♠️♦️♣️♥️ Surf Takım ile Sazan Avı (Acil!)

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Magician tarafından paylaşıldı.

1. Magician

Magician Magician

Öncelikle merhaba abilerim kardeslerim araniza yeni katildim. Yeni bir makine ve kamış aldım. Makinem Remixon X-Pro 65 Surf, kamışım ise decathlondan 4.20m uzunluğunda 100-200 atarlı teleskopik Caperlan Surf. Ben çoğunlukla tatlısuda avlanıcam ve hedefim sazan olucak. Şamandıralı oltayı daha çok seviyorum fakat
    100-200 atarlı bir kamışa 100gr kurşun taksam onu taşıyabilecek bir şamandırayı nasıl bulucam, sonra mesela bu ağırlıkta kurşun takınca dibe çekmez mi yani dip oltası gibi olmaz mi? Bugün bir balıkçıya bilgi almak için gittim derdimi anlattım bana, eger şamandıralı av yapmak istiyorsan 100gr kurşun kullanma
    dedi . Yaylı ( hamur vs. sarılandan) ve çok kancalı sazan için klasik olan şeyden verdi kurşun olarak da 5 gr küçücük bi kurşun verdi kafam karıştı forumlarda hiç böyle bir şeyler okumamıştım. Kamışımdan verim almak ve uzağa atabilmek için (uzağa atmak hoşuma gidiyor ) 100gr kurşun takıp şamandıradan da vazgeçip dip takımı mı yapmalıyım (aynı zamanda avlanıcağım yerde dip oltası sıkıntılı olabilir takılma ve kopma ihtimali var) yoksa 5 gr kurşunla mı atmalıyım? Misina olarak da sufix tritanium surf 0.30 mm kullanmayı düşünüyorum eğer 100gr gibi kurşun takarsam ucuna 0.40mm eklemeyi düşünüyorum bilmem gerek olur mu buna. (makinem ve kamışım hakkındaki görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim). Yardımlarınızı bekliyorum. ♠️♦️♣️♥️