Alabalık avcıları bilgi alışverişi

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında ysfkskn1995 tarafından paylaşıldı.

1. ysfkskn1995

ysfkskn1995 Yusuf keskin

Merhabalar arkadaşlar.Malum alabalık sezonu yeni açılmışken alabalık avcıları olarak bilgi alışverişinin faydalı olacağını düşünüyorum.

Önerim alabalık avcıları öncelikle en güzel av yaptıran kaşık, rapala ve silikonunu bilgi vererek paylaşsın ve bu av hakkında tavsiyelerini paylaşsın alabalık cinsini belirtmeyi unutmayın kırmızı benekli veya gökala farklı balıklar sonuçta

2. ysfkskn1995

ysfkskn1995 Yusuf keskin

İlk olarak ben başlıyorum mepps aglia tw
    uğur böceği desenli bu döner kaşık ile güzel balıklar yakaladığım oldu en verimli meppsim diyebilirim

Diğer verim aldığım döner kaşık ise savagear rotex spinner bu kaşık ile güzel balıklar yakaladığım oldu iki kaldığında aksiyonları süper.

Bu kaşıkları kırmızı benekli alabalık göllerde denedim verim alamadım balık kaşığı takip ediyor ama vurmuyor bazen 2 3 tanesi birden takip ediyor ama vurmuyor, takip edip vurmama olayı derelerde oluyor ama daha az.Bu sebeplerden rapala arayışındayım birde rapala deneyeceğim minik olanlardan.

Aktarmak isteğim bilgiler var ben alabalık avını yıllardır yaparım fakat 2 yıldır kaşık ile avlanıyorum o yüzden yanlış yönlendirmek istemem.
    images.jpeg images (1).jpeg

3. ysfkskn1995

ysfkskn1995 Yusuf keskin

Alabalık avcısı yokmu arkadaşlar bilgi paylaştıkça güzeldir.

4. saricixg

saricixg Cihat Sarı

Merhaba,

alabalık avında genellikle canlı renkli kaşıklar kullanıyorum.
    Örnek vermek gerekirse balzanın rotary ve apache kaşıklarını verebilirim. Bence çantada birkaç çeşiti bulundurup farklı farklı da denemek en güzeli