AMATÖR DENİZCİ BELGESİ NASIL ALINIR? 2020

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında bearing tarafından paylaşıldı.

1. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Sorular sistemdekilerle aynı mı çıkıyor yoksa farklı sorular da var mı?

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Selam dostum. Adb alırken heyet raporu mu istiyorlar yoksa tek hekim raporu oluyor mu. Yani kbb ve göz 2 tane rapor işimi görür mü

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. bearing

bearing erdal demir

Sistemdekilerden çıkan çok az , çıkmış soru da çözmek lazım. Müsait olunca çıkmış sorulardan paylaşırım.

Heyet raporuna gerek yok tek hekimli rapor oluyor. Yalnız KBB ayrı GÖZ ayrı hekim olmalı, yani alanlarında ihtisası olan hekimler olmalı. Bu yüzden sağlık ocağından alınacak rapor geçerli olmaz. Tıp merkezlerinden fazla sıra beklemeden aynı gün raporunu alabilirsin.

befalcon bunu beğendi.
  4. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    İlla heyete yönlendirmeye çalışıyorlar hastanede. 250 TL yapıştıracaklar döner sermayeye oradan da ay sonu cebe :mad:

5. bearing

bearing erdal demir

çok abartmışlar hakikaten.. hastaneyi boşver, göz ve kbb doktoru olan bir tıp merkezi bul, en fazla 70tl tutar. iki ayrı rapora da gerek yok zaten tek raporda iki doktor görüş yazabiliyor, ben böyle yaptırttım.

6. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Şansımı bir deneyeyim yarın. Randevuları aldım hastaneden. Olmadı öyle yapacaz artık.

7. asduskun

asduskun Deniz

hocam bu raporu almak icin onceden tek tek bolumlerden randevu alarak her doktordan ayrı ayrı mı alıyoruz yoksa direk gidip durumu anlatıp tek rapor olarak mı alıyoruz? tamam yukarda ayrı ayrı olmasına gerek yok demişsin ama direk gidip soylersek arkadasın dedigi gibi heyete falan yonlendirmesinler diye ayrı mı alsak diyorum. ayrıca ayrı ayrı alırsak her rapor icin amator denizci belgesi alabilir mi yazdırmamız gerek?

8. bearing

bearing erdal demir

ayrı ayrı rapor olursa çok masraflı olur. yani yukarıda hesapladığım tutarın iki katını ödersiniz. saçma bir şey olur yani.

danışmaya gidip, ilgili makama hitaben yazılacak şekilde, amatör denizci belgesi için kullanılmak üzere göz ve kbb bölümlerinden muayene olup tek rapor düzenletmek istediğinizi belirtin ve vesikalık fotoğrafınızı verin. onlar iki bölümdeki doktordan sıranızı sizin için alıp size numaraları verecekler.

normal doktora muayeneye girer gibi sıranız gelince gireceksiniz. tek raporda hem kbb hem göz doktorunun imza kaşe ve muayene sonucu bölümleri olacak. birinci doktor muayeneyi bitirip imzaladığında, siz ondan raporu alıp, diğer doktora gireceksiniz ve oda muayene edip imzalayacak.

bu işlemler bitince, oranın en üst yetkili doktoru tasdik olunur deyip imzaladıktan sonra raporla işiniz bitiyor.

9. asduskun

asduskun Deniz

Çok teşekkür ederim peki Direk şu aşağıdakinin çıktısını alıp götursem olur mu internetten buldum şablon olarak [​IMG]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. bearing

bearing erdal demir

evet gayet uygun hatta çok güzel olur, onlar rapor hazırlamak için uğraşmazlar çıktı alıp fotoğrafını yapıştırır ve hızlı bir şekilde işini hallederler.

TC kimlik numaranı da "doğumlu...................'nın (TCKN:11111111111)" satırını bu şekilde yaparak TC numaranı eklersen iyi olur.

şimdiden kolay gelsin :)

11. asduskun

asduskun Deniz

Sağol [emoji106] sanırım bi de op.dr kısmını silsem iyi olur çünkü doktorun hangi unvanda olduğunu bilmiyorum

12. asduskun

asduskun Deniz

Hocam rahatsız ediyorum tekrar ama raporun Sol üstündeki sayı ve konuya ne yazılacak

13. bearing

bearing erdal demir

sayı: burayı hastane dolduracak rapor numarası
    konu: amatör denizci belgesi

14. asduskun

asduskun Deniz

Hastanede kimse bilmiyo orayı ne dolduracaklarini ben de boş gönderdim sisteme inşallah sıkıntı çıkmaz sonuçta hekim ve başhekim kaşe ve müdürleri var

15. bearing

bearing erdal demir

merak etme sıkıntı çıkmaz, onlar sayfanın boş bir yerine yazarlar sayıyı. yazmazlarsa olmaz çünkü adli bir vaka olduğunda veya kurum yazışması olduğunda o sayıya atfen yazışma yapılır. yani öyle bir raporun hangi kurum tarafından nerede, ne zaman hazırlandığı ve hangi numarayla nereye arşivlendiği önem arz eder.

16. asduskun

asduskun Deniz

Onlar derken sınava girdiğim yerdeki görevliler mi

17. bearing

bearing erdal demir

hayır hastane, tıp merkezi vs. rapor numarasını yazmalıydı.. ama sorun olacağını zannetmiyorum, netice de o raporun gerçek olması ve gerçek doktorlar tarafından muayene edilerek hazırlanmış olması yeterli fazlasıyla..

18. asduskun

asduskun Deniz

Çok teşekkür ederim. Şimdi parayı yatırmaya gidiyorum inşallah kazaniriz ilk seferde edenizci sitesindeki hazırlık sorularını çözdüm bakalım yetecek mi

19. bearing

bearing erdal demir

asduskun bunu beğendi.
  20. asduskun

asduskun Deniz