81 cm ve 52cm Sudak

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında onurnl tarafından paylaşıldı.

1. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek

selam arkadaslar ,baliklar olu levrek ile tutulmustur.Ikiside suya geri iade edilmistir.Herkeze Hollanda dan selamlar:)

2. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Hay maşşallah ,çok güzel balıklar...

3. myilmaz

myilmaz Mustafa

Klasik raporlarından biri :) tebrikler..

4. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Rastgelsin onur,sudaklardan büyük olani bayagi iyi duruyor...

5. CalkuT

CalkuT İsmail

Favori Kamış:
    Alba Star
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg
    Tebrikler onur abi hani avlagın resmi:(
    Oysa ben senın hayranınmısım haberim yok evde balık resimleri arşivimde senin resmin var :)

Buda benden olsun :)

By freekid_54

6. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Ben balık olsam yakalanınca suya iade edildiğimi görsem sırf insanları sevindirmek için arada oltalarına atlardım heralde:)

O balıkları suya iade eden bir toplum o balıkların iki üç katını görme hakkına zaten sahiptir. Belki kanunlar bunu zorunlu hale getirmiştir bilemiyorum ama herşeye rağmen imrenerek seyrettiğim bir rapor.

Tebrik ediyorum.

7. blueboyfe

blueboyfe Emin Erçelik

Favori Kamış:
    Zıpkın Mamba 130
    En İyi Avı:
    lepistes 14 gr
    tbler güzel av
    ancak benım anlamadıgım 2 av yapmışsınız neden gerı salıyorsunuz?

8. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    :)
    emeğinize sağlık balıklar çok güzel..

9. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Muhteşem gözüküyorlar.Tebrik ederim.Geri salma olayına gelince artık bu iş Hollanda da aşılmış demek ki.Amatör ruhun ve sadece balık tutmaktan alınan zevkin doruk noktası olsa gerek.

10. molgun

molgun Mustafa OLGUN

En İyi Avı:
    Mırmır
    tebrik ederim. bu arada sudak'ı görmüş oldum sayenizde... tekrar tebrik ederim...bol şanslar...

11. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    onur tebrikler abi yine standartlarındasın...ayrıca her zamanki gibi geri salmansa ayrıca taktire şayan..:)

12. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    tebrikler onur yine güzel bir av

13. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    Tebrikler herzamanki gibi hunerini göstermissin Onur abi.Aslinda sudak hakkinda kendi edindigin tecrubeleri bir makale olarak bizlere sunarsan bircok kisi faydalanir diye dusunuyorum.gurbetten gurbete selamlar:)
    saygilarla

14. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    arkadaslar hepinize tesekkur ederim begendiginiz icin en kotu aviniz boyle olsun.selamlar:)

15. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    oncellikle cok tesekkurler.avlak resmi icin ozur dilerim unutmusum:( ama mutlaka avlak resmini senin icin fotografini cekicegim.ayrica benim hayranim oldugun ve arsivindeki fotografimindan dolayida cok tesekkurler,insallah sende bu tur baliklar tutarsin:) ayrica bu eski avimdaki fotografi koymususun ,benim unutamadigim bir avdi.
    begendigine sevindim.kanun isine gelincede kanunlar almaya izin veriyor ama bu benim kendi kanunum,tuttugum baligi genellikle geri salarim,hele iri boy bir baligi mutlaka geri salarim yazik en azindan 6-7 yasinda o iri sudak belkide daha fazladir emin degilim.balik bana gore,fotografta tavadakinden daha guzel durur.;)
    hocam bunu insallah bu forumda anlicaksin ve seninde dogaya katkilarin olicak.diyelimki salmadim ,kucuk olan yeterda artar benim icin ,81 cm lik birkac kiloluk baligi zaten yiyemem,o kadar mide yok.yani kisaca sportif avciliktir benim yaptigim,baliga balik yeme hayaliyle gitmem,kendi recor baligimi yakalayip belgelemek hayaliyle giderim:)
    tesekkurler:)

16. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    tesekkurler begendigine sevindim.Hollanda da pek asildimi bilmem,neden dersen eve donuste bir kac balik avlayan hollandali gordum ve ayak usutu konustuk ve sudak tuttugumu soyledim ,adamin ilk soyledigi salmadin demi oldu.bende saldigimi ,eger balik yemek istersem balikcidan gidip alicagimi soyledim.bazi kisiler balikta harcanan zamani ve para verip aldigi malzemeleri dusunerek ,yakaladigi baligi yaptigi harcamalarin ve zamanin geri donusumu olarak dusunup 1 kg balik bile yetecekken ne tutarsa cantaya atiyor tabi kanunlar buna izin verir veya vermez orasi ayri bi konu.olta avciliginin en iyi yani avladiginiz avin yasama sansi olmasidir,ve elimizden geldigi kadar bu sansi verelim kanunlar ve vicdani sirkuler cercevesinde.kara avciliginda zaten bu sansin olmazi imkansiza yakin birsey.:) :)
    tesekkueler selamlar:)

17. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    tesekkurler begendigine sevindim Hollanda dan selamlar:)

teskkurler selamlar:)

oncelikle tesekkurler,bu yazi isini cok dusundugum oldu ama bi turlu bigun ourup yazamadim.ama dusundugum sudak avi adi altinda soru cevap seklinde bir konu olabilir,arkadaslardan gelecek sorulara elimden geldigince cevaplamaya calisirim:) benden selamlar:)

18. malidemirkan

malidemirkan Mahmut Ali DEMİRKAN

Favori Kamış:
    Shimano Nexave 5-25 15-45
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 4000FI
    En İyi Avı:
    76 cm sudak
    tebrikler .. güzel av... ilk defa bende tuttum sudak 51 cm.. bereket versin :)

19. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    tesekkurler bende seni tebrik ederim insallah devami gelir;)