7 metrelik kamışla fly

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında karetta tarafından paylaşıldı.

1. karetta

karetta okan

7 metrelik kamışa 3-4 metre kırnap ipi bağlayım onada misina ekleyip ucunada fly bağlasam nisam mayıs aylarında balığın su üstündeki böceklere atladığı dönemde denesem sizce sonuç alabilirmiyim bu yöntemi deneyip tutabilmiş kimse varmı acaba.

2. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    ben denedim kardeşim ancak mukavemeti güçlü degilse alttan 2 parça kırılıyor haberin olsun fly için esnek kamış gerek

3. greenfish

greenfish q

kınnap mı demek istediniz ? ipin amacını anlamadım ben ?

4. karetta

karetta okan

kırnap diyoruz biz sebze meyve kasalarında oluyorya ondan onu takmayı düşünüyorum çünki direk oalrak 7 metre oltaya 6 metre misina taksam misina çok hafif olur istediği yere atamam zor olur onun için 3 m kırnap takıp 3 m de misina kulanmayı düşünyorum daha isabetl,i atış yapmak için

5. karetta

karetta okan

ben denedim kardeşim ancak mukavemeti güçlü degilse alttan 2 parça kırılıyor haberin olsun fly için esnek kamış gerek abi ben o dağ alası deniyeceğim öyle olta kıracak büyüklükde olmaz zaten en büyü 35 cm oda sende bir iki anca rastlar :)

6. greenfish

greenfish q

anladım, böceğe hareketleri verebilirsen işe yarayabilir.ama sana tavsiyem böceği hazır al.

7. karetta

karetta okan

böceği kendim yapma imkanım yok aslında o kadar zor değil gerekli aparatları alsam yapğabileceğimi düşünüyorum ama gerek yok bakalım bu sistemle hazır aldıklarımla sonuç alırsam ilerde kendimde yapmayı deniyebilirm.

8. sinekci-fly

sinekci-fly kasım tazegüney

9. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    balıgın çekmesi ile alakalı degil zaten kırılması fly yaptıgında olta ucundaki materyal suya deyip tekrar geri havalanacak buda kamışın fazlasıyla esnemesi demek ama illahki kullanacaksan boyunu biraz kısalt kamışın o şekilde kullan abim