Acı Depremin Üzerinden Tam 10 Yıl Geçti

Konu, 'Genel Konular' kısmında themad2 tarafından paylaşıldı.

1. themad2

themad2 Serdar

Merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesi olan 17 Ağustos 1999'da saat 03.02'de meydana gelen ve yaklaşık 45 saniye süren 7.4 büyüklüğündeki depremin üzerinden 10 yıl geçti. Kocaeli, Gölcük, Düzce, Sakarya, İstanbul ve Yalova'da büyük can ve mal kaybı ile yıkıma neden olan depremde resmi verilere göre 17 bin 480 kişi hayatını kaybederken on binlerce kişi yaralandı. Marmara Depremi'nden en çok etkilenen Kocaeli'nde 9 bin 477 kişi yaşamını yitirdi, 9 bin 881 kişi yaralandı.

Depremde, 35 bin 180 konut, 5 bin 770 iş yeri yıkıldı ya da ağır hasar gördü. 40 bin 757 konut, 6 bin 57 iş yeri orta, 45 bin 86 konut ve 6 bin 128 iş yeri de hafif hasarlı olarak kayıtlara geçti.

Ölenlere Allah(c.c) ' tan Rahmet ,Yakınlarına Baş Sağlığı Dilerim.

Son düzenleme: 17 Ağustos 2009
  2. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Kaybettiğimiz her insanın acısını unutmadık hatırlıyoruz, ister tanıyalım ister tanımayalım.. Allah bir daha böylesini hiçkimseye yaşatmasın. Yaşamış olanlara sabır, geçip gidenlere de Allah'tan rahmet diliyorum..

3. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    En acı gerçek nedir bilirmisiniz siyasilerin insanlarımızdan hatta tüm dünyadan sakladıkları acı gerçek. Sizler inanıyormusunuz ölülerimize ait rakamların hepside külli yalan , nedenmi yıkılan bina sayısı 35.000 nin üzerinde yani nerede ise yıkılan her 2 binada 1 insanımız hayatını kaybetmiş yalan yalan yalan , çünkü o gece sadece benim yakınlarımdan , evet yanlış okumuyorsunuz bir binada 80 kişi hayatını kaybetti , hepside kına gecesi için o apartmanda bulunuyorlardı ,ayrı ayrı binalarda hayatını kaybetmiş birçok yakınımda mevcut hatta istanbuldan arkadaşım olan rahmetli Soner Ülker kardeşiminde ikizleri tütünçiftlikte dedelerinin evinde rahmetli oldular. Neden siyasilerimiz yalan beyanatlarda bulundular, çünkü ölü sayısı afet olan bölgede 20.000 ni bulunca orayı ohal bölgesi ilan etmek zorundalar buda o bölgeden 5 yıl vergi almamak demektir .Yıkılan her binada 1 insanımız hayatını kaybetmiş olsa bu 35. 000 kişi eder, buyrun size gerçek rakamlar nasıl olurmuş. Allah hayatını kaybedenlere rahmet yaralılarımıza acil şifalar kalanlarada sabır versin.

4. themad2

themad2 Serdar

sizin binanızdan 80 kişinin ölmesi demek evinde olmayan 80 kişi demek buda 20 konut eder.Yani yazdığınız şeyin asılsız olduğunu düşünüyorum.Tabi burası birşeyi tartışacağımız yer değil.Allah ölenlerine rahmet eylesin.

5. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Obinadakiler zaten hepsi akrabalardı ayrıca şehir dışından gelen misafirlerde vardı, keşke yazdıklarım asılsız olsaydı yalan yanlış yazan ben olaydım ben olan gerçeklerden bahsediyorum sense sadece yorumlarınla konuşabiliyorsun , kendi yazdığın rakamları bir karşılaştır anlarsın , ben o bölgeyi çok iyi bilen birisiyim inanıyorumki bu yazıları o bölgeden okuyan insanlarımız mevcuttur , derince , 60 evler , 95 evler in büyük bölümü , sopalı çiftliği, tütünçiftliği körfez bunlar benim depremin hemen akabinde bizzat gözlerimle gördüğüm ama inanamadığım yerler gerisinide sen gözünde canlandır. Benim iki kardeşimde depremin olduğu gece derincede idiler, ölenleri ve yaralananları görmelerinden dolayı psikolejileri bozuldu , kabuslarla uyanıyorlardı günlercede dağda yaşamak zorunda kaldılar senin o esnada nerede olduğunu bilemiyorum yayınladığın resimleri ben bizzat yerinde gördüm , allah bir daha o günleri yaşatmasın.

6. blueboyfe

blueboyfe Emin Erçelik

Favori Kamış:
    Zıpkın Mamba 130
    En İyi Avı:
    lepistes 14 gr
    deprem oldugunda ankarada kızılayda 8 katlı handa işyerımızde ıdım o gece !

oturuyordum o saatte yalnız başıma,

birden kafeste kı sultan papaganları depremden 2 sanıye once cırpınmaya başladılar,

sonrası ani ve şiddetli bir sarsıntı !

dondum kaldım tabii,

elektrikler anında kesıldı, telefonlar, cepler anında kapandı, han kapalı oldugu ıcın dışarıda cıkamadım,

8 ıncı kattan kızılayı seyredıyorum herkes dışarda,

sabah 7 de han acılana kadar, depremın ankarada oldugunu sandım !

bu nasıl bir sarsıntıdır yarabbi ! meğerse sabah öğrendim deprem nerelerde olmuş !

17 bin vatandaşımızın hayatını kaybettıgını yazıyor ben şahsen katılmıyorum,

tamamen çökmüş ve çok ağır hasarlı bina sayısı 33 bin küsür !

her binada 2 kişimi oturuyordu ?

Rabbim böyle acıları tekrar yaşatmasın ülkemize ,

Ama maalesef deprem fakir ülkelere zayiat veriyor.

7. OnurERDOGAN

OnurERDOGAN

Favori Kamış:
    surf & spining takim
    En İyi Avı:
    palamut , lufer , kirlangic
    Çok zor bi gece idi rabbim tekrarını yaşatmaz inşallah.. 2 şeyi unutamıyorum bi duyduğum ses bide gökteki yıldızlar o kadar çok hiç bi yerde görmedim bütün samanyolu galaksisi gözüküyodu nerdeyse inanılmaz müthiş korkunç bi manzara idi..
    deprem şehitlerimizi dua ile analım rabbim ruhlarını şaad etsin.

8. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Emin kardeşim bende bunu anlatmaya çalışıyorum , her yıkılan 2 binadan 1 kişi ölmüş oluyor verilen rakamlara göre , yukarıda belirttiğim noktalarki yazın bir bakırköy yada kadıköy gibi kalabalık ve hareketli olan bölgeler , depremden sonra ki günlerde ise adam kesseler kimsenin ruhunun duymayacağı yerlebir olmuş enkaz yığınıydı.

9. blueboyfe

blueboyfe Emin Erçelik

Favori Kamış:
    Zıpkın Mamba 130
    En İyi Avı:
    lepistes 14 gr
    evet

gerçek rakamlar açıklansa büyük infial olacaktı,

ama her ne olursa olsun bence açıklanmalıydı,

bugün haberlerde seyrettım vatandaşlarımızı halen ortadalar maalesef, çok üzüldüm, bir baba 8 yaşında oğlunu doğum gününde kaybetmiş, gözlerim dağlandı.

10. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Emin kardeşim açıklamazlar çünkü Türkiyenin sanayi ve vergi alanında marmara 1 numaralı bölgesi 20.000 de OHAL ilan etmek o bölgeden 5 yıl kesinlikle vergi almamak demek , hangi siyasi irade buna karar verebilir, aslında verebileceğim daha vahim konular ve rakamlar varki akla zarar şeyler bilmiyorum site yönetimi buna ne derece izin verir , bu rakamlar özellikle terör ve buna benzer toplu ölümlerle ilgili , bu konularda bile psikolojik sınırlar belirlemişler. Yakın tarihimize bakın güngörendeki terör eyleminde kaç vatandaşımız hayatını kaybetmiş , Konyadaki kız öğrenci yurdundaki patlamada kaç öğrencimiz hayatını kaybetmiş , terör örgütünün yaptığı baskında kaç şehit vermişiz hepsi 20 nin altında , ya 17 . ya 18 yada 19.Bilmem hiç dikkatinizi çektimi.Buna benzer daha birçok örnekler verebilirim , belki bunlar bir fikir sahibi olmamıza yardımcı olabilir.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2009
  11. CalkuT

CalkuT İsmail

Favori Kamış:
    Alba Star
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg
    Cok zor günlerdi depremin ne oldugunu bilmezken depremi yasadık.ALLAH (c.c.) kimseye gostermesin böyle afetleri.Depremin şiddeti tam olarak acıklanmadı ama ve hayatını kaybedenlerin sayısı o gece ılk sarsıntı bitene kadar kapıdan gecemedim sarsıntı şiddetinden yakınlarını kaybedenlere tekrar baş saglıgı diliyorum.Mekanları cennet olur insallah.

12. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Deprem...!!!!

Ölü sayısı 40.000 nin üzeri, denildiği gibi 20.000 açıklansaydı depremzedeler tüm vergilerden muaf olacaktı. En önemli olanı gözden kaçımışsınız, ÖTV o günlerin, o zamanın başbakanı ve siyasilerinin, bize hediyesi, kalkmak üzere kondu, hala ÖTV nin altında millet olarak eziliyoruz, ama o acı günlerden ders alabileni arada bulasın, acı ama gerçek, :(

KULA BELA GELMEZ
    HAK YAZMADIKÇA,
    HAK YAZMAZ KUL AZMADIKÇA