmin ediyorum.Hanımları fazla düşünme benimki de aynı.Başka şeyler yapsak daha mı iyi olucak altı üstü balığa gidiyoz.Onuda kıskanıyorlar.Ailenize saygılar.Rastgele diyelim rastgelsin.

15. Aslıhan TURAN

Aslıhan TURAN Aslıhan TURAN

Favori Kamış:
    Daiwa Ballistic X 270 cm 14-40 gr. /Fujın Dragon 270cm 8-32 gr
    Favori Makine:
    Daiıwa Fuego 17 LT 3000 DC/Shimano Stradic 4000 XG FK
    En İyi Avı:
    Levrek 2.4 kg
    Tebrik ederim,balığın harman olduğu yerden av yapmışsınız.Gerek anlatımıızdaki gerekse resimlerde gördüğümüz balık çeşitleri beni heyecanlandırdı.Her zaman böyle güzel avlar yapmanız dileklerimle,şimdiden rasgele...

16. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar gerçekten kendinizce iyi bir mera bulabilirseniz(Dereağzı akan gibi) birde hanımdan izniniz olursa bu kadar çeşit yapmamanız imkansız mübağla etmiyorum.Aslında tüm yakaladığım balıkları dizip resimlemeyi bende çok isterdim ama hepsi 6 günde oldu ve çoğunu bahsettiğim gibiiade ettim o sıradada makina yanımızda değildi malesef resimleri çekemedim üzgünüm.Ama daha sonra tekrar kısmet olurda gidersem söz her balığın resmini sizinle paylaşacağım:)
    Rast gele...

17. Jeeztro

Jeeztro Ramazan Çağtay KILIÇ

Selamlar. Ben Adrasan' da bir pansiyon sahibiyim. Bu sene geldik buraya ve balık hakkında hiçbir fikrim yoktu gelene kadar söylemem gerekirse. Son 2-3 haftadır işlerin de hafiflemesiyle, abilerim sayesinde katılabildim aralarına. Sırtı çektik yaklaşık 3-4 gün, ve sadece 2 tane palamut tutabildik. Sabah 6'dan öğlen 12' ye kadar denedik sonuç alamadık. Sonrasında 2 gün, akşam üzerine 5 ile saat 8 e kadar denedik, gene boş döndük. Benim konuyla ilgim yok fakat abilerimiz tecrübeli, Alanya' da epey tutuyorlar balık.
    Demek istediğim şudur ki, Adrasan' da hiç balık tutamadık desem yeridir :) Dip denedik bir ara koy ortasında ufak ufak mercanlar ve balon balıkları dışında birşey gelmedi. Sanırım ehliyeti alıp sulu ada taraflarına gitmenin vakti geldide geçiyor :)

18. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    orada parayla balık turu düzenleyen bir firma var, mademki pansiyon sahibisiniz, onlarla iletişim kurarsanız (belki zaten kurmuşsunuzdur) epey mera öğrenirsiniz...

19. Jeeztro

Jeeztro Ramazan Çağtay KILIÇ

Mera öğrenmek sorun değil, önce avlanma ruhsatımızı sonra da amatör denizcilik belgesini edinmem gerekiyor :) İllegal iş yapmayı sevmiyorum, herşeyimiz hazır olsun teknemizi alalım, birşekilde öğreniriz gibi zaten :)
    Balık tutmayı da öğrenmek lazım tabi hehe

20. jq3800

jq3800 mithat

Favori Kamış:
    fındık çubuğu :)
    En İyi Avı:
    ???
    harika fotoğraflar için teşekkürler her daim balığınız bol olsun saygılar