acemi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında seredze30 tarafından paylaşıldı.

1. seredze30

seredze30 adnan

merhaba ben yeni başlayan acemilerdenim yani amatör bile değilim abilerim kardeşlerim benim oltam var yalnız her seferinde elim boş dönüyorum denilen ne varsa aldım ama boş geliyorum pisikolojim bozuldu vallahi sebebi nedir bir sürü misina sahte yem kaşık rapala ne varsa aldım ama olmuyor yardımcı olmanızı rica ederim şimdi den teşekkür ederim herkesin nasibine rastgelsin inşallah

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Valla bu işi öğrenirken bende psikolojimi bozmak üzereydim :) Balık tutmaya çalıştığım ilk 4 sene boyunca hiçbir şey yakalayamadım. Sana verebileceğim en iyi tavsiye asla pes etme abi. Eğer gerçekten uğraşır, çabalarsan bir gün elbet sende başarırsın. İlk balığını tuttuktan sonra göreceksin devamı zaten kendiliğinden geliyor. Rastgele...

3. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    :)
    bir çok kişi gibi bende zaman zaman elimizde bir ton malzeme olmasına ramen aradığımızı bulamıyorum.

sorunuzun cevabı daha net ala bilmek için soruyu biraz daha netleştirmeniz iyi olur. akar veya gölet, veya avlamak istediğiniz balık türünü belirtirseniz daha net cevap alacagınızı düşünüyorum.

her ne kadar olta ile balık avı eliniz deki oltayı alıp ucuna yem takip su ya atmaktan (genel itibari ile) ibaret olsa da balık türüne, avlanacagınız yönteme, gün saatine, hava durumuna ve mevsimine göre av farklılık gösterir.

veyahut malum günümüzde avcı sayısı ve daha önemlisi ağcı sayısı çok fazla. avlanacagınız bölgeye sizden önce bir ağcı gelmış ve bölgeyi somurmuş ise istediğimiz kadar bu işi bilelim elimizde herturlu malzeme olsun av beklendiğinden az olacaktır.
    bi çok zaman başımıza gelmıştır. 1 tane 2 tane balık için iki saat yol...

uzatmamayım...

soru yu daha ayrıntılı ve bölgeyi belirtirseniz, konu hakkında fikri olan arkadaşlar daha net yardımcı olacaktır.

rastgele...