ALO174 İhbar Hattı

Konu, 'Tebliğler' kısmında dragonX tarafından paylaşıldı.

1. dragonX

dragonX selcuk

ALO174 e birçok ihbar yaptım. Ve arkasından özel takip ettim.

Hem takip numarasından hemde ihbar ettiğim 2 yeri özel izleyerek...

Sonuçlandırdıkları ve birşey bulamadık dedikleri yerlere 3 saat sonra gittim. Hala Aynı manzara vardı. Yani masa başında kapatılmış bazı ihbarlar....

%90 'ı hala sonuçlandırılmadı. Alo174@tarim.gov.tr 'ye bununla ilgili birçok mail attım neden hala sonuçlanmadı diye...

Gelen yanıtlara göre anladığım;

Tarım Bakanlığı gelen ihbarlarla ilgili bir veritabanı oluşturup risk değerlendirmesi yapma sürecinde. Kaçak balığın akışı nerde risk değerlendirmesi ile çıkarmaya çalışıyorlar. Ona göre de denetim ekiplerini en çok riskin olduğu yerlere yönlendirmek istiyorlar.

Yani şu an telefonu ettiğiniz gibi bir denetim ekibinin aynı gün içinde herhangi bir denetleme yapmadığından kesinlikle emin olabilirsiniz.

2. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    Bu güzel ülkenin zaten en büyük sorunu denetimsizlik.. Allah sonumuzu hayır etsin.

3. bnymnblr

bnymnblr Bünyamin

4. dragonX

dragonX selcuk

Alo174 ihbar hattının "ihbar" bölümü marka reklamı sadece...ihbar denen şey ihbar edildiği anda değerlidir.

İki hafta önce Kumkapıda tamam güzel bir denetleme yapıldı. Bakanlık güzel reklam da yaptı. Ama çarşı pazar hala 20 santim altı Lüfer dolu, ayrıca buna mini mini Hamsi, Tekir ve Barbunlarda eklendi.

Ayrıca Bakanlığa Bimer üzerinden Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde İstanbul İlinde en çok balığın satıldığı Belli başlı balık pazarlarında hangi sıklıkta rutin denetim yapıyorsunuz diye sordum. Tam bir cevap alamadım. Kamuoyunu tatmin edebilecek bir cevapları olsaydı inanın hemen bu cevabı verirlerdi. Ama Cevap veremediler. Klasik yapıyoruz ediyoruz cevabı verdiler.

5. beykozlu

beykozlu erdal

Ben Beykoz'da dolaşırken değil 20 cm ,10 cm olan yaprak çinekopları(yavrucakları) kasalarla gördüm ve bende 174 ü aradım.Bayan bana tam adresi ve kapı numarasını söylememi istedi.Bende bayana Beykoz meydanda kamyonda satılıyor,lokalizasyonu ayrıntılarıyla anlattım,yani bir bina numarası yok dedim.Oda bana kayıt oluşturmak için numara lazım dedi.Ben zaten kayıt oluşturma deyince huylandım.Hemen gelip ekip bakmayacakmı? dedim.Bayan ''EFENDİM BİZ ANKARA DAYIZ ,KAYIT OLUŞTURUP İLERİKİ GÜNLERDE BAKICAZ'' deyince,bütün bu numaraların,bu işlerin vitrin ve gösterme olduğunu ,kesinlikle işlerin daha yukarlardan bitirildiğini anladım.Ayda birde yalandan hale baskın.İyi uykular Türkiye...(balık tükendiğinde demir yığını gırgırları turistik amaçla kullanırlar)

6. bnymnblr

bnymnblr Bünyamin

Siz aramalarınıza devam edin.
    Sizin aramalarınız olmasa onlar bu göstermelik işleri yapmaya da gerek duymayacaklardı.
    Yani bu hattı kullanmak katlanarak büyümeli.
    Zamanla göstermelik işler kamuoyunda iyice ayyuka çıkınca iyice köşeye sıkışacaklar.