aklıma gelen bir fikir

Konu, 'Makaleler' kısmında suats tarafından paylaşıldı.

1. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    Biz bu forumlarda sadece tuttuğumuz balıklarla övünüyoruz..Amatör balıkçılığı seviyoruz ama balık azaldığından artık tutamıyoruz,yani bir anlamda bu hobimizi hoyratça tüketiyoruz..Peki ama hep almak yerine neden arada bir vermeyi düşünmüyoruz.Yani demek istedeğim her amatör balıkçı arada sırada satın aldığı balık yavrularını,ki bu aklıma gelen canlı levrek yavrularını deniz kıyılarına salmak, ve belki onlarca hayatın gelişmesine olanak sağlamak olabilir diye düşünüyorum....Böylece kıyılarımızda levrek olduğu sürece bizde zevk alarak avlanırız...Bilmiyorum bu nasıl olur organizasyon şeklindemi olur bilemiyorum:) : reeling reeling

2. cengiz doğru

cengiz doğru cengiz

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20,okuma v system 2.70 10-40 spin,lineaeffe xr boat
    Favori Makine:
    Daiwa entoh 4500,okuma safina pro 40
    Pardon canlı balık yavrularını nereden satın alıyorsunuz veya nerede canlı olarak satılıyor.

3. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Değişik bir fikir. İzmir de Konak meydanında, İstanbul da Sultanahmette güvercinlere yem atmak gibi :D Ben bunu şöyle yapıyorum. Fazla fazla yem alıp av dönüşü etrafı bolca yemliyorum. Denizde varolanı kurtarsak yeter.

Görev yaptığım şirin bir köyde derede alabalık vardı. Sayıca epey bir azaldığından köylüler 2 yıl dereden balık yakalamama kararı almışlardı. Sonrasında ise sadece kanca(olta) ile av yapılsın dediler. Onların saçma dedikleri aslında sepme ile avlandıkları için saçmayı yasakladılar kendi aralarında. Derenin kurtulduğunu belirtiyorlardı. Yani demem o ki sıkı denetimli yasaklarla kurtulabilir geleceğimiz. Ama deniz bu. Mesela tüm Akdeniz e sınır ülkeler aynı yasakları ve denetimleri uygulamalı. Çok uçuk bir istek oldu:D

4. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    Aklıma balık çiftlikleri geliyor...Belki buraladan yararlanabiliriz....