Alanya mera

Konu, 'Bölgeler' kısmında Furkankaplan tarafından paylaşıldı.

1. Furkankaplan

Furkankaplan Furkan Kaplan

Alanyadayım ve atçekle uğraşıyorum burada verimli atçek yapabileceğim neresi var bilen birisi söyleyebilir mi ? limandan çok uğraşıyorum ama bu aralar balık az ne yapabilirim ?

2. nigus

nigus Mert

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin 285 cm 15-45 gr
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV 30 B
    En İyi Avı:
    Lüfer 1 kg
    Furkan bey merhaba. Bende böyle bir konu açıcaktım. Açmadan bir araştırayım dedim. Bölgeler başlığı altındaki 54 sayfanın hepsine üşenmeden tek tek baktım. Fakat ne yazık ki kimse balığın iyi olduğu yeri net bir şekilde söylemiyor.. Genelde kalıplaşmış cevaplar geliyor. Daha önce bir çok arkadaşımız Antalya'da balık tutulabilecek mera için tavsiye istemiş ve hep aynı cevaplar; konyaaltı boğa çayı, aksu çayı, falezler... Bende kendimce şu kanıya vardım. Meraları ancak gezip deneyerek kendim bulabilirim. Burada kimse bana mera hakkında net bir bilgi vermez.. Bende Antalya'ya geçen yaz taşındım ve bildiğim sahil konyaaltı ve lara kumsalı.. İnşallah zaman geçtikçe bir yerler öğrenip bulurum. Ama ben bulursam ve sen yine forumda olursan senle bir şekilde paylaşırım.. Saygılar..

3. Furkankaplan

Furkankaplan Furkan Kaplan

teşekkürler

4. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Ben o bölgede av yapmıyorum ama bulursanız illaki söyleyecek seniz bari özelden söyleyim bence.

5. baraküda007

baraküda007 fatih

arkadaşlar iyi mera bulursanızda özelden mesaj atıp paylaşın derim yoksa o meralarda daha sonra rahat balık tutamazsınız mesala ben geçen kendi avlandığım meraya gittim 5-6 tane adam gelmiş bütün iyi yerlere kamışları dikip zapt ettmişiler beklemeli av yapıyorlar birde yiyip içip etrafa çöp atıyorlardı o yüzden gizli kalan yerler bozulmaz her zaman güzel kalır

6. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    Yillardir forumdan uzagim ve yillardir yurt disinda yasiyorum.Alanya da atçek kıyıdan hiçbir zaman çok verimli olmamıştır sebebleri tartışılabilir popülasyon vb.kıyıdan atçek ile mevsime göre yalandırma çıplak,denk gelirse taşa girmez ise orfoz ve Lagos türleri tral, sarı kuzu, turna,zargana,nadiren levrek alınabilir.levrek yalandırma için çay ağızlari eskiden iş yapardı oba çayı altı,dim çayı,hacet deresi altı,eski anılgan restoran altı,gumuş dere ve grand kaptan otel altı,batıda ise dinekte muz otel çivarı ,birinci tünel girişinde bulunan koy,yeni liman sahili,dığanay otel sahili denenebilir!çeşitli mevsimlerde haftalık denemeler yapılmalı,bir kaç gün çıkmazsa sonrasında çıkmaz anlamına gelmez sabırla denenmeli!liman girişlerinde bahar ve yaz aylarında çinekop lufer palamut tuysuz alınabilir!

7. paylasan

paylasan Ertuğrul Hoca

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.70 20-60 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 4000XGHG
    En İyi Avı:
    5.150 gr, 88 cm Akya (Lichia Amia), 4.450 gr Levrek

Dün bunlar vardı ama baksana ne güzel yatmışlar, kıskanılmaz mı şimdi bunlar..Aslında av paylaşmayı bıraktım ama sen mera sorunca dayanamadım.

8. nigus

nigus Mert

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin 285 cm 15-45 gr
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV 30 B
    En İyi Avı:
    Lüfer 1 kg
    Hocam başarılı av olmuş tebrikler. Kullandığınız takım nedir?

9. paylasan

paylasan Ertuğrul Hoca

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 4000XGHG
    En İyi Avı:
    Kıbrıs sarma ile aldım hepsini. Tandır ekmeği sardım sarmaya, gezerli bıraktım.

10. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    resimdekilerde kefale pek benzemiyor ama. :eek:

11. baraküda007

baraküda007 fatih

tandır ekmeğin arasına peynirde koydunuzmu? levrekler çok severde :laughing:

12. paylasan

paylasan Ertuğrul Hoca

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 4000XGHG
    En İyi Avı:
    Ben tereyağlı yapıyorum, tadı hoşlarına gidiyor. Hele balda sürdün mü katliam oluyor.

13. baraküda007

baraküda007 fatih

:laughing: :laughing: :laughing: